Головна сторінка

Матеріал з WikiLegalAid


«WikiLegalAid»

довідково-інформаційна платформа правових консультацій
ГШ1.6.jpg ГШ2.6.jpg ГШ6.5.jpg ГШ5.6.jpg

Зміст

1 Нормативна база

2 Основні ознаки договору

3 Форма договору міни

4 Сторони договору міни

4.1 Права покупця (продавця):

4.2 Обов'язки продавця (покупця):

5 Зміна або розірвання договору міни

Нормативна база

  • Цивільний кодекс України (далі - ЦК України)
  • Податковий кодекс України
    За договором міни кожна із сторін зобов'язується передати другій стороні у власність одне житло в обмін на інше майно. Договір міни спрямований на безповоротне відчуження кожною із сторін належного їй майна. Договором міни може бути встановлена доплата за житло більшої вартості, що обмінюється на житло меншої вартості. Право власності на обмінюване житло переходить до сторін одночасно після виконання зобов'язань щодо передання майна обома сторонами, якщо інше не встановлено договором або законом. Договором може бути встановлений обмін майна на роботи (послуги). Договір вважається укладеним з моменту досягнення домовленості сторін за всіма істотними умовами договору. До договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, договір поставки, договір контрактації або інші договори, елементи яких містяться в договорі міни, якщо це не суперечить суті зобов'язання (стаття 716 ЦК України).

Топ тема: Воєнний стан в Україні у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України

Більше правових консультацій у категорії "Воєнний стан"

Обрана консультація

У зв'язку з введенням воєнного стану, чимало підприємств призупинили свою діяльність. Яким чином у даному випадку оформлюється простій і чи повинен роботодавець виплачувати працівникам грошове забезпечення?

Топ 10 правових консультацій

Зміни у законодавстві

03 квітня 2022 року набрав чинності Закон України від 24 березня 2022 року № 2155-ХІ "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне використання гуманітарної допомоги", який передбачає притягнення винної особи до кримінальної відповідальності незаконне використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги.

Ознайомитись з умовами притягнення до кримінально відповідальності, а також що робити у випадку вчинення таких дій іншими особами, можна в правовій консультації: Відповідальність за незаконне використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги.