Громадянам

Матеріал з WikiLegalAid
Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем. Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.


Як користуватися
Довідково-інформаційною платформою правових консультацій «WikiLegalAid»
Користуватися платформою дуже просто. Існують два основні способи пошуку необхідної інформації: за допомогою відповідного поля пошуку, а також шляхом ознайомлення зі змістом правових категорій платформи. Пропонуємо Вам більш детальніше ознайомитися з кожним із цих варіантів.
Пошук інформації за допомогою поля пошуку

Найшвидший спосіб знайти інформацію на платформі - пошукати її напряму. Поле пошуку знаходиться на головній сторінці "WikiLegalAid", а також на кожній сторінці у її верхньому правому куті.

Введіть пошукову фразу та нажміть клавішу Enter чи клікніть по кнопці пошуку. Якщо існує консультація, назва котрої співпадає із введеною Вами фразою, Ви будете перенаправлені безпосередньо на таку сторінку. Якщо такої сторінки не існує, пошук відбудеться на всіх сторінках платформи, за результатами якого буде відображено список статей, які співпадають з Вашими критеріями пошуку, або повідомлення про відсутність результатів.

Пошук може здійснюватися по слову чи набору слів, розділених пробілами чи розділовими знаками. Зверніть увагу! Пошук не враховує всіх словоформ, а лише ту форму слова, що було введено в поле пошуку. Таким чином, якщо якщо Ви будете шукати слово "військовий", у результатах пошуку Ви не побачите сторінку "Військова експертиза". Якщо ж Ви бажаєте здійснювати пошук всіх словоформ, потрібно використовувати слово без закінчення. Наприклад, якщо в поле пошуку Ви введете "військ", то в результатах пошуку буде відображено сторінки, що включають у своїй назві чи тексті слова "військо", "військовий", "військова", "військовозобов'язаний", "військовослужбовець" тощо.

Якщо пошук здійснюється по набору слів, в результатах будуть відображатися тільки ті сторінки, в яких наявні всі слова з Вашого запиту. Ви можете помістити слова в лапки. В такому разі пошук здійснюватиметься не просто по набору слів, а по конкретній фразі.

Якщо Ви клікнете кнопку пошуку, не заповнивши при цьому поле пошуку, Ви попадете на сторінку розширеного пошуку, яка дозволяє задати додаткові параметри пошуку.

Пошук інформації у правових категоріях

Всі консультації, що розміщені на платформі, згруповні у певні розділи - правові категорії та підкатегорії, які формують дерево категорій "WikiLegalAid". Таке групування може здійснюватись за різними критеріями та спрямоване на покращення пошуку необхідної інформації.

До прикладу, на головній сторінці платформи відображено найпопулярніші категорії за галуззю права: "Сімейні питання", "Житлові питання", "Земельні питання", "Трудові питання". Обравши цікаву для Вас категорію питань, наприклад, "Сімейні питання", Ви одразу ж перейдете до сторінки, де відображено всі наявні на платформі консультації, що врегульовують сімейні правовідносини. Якщо оберети опцію "Переглянути всі категорії" - зможете ознайомитись зі всіма категоріями за галуззю права та обрати ту, що найбільше Вас цікавить.

Такий спосіб пошуку інформації цікавий тим, що дає змогу не прив'язуватись до конкретної теми консультації. Це має особливе значення в тому разі, якщо Вам складно сформулювати питання, яке Вас цікавить, або якщо таких тем багато. Такий спосіб також дає змогу почерпнути додаткові знання, ознайомившись із суміжними темами, або знайти корисну інформацію у тій чи іншій сфері правовідносин.

Відеоролик щодо пошуку правових консультацій на платформі "WikiLegalAid"

ВАЖЛИВО! Правові консультації, розміщені на платформі "WikiLegalAid", носять інформаційний характер та не можуть безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку. Якщо Вам потрібна індивідуальна правова консультація, рекомендуємо звернутися до фахівців системи надання безоплатної правничої допомоги.
Потрібна правнича допомога? Пропонуємо скористатися альтернативними способами отримання правової інформації