Вибір банківської установи для виплати/отримання заробітної плати

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 13:37, 17 листопада 2020, створена Natalia.zaitseva (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Право працівника обирати банківську установу

Статтями 43 та 46 Конституції України встановлено, що право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Відповідно до частини п'ятої статті 24 Закону України "Про оплату праці" за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.

Забороняється будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством (частина перша статті 25 Закону України "Про оплату праці").

Після запровадження в Україні міжнародного номера банківського рахунку роботодавець отримав змогу формувати відомість на зарахування заробітної плати працівникам із зазначенням номера рахунку працівника за стандартом IBAN, у тому числі рахунку, який працівник самостійно відкрив у банку за власним вибором.

Цікаво! Лист Національного банку України від 23 грудня 2019 року № 57-0007/67106 "Щодо оптимізації порядку виплати заробітної плати в частині уніфікації реєстру на зарахування заробітної плати на рахунки працівникам підприємства"

Для відкриття рахунку, на який зараховуватиметься заробітня плата, банк має укласти відповідний договір з працівником. Роботодавець не може бути стороною цього договору. Власником рахунку в банку є працівник, і тільки він може розпоряджатись ним.

Жодним законом України не передбачено обов'язку працівника укладати договір про відкриття рахунку для виплати заробітної плати з банком, вказаним роботодавцем. Якщо все таки договір про відкриття рахунку відкритий під примусом, працівник може визнати його недійсним.

Корисні посилання

Див. також