Електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу

Матеріал з WikiLegalAid

Нормативна база

Увага!!! З 24 лютого 2022 року, відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану", в Україні введено режим воєнного стану!

Урядом затверджена постанова Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 165 "Про зупинення строків надання адміністративних послуг та видачі документів дозвільного характеру", якою зупинено строки надання адміністративних послуг суб’єктами їх надання та строки видачі дозвільними органами документів дозвільного характеру на час воєнного стану в Україні.

Документи - посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію, термін дії яких закінчився в період воєнного стану, продовжують діяти на всій території України.

Ви зможете замінити їх після припинення чи скасування воєнного стану в країні і поновлення послуг для громадян у сервісних центрах МВС.

Сторінка Головного сервісного центру МВС в Фейсбук: https://www.facebook.com/hsc.gov.ua

Загальні положення

Електронним посвідченням водія (далі - Е-посвідчення) є національне посвідчення водія у формі електронного відображення інформації, що міститься у національному посвідченні водія, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом) (пункт 2 Порядку формування та перевірки електронного посвідчення водія, електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, їх електронних копій, затвредженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року № 1453).

Електронним свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу (далі - Е-свідоцтво) є свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу у формі електронного відображення інформації, що міститься у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, разом з унікальним електронним ідентифікатором, а також інформації про страховий поліс (за наявності).

Посвідчення водія в "Дії".jpg

Е-посвідчення та Е-свідоцтво формується:

  • автоматично за наявності в єдиній інформаційній системі Міністерства внутрішніх справ України (МВС) усіх відомостей, зазначених у національному посвідченні водія, в тому числі відцифрованого образу обличчя особи;
  • засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка "Дія";
  • на підставі відомостей про видане особі посвідчення водія, що містяться в єдиній інформаційній системі МВС.

Кожному Е-посвідченню та Е-свідоцтву присвоюється унікальний електронний ідентифікатор (QR-код) для доступу до відомостей єдиної інформаційної системи МВС.

Електронне посвідчення водія - це один із документів, які посвідчують особу.

Формування Е-посвідчення та Е-свідоцтва

Для формування та використання Е-посвідчення та Е-свідоцтва потрібно:

→ Завантажити на телефон мобільний застосунок Єдиного державного веб-порталу електронних послуг "Дія";

→ Пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію.

→ Обрати "Документи". Е-посвідчення, як і Е-свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, підвантажуються автоматично.

Електронне посвідчення водія, електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу формуються безоплатно.

Використання Е-посвідчення та Е-свідоцтва

Е-посвідчення, Е-свідоцтво формуються у випадку, якщо національне посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу є дійсними та строк їх дії не закінчився.

Е-посвідчення та Е-свідоцтво пред’являються на телефоні через мобільний додаток Порталу Дія без додаткового пред’явлення посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу виготовлених на бланках, а також документа, що посвідчує особу.

Важливо! Е-посвідчення та Е-свідоцтво як цифрові документи мають таку ж юридичну силу, як паперові чи пластикові документи.

Поліцейський проводить:

  • перевірку достовірності пред’явленого особою Е-посвідчення та Е-свідоцтво за допомогою технічних засобів, тобто сканує QR-код;
  • проводить звірку з відомостями з єдиної інформаційної системи МВС.

У разі виникнення непорозумінь чи проблем - телефонуйте на гарячу лінію МВС - 0 800 50 02 02.

Див. також