Одноразова грошова допомога постраждалому населенню внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 39: Рядок 39:
♦ свідоцтва про народження дитини або відображення в електронній формі інформації, що міститься у свідоцтві про народження, виготовленому на паперовому бланку (е-свідоцтво про народження).
♦ свідоцтва про народження дитини або відображення в електронній формі інформації, що міститься у свідоцтві про народження, виготовленому на паперовому бланку (е-свідоцтво про народження).


У разі втрати особою зазначених документів, можуть бути пред’явлені їх копії (сканкопії/фотокопії), або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів (пункт 7 Порядку).
У разі втрати особою зазначених документів, можуть бути пред’явлені їх копії (сканкопії/фотокопії), або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів ([https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/626-2023-%D0%BF#Text абзац сьомий пункту 6 Порядку]).


'''''Важливо!''''' У разі необхідності перевірки та підтвердження проживання особи без реєстрації місця проживання у населеному пункті, що розташований в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей, а також факту переміщення осіб, районними державними (військовими) адміністраціями Миколаївської та Херсонської областей утворюється '''комісія.'''
'''''Важливо!''''' У разі необхідності перевірки та підтвердження проживання особи без реєстрації місця проживання у населеному пункті, що розташований в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей, а також факту переміщення осіб, районними державними (військовими) адміністраціями Миколаївської та Херсонської областей утворюється '''комісія.'''

Версія за 07:52, 18 вересня 2023

Нормативна база

Загальні положення

6 червня 2023 року окупаційними силами Російської Федерації  було підірвано греблю Каховської гідроелектростанції. З метою підтримки постраждалого населення постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2023 р. N 626 затверджено Порядок надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції (далі – Порядок).

Хто може отримати грошову допомогу

Особи, які на момент підриву греблі Каховської гідроелектростанції:

♦ проживали/були зареєстровані/задекларовані в населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей;

♦ особи, які перемістилися після 6 червня 2023 р. з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій Миколаївської та Херсонської областей, для яких не визначена дата завершення тимчасової окупації та які були зареєстровані/задекларовані до 6 червня 2023 р. в населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей.

Матеріальна грошова допомога призначається на кожну особу.

Куди та з якими документами потрібно звернутися

Призначення матеріальної грошової допомоги проводиться органами соціального захисту населення на підставі заяви.

Увага!!! Звернутися потрібно не пізніше ніж до 31 жовтня 2023 р. (включно) відповідно до пункту 8 Порядку

Постраждала особа може звернутись за адресою фактичного місця проживання до:

  1. структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій;
  2. виконавчого органу міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад.

Заява може бути подана особисто або передана через начальника сільської, міської військової адміністрації, або уповноважену ним особу, старосту до органу соціального захисту населення.

Заява подається за умови пред’явлення:

♦ документа, що посвідчує особу, або єДокумента;

♦ документа, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

♦ свідоцтва про народження дитини або відображення в електронній формі інформації, що міститься у свідоцтві про народження, виготовленому на паперовому бланку (е-свідоцтво про народження).

У разі втрати особою зазначених документів, можуть бути пред’явлені їх копії (сканкопії/фотокопії), або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів (абзац сьомий пункту 6 Порядку).

Важливо! У разі необхідності перевірки та підтвердження проживання особи без реєстрації місця проживання у населеному пункті, що розташований в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей, а також факту переміщення осіб, районними державними (військовими) адміністраціями Миколаївської та Херсонської областей утворюється комісія.

Коли постраждала особа проживала без реєстрації місця проживання у населеному пункті, що розташований в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей, а також для підтвердження факту переміщення осіб, інформація про таких осіб подається органами соціального захисту населення на розгляд комісії, яка на підставі поданих документів або інших доказів, що підтверджують факт проживання у населеному пункті, що розташований в районах підтоплень перевіряє достовірність такої інформації та підтверджує факт проживання/непроживання постраждалої особи у населеному пункті.

Засобами Єдиної інформаційної системи соціальної сфери проводиться перевірка осіб, які претендують на призначення матеріальної грошової допомоги, щодо факту перебування (неперебування) за кордоном з урахуванням результатів превентивної верифікації відповідно до Закону України “Про верифікацію та моніторинг державних виплат” та відомостей, наявних в інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації та моніторингу.

У разі встановлення станом на 5 червня 2023 р. факту перебування таких осіб за кордоном більше 30 календарних днів підряд матеріальна грошова допомога не надається.

Строк розгляду заяви на отримання грошової допомоги

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад не пізніше трьох робочих днів надсилає таку заяву засобом поштового зв’язку або захищеними каналами інформаційного зв’язку органу соціального захисту населення за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (перебування) постраждалої особи для подальшого розгляду та прийняття рішення щодо призначення матеріальної грошової допомоги таким органом.

Орган соціального захисту населення протягом 10 робочих днів з дня подання заяви приймає рішення про надання/ненадання постраждалій особі матеріальної грошової допомоги.

Підставою для перерахування коштів органам соціального захисту населення (виплатному центру) є рішення районної державної (військової) адміністрації.

Розмір та виплата грошової допомоги

Матеріальна грошова допомога призначається одноразово у розмірі 5000 гривень на одну постраждалу особу в разі звернення за такою матеріальною грошовою допомогою не пізніше ніж до 31 серпня 2023 р. (включно).

Органами соціального захисту населення (виплатними центрами) кошти матеріальної грошової допомоги виплачуються через:

  1. організацію, що здійснює виплату і доставку пенсій та державної допомоги за місцем фактичного проживання у межах України;
  2. установи уповноважених банків на номер банківського рахунка одержувача (за стандартом IBAN) з можливістю отримання готівкових коштів через установлені платіжні термінали.

Виплата матеріальної грошової допомоги уповноваженою організацією відбувається за умови надання постраждалою особою документа, що посвідчує особу, або єДокумента.

Послуга «єВідновлення»

Постраждалі внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції мають право на отримання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги “єВідновлення” яка надається на підставі заяви, поданої в електронній формі до Реєстру пошкодженого та знищеного майна засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Дія.

Відповідно до статті 10 Закону України Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України компенсація за пошкоджений об'єкт нерухомого майна надається шляхом виконання робіт, пов'язаних з будівництвом, на пошкодженому об'єкті нерухомого майна з метою його відновлення (у тому числі розроблення проектної документації на будівництво, проведення її експертизи, виконання будівельних робіт) та/або надання будівельної продукції для виконання таких робіт.