Порядок видачі ветеринарних документів

Матеріал з WikiLegalAid
Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку. Редакція затверджена Maryna.shapoval.

Нормативна база

Види ветеринарних документів

Види ветеринарних документів
1. міжнародні ветеринарні сертифікати (для країн СНД - ветеринарні свідоцтва форми № 1, 2 та 3) під час переміщення за межі України
2. ветеринарні свідоцтва (для України - форми № 1 та 2) під час переміщення за межі території Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя, районів, міст (крім харчових продуктів тваринного та рослинного походження для споживання людиною)
3. ветеринарні довідки під час переміщення в межах району (крім харчових продуктів тваринного та рослинного походження для споживання людиною).

Отримання зазначених в пунктах 1-3 документів не є обов’язковим у разі переміщення для подальшого вивезення за межі території України через пункти пропуску через державний кордон, відкриті на території морських портів, фуражного зерна.

Куди звертатися?

Видача ветеринарних документів здійснюється державними інспекторами ветеринарної медицини та уповноваженими лікарями ветеринарної медицини:

  1. головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та місті Києві;
  2. державних закладів ветеринарної медицини;
  3. регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті.

Ветеринарні довідки та ветеринарно-санітарні паспорти на тварин також можуть видаватися ліцензованими лікарями ветеринарної медицини.
Форми бланків ветеринарних документів, опис бланків, правила заповнення ветеринарних документів, правила зберігання та списання ветеринарних документів, вимоги до обліку ветеринарних документів, порядки видачі міжнародних ветеринарних сертифікатів затверджуються наказом Мінекономіки.

Порядок прийняття рішення про видачу ветеринарного документа

Рішення про видачу ветеринарного документа приймається уповноваженими суб’єктами, за результатами безпосереднього огляду товару (клінічний огляд тварин, ветеринарно-санітарний огляд харчових продуктів, кормів та інших об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду), який проводиться після звернення заявника.

Рішення про видачу ветеринарного документа для переміщення об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду (крім переміщення живих тварин у межах України) приймається на підставі експертних висновків державних лабораторій ветеринарної медицини (далі – експертні висновки).

Заявник повинен забезпечити створення можливості для безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду.

Ветеринарні документи видаються за умови дотримання встановлених вимог до перевезення відповідних вантажів.

Під час прийняття рішення про видачу ветеринарного документа суб’єкти, враховують епізоотичну ситуацію на відповідній території, потужності (на об’єкті) та ветеринарно-санітарний стан об’єкта.

Під час прийняття рішення про видачу ветеринарного документа для переміщення тварин уповноважені суб’єкти, перевіряють наявність необхідних ветеринарних обробок, умови карантинування тварин, наявність результатів відповідних досліджень (у разі переміщення у межах України) або експертних висновків (у разі експорту).

Строк видачі ветеринарного документа

За результатами безпосереднього огляду товару та перевірки поданих документів суб’єкти, приймають рішення про видачу відповідного ветеринарного документа або про відмову в його видачі.

Ветеринарний документ видається заявнику не пізніше ніж через місяць з дати надходження документів на розгляд.

У разі прийняття рішення про відмову у видачі ветеринарного документа заявнику надається особисто або надсилається поштовим відправленням з описом вкладення письмове повідомлення про відмову у видачі документа із зазначенням передбачених законом підстав для такої відмови у строк, установлений для його видачі.

Вартість видачі ветеринарного документа

Калькуляція розміру плати за послуги з видачі ветеринарних документів оприлюднюється на офіційних веб-сайтах або розміщується на інформаційних стендах у доступних для відвідувачів місцях територіальних органів Держпродспоживслужби, установ, що належать до сфери її управління, ліцензованих закладів ветеринарної медицини. Вартість видачі ветеринарних документів визначається за такими формулами: В = Воп + Впм + Віп + Взв,

де В — вартість послуг з видачі ветеринарних документів; Воп — прямі витрати на оплату праці; Впм — прямі матеріальні витрати; Віп — інші прямі витрати; Взв — загальновиробничі витрати;

Воп = Взп х Ч,

де Взп — витрати на оплату праці працівника, який безпосередньо надає послуги з видачі ветеринарних документів, на одну хвилину; Ч — час, необхідний для надання однієї послуги з видачі ветеринарних документів ⃰.

Підстави для відмови у видачі та анулювання ветеринарних документів

Підстави для відмови у видачі та анулювання ветеринарних документів визначені у статті 32 Закону України “Про ветеринарну медицину”.
Підставою для відмови у видачі та анулювання ветеринарних документів є:

  1. недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об'єкті);
  2. неможливість безпосереднього огляду об'єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;
  3. відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об'єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їх карантинування, відповідних досліджень та/або експертного висновку.

Порядок вивезення товару за межі території України

Товари, що вивозяться за межі території України, повинні супроводжуватися оригіналами міжнародних ветеринарних сертифікатів, виданих державним інспектором ветеринарної медицини або уповноваженим лікарем ветеринарної медицини на підставі звернень власника вантажу або уповноваженої ним особи.

Див. додатково