Додаткова грошова допомога за рахунок коштів ЮНІСЕФ

Матеріал з WikiLegalAid
Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку. Редакція затверджена Yana.kravets.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Загальна інформація

Програма грошової допомоги від ЮНІСЕФ "Спільно" або ж додаткова грошова допомога за рахунок коштів ЮНІСЕФ (далі - допомога) — це додаткова підтримка багатодітних українських сімей, які постраждали від війни.

Зверніть увагу! Самостійна реєстрація для отримання грошової допомоги «Спільно» від ЮНІСЕФ була відкрита в період між 31 березня та 15 серпня 2022 року, наразі онлайн-реєстрацію на програму закрито. Зараз ЮНІСЕФ опрацьовуємо подані дані у 2022 році.

Протягом 2023 року взяти участь в програмі можуть родини, які мають принаймні одну дитину або більше дітей до 18 років, та які проживають на території східної та південної України, на територіях, де відновлено контроль уряду України та у громадах що розташовані 30 км та ближче від лінії зіткнення (Харківська, Запорізька, Донецька, Херсонська та Миколаївська області). Наразі реєстрацію на грошову програму здійснюють виключно представники місцевих органів влади, працівники соціальних департаментів обласних, міських, районних адміністрацій та організації-партнери ЮНІСЕФ.

У разі виникнення додаткових питань варто звернутися за номером гарячої лінії Програми грошової допомоги від ЮНІСЕФ "Спільно" - 0 800 600 017 (з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 20:00, у суботу з 9:00 до 18:00, неділя вихідний, дзвінки безкоштовні).

Хто має право на допомогу?

У 2022 році етап допомоги стартував з 15 червня, відповідно до якого в рамках реалізації проекту щодо додаткових заходів соціальної підтримки найбільш вразливих категорій населення право на виплату допомоги за рахунок коштів ЮНІСЕФ мають такі категорії населення:

 • сім’ї, до складу яких входять троє і більше дітей, віком до 18 років;
 • сім’ї, до складу яких входить принаймні одна дитина з інвалідністю до 18 років.

Наразі Програми грошової допомоги від ЮНІСЕФ "Спільно" працює для сімей в Україні.

За роз'ясненнями ЮНІСЕФ домогосподарство складається з особи або групи пов'язаних чи непов'язаних осіб, які:

 • мешкають разом в одному приміщенні;
 • дотримуються спільних правил проживання;
 • визнають одну і ту саму особу головою домогосподарства;
 • разом харчуються.

Увага! Допомога надається сім’ям, незалежно від наявності чи відсутності довідки внутрішньо переміщеної особи, які перебувають у будь-якому регіоні України, але за умови, що вони не отримували грошової допомоги від іншої міжнародної гуманітарної організації з 24 лютого 2022 року.

Розмір допомоги

Виплата допомоги здійснюється в розмірі 2220 гривень на кожного члена сім’ї на місяць, але не більш як для п’ятьох осіб. Тобто, якщо у домогосподарстві проживає четверо осіб, то загальна сума допомоги становитиме 26400 гривень (2200 грн х 4 особи х 3 місяці).

Виплата допомоги здійснюється одноразово одним платежем із розрахунку на три місяці.

Увага! Розмір отриманої допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства, та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відповідно до підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України.

Порядок отримання допомоги

Для отримання допомоги один з повнолітніх членів сім’ї, який належить до визначених категорій, подає заявку на отримання допомоги шляхом заповнення форми на отримання допомоги на офіційному вебсайті ЮНІСЕФ - register.unicef.org (Інструкція до заповнення заявки на отримання грошової допомоги від ЮНІСЕФ "Спільно").

Після забезпечення технічної можливості заявка на отримання допомоги подається за допомогою засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Можна виділити наступні етапи:

Подання заявки: заповнення анкету на вказаному сайті, надавши відповіді на запитання, що містяться в анкеті. Відповіді надавати в повному обсязі із застосуванням правдивої інформації.

Розгляд заявки фахівцями ЮНІСЕФ та його партнерами щодо її відповідності критеріям Програми грошової допомоги від ЮНІСЕФ Спільно.

Прийняття рішення.

Повідомлення про рішення через СМС з номеру 4224 за телефоном вказаним у анкеті.

У разі якщо після збереження анкети отримано ID-номер заявки та QR-код, то реєстрація пройшла успішно. Додаткових смс із підтвердженням реєстрації не надсилається. Однак, у разі неотримання ID-номер заявки та QR-код, можливо відбулась якась помилка, чи збій при роботі і є необхідність заповнити анкету повторно.

Перелік необхідних документів та інформації про заявника

У заявці зазначається інформація про всіх членів сім’ї, до якої додається документальне підтвердження належності сім’ї до визначених категорій та номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги.

Для нарахування допомоги слід заповнити всі обов’язкові розділи анкети, а саме:

Інфографіка грошова допомога Спільно
 • згода на обробку персональних даних;
 • місце перебування;
 • дані всіх членів домогосподарства (повне ім’я, посвідчення особи, стать, дата народження, а також інформація про банківський рахунок особи, яка відповідатиме за отримання допомоги для всього домогосподарства).

Якщо певних даних не буде внесено до анкети, або вони не відповідатимуть дійсності, це може призвести до негативного рішення щодо заявки і відмови у нарахуванні допомоги.

Перелік документів, які можуть підтвердити особу (потрібно буде обрати один із наявних у списку документів, який зараз має зазначена особа та завантажити файл), а саме:

 1. реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 2. паспорт громадянина України у формі картки (ID-картка) або у формі книжечки;
 3. паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
 4. посвідчення водія;
 5. свідоцтво про народження дитини;
 6. посвідка про тимчасове проживання.

За роз'ясненнями ЮНІСЕФ можливо завантажити копію документів із додатку "Дія".

Для підтвердження також може знадобиться фото свідоцтва про народження дитини. Якщо у дитини є посвідчення дитини з інвалідністю, також важливо додати фото цього посвідчення.

Обробка та передача персональних даних отриманих ЮНІСЕФ при заповненні заявки

Основні моменти:

 • ЮНІСЕФ може ділитися персональними даними заявника лише з тими організаціями, на взаємодію з якими заявник надали згоду, заповнюючи анкету (наприклад, ЮНІСЕФ має надавати інформацію про заявника і його родину банку для здійснення переказу, але ці дані захищатимуть правила банківської таємниці).
 • ЮНІСЕФ може поділитися даними заявника з іншими гуманітарними організаціями, що надають допомогу відповідним категоріям громадян.
 • ЮНІСЕФ зберігає персональні дані на добре захищеному сервері в хмарі, використовуючи якісні та перевірені методи шифрування, включаючи асиметричне шифрування в стані спокою та передачі, що забезпечує максимальну безпеку інформації.

Отримання правової консультації

Для отримання правничої допомоги звертайтесь до системи надання безоплатної правничої допомоги:

 • контакт-центр ‒ 0 800 213 103 (дзвінки у межах України безкоштовні);
 • сектору бюро правової допомоги (розташування, номери телефонів та інформація про режим роботи на мапі)

Додатково дивись також