Додаткова грошова допомога за рахунок коштів ЮНІСЕФ

Матеріал з WikiLegalAid
Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку. Редакція затверджена Yana.kravets.

Нормативна база

Загальна інформація

Програма грошової допомоги від ЮНІСЕФ "Спільно" або ж додаткова грошова допомога за рахунок коштів ЮНІСЕФ (далі - допомога) — це додаткова підтримка багатодітних українських сімей, які постраждали від війни.

У 2022 році для отримання грошової допомоги "Спільно" від ЮНІСЕФ була відкрита самостійна реєстрація в період між 31 березня та 15 серпня 2022 року, наразі онлайн-реєстрацію на програму закрито.

Протягом січня-вересня 2023 року реєстрація тривала для родин, які мають принаймні одну дитину або більше дітей до 18 років, та які проживають на території східної та південної України, на територіях, де відновлено контроль уряду України та у громадах що розташовані 30 км та ближче від лінії зіткнення (Харківська, Запорізька, Донецька, Херсонська та Миколаївська області). Реєстрацію на грошову програму здійснювали виключно представники місцевих органів влади, працівники соціальних департаментів обласних, міських, районних адміністрацій та організації-партнери ЮНІСЕФ. Наразі реєстрацію на програму грошової допомоги закрито.

У разі виникнення додаткових питань варто звернутися за номером гарячої лінії Програми грошової допомоги від ЮНІСЕФ "Спільно" - 0 800 600 017 (з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 20:00, у суботу з 9:00 до 18:00, неділя вихідний, дзвінки безкоштовні).

2 грудня 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 1 грудня 2023 року № 1255 "Про реалізацію спільного з Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки малозабезпечених сімей з дітьми" (далі - постанова), відповідно до якої Міністерство соціальної політики за участю Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) реалізує спільний проект стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки малозабезпечених сімей з дітьми, спрямованого на державну підтримку таких сімей, які проживають на територіях, визначених у додатку до постанови, та потребують допомоги, для посилення спроможності проходження осінньо-зимового періоду.

Хто має право на отримання допомоги?

Право на отримання додаткової одноразової грошової допомоги за рахунок коштів Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) (далі - грошова допомога) відповідно до постанови мають сім’ї з дітьми, які проживають на територіях, визначених у додатку до постанови, у складі яких є дитина з інвалідністю віком до 18 років або які є багатодітними з дітьми до 18 років (далі - отримувачі державної соціальної допомоги).

До переліку територій, визначених програмними документами Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) для виплати одноразової грошової допомоги належать:

Дніпропетровська область Запорізька область Харківська область
 • Дніпровський район
 • Криворізький район
 • Новомосковський район
 • Павлоградський район
 • Запорізький район
 • Богодухівський район
 • Харківський район
 • Чугуївський район

Умови отримання допомоги

Надання грошової допомоги здійснюється за умови отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям відповідно до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250.

Розмір допомоги

Виплата грошової допомоги здійснюється одноразово із розрахунку за три місяці у розмірі 3600 гривень на місяць на кожного члена сім’ї отримувача державної соціальної допомоги та додатково 6660 гривень на кожну дитину - отримувача державної соціальної допомоги, які проживають на територіях, визначених у додатку, і може бути продовжена за узгодженим рішенням сторін.

Увага! Розмір отриманої грошової допомоги: 1) не враховується під час обчислення сукупного доходу домогосподарства для призначення всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства;  2) не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відповідно до статей 165 і 170 Податкового кодексу України.

Порядок здійснення виплати

Виплата грошової допомоги проводиться Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) за відповідний період без звернення отримувача державної соціальної допомоги.

Виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування коштів на рахунок уповноваженого представника сім’ї отримувача державної соціальної допомоги, відкритий у банку, через уповноважений банк, обраний Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ), із зазначенням призначення платежу “додаткова одноразова грошова допомога” або шляхом надання послуги з виплати і доставки грошової допомоги за місцем фактичного проживання отримувачів державної соціальної допомоги вибраною Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) організацією, що здійснює виплату і доставку грошової допомоги.

Формування переліку осіб для виплати грошової допомоги

Державне підприємство “Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України” на підставі відомостей, що містяться в інформаційних базах даних Міністерства соціальної політики, формує і передає Дитячому фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) перелік осіб із зазначенням категорії кожного члена сім’ї отримувача державної соціальної допомоги, його задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), кількості членів домогосподарства, кількості дітей віком до 18 років, прізвища, власного ім’я, по батькові (за наявності), номера телефону, реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), серії (за наявності) та номера паспорта, номера поточного/платіжного рахунка (згідно із стандартом IBAN) для виплати грошової допомоги.

Кому допомога не надається

Грошова допомога не надається особам та членам їх сімей в період отримання ними міжнародної цільової грошової підтримки від інших міжнародних організацій, перевірка інформації про отримання якої визначається програмними документами Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ).

Реалізація програми грошової допомоги "Спільно" у 2022 році

Хто має право на допомогу?

У 2022 році етап допомоги стартував з 15 червня, відповідно до якого в рамках реалізації проекту щодо додаткових заходів соціальної підтримки найбільш вразливих категорій населення право на виплату допомоги за рахунок коштів ЮНІСЕФ мали такі категорії населення:

 • сім’ї, до складу яких входять троє і більше дітей, віком до 18 років;
 • сім’ї, до складу яких входить принаймні одна дитина з інвалідністю до 18 років.

Наразі Програми грошової допомоги від ЮНІСЕФ "Спільно" працює для сімей в Україні.

За роз'ясненнями ЮНІСЕФ домогосподарство складається з особи або групи пов'язаних чи непов'язаних осіб, які:

 • мешкають разом в одному приміщенні;
 • дотримуються спільних правил проживання;
 • визнають одну і ту саму особу головою домогосподарства;
 • разом харчуються.

Увага! Допомога надавалась сім’ям, незалежно від наявності чи відсутності довідки внутрішньо переміщеної особи, які перебували у будь-якому регіоні України, але за умови, що вони не отримували грошової допомоги від іншої міжнародної гуманітарної організації з 24 лютого 2022 року.

Розмір допомоги

Виплата допомоги здійснювалась в розмірі 2220 гривень на кожного члена сім’ї на місяць, але не більш як для п’ятьох осіб. Тобто, якщо у домогосподарстві проживало четверо осіб, то загальна сума допомоги становила 26400 гривень (2200 грн х 4 особи х 3 місяці).

Виплата допомоги здійснювалась одноразово одним платежем із розрахунку на три місяці.

Розмір отриманої допомоги не враховувався під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства, та не включався до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відповідно до підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України.

Порядок отримання допомоги

Для отримання допомоги один з повнолітніх членів сім’ї, який належить до визначених категорій, мав право подати заявку на отримання допомоги шляхом заповнення форми на отримання допомоги на офіційному вебсайті ЮНІСЕФ - register.unicef.org (Інструкція до заповнення заявки на отримання грошової допомоги від ЮНІСЕФ "Спільно").

Після забезпечення технічної можливості заявка на отримання допомоги подавалась за допомогою засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Можна виділити наступні етапи:

Подання заявки: заповнення анкету на вказаному сайті, надавши відповіді на запитання, що містяться в анкеті. Відповіді надавати в повному обсязі із застосуванням правдивої інформації.

Розгляд заявки фахівцями ЮНІСЕФ та його партнерами щодо її відповідності критеріям Програми грошової допомоги від ЮНІСЕФ Спільно.

Прийняття рішення.

Повідомлення про рішення через СМС з номеру 4224 за телефоном вказаним у анкеті.

У разі якщо після збереження анкети отримано ID-номер заявки та QR-код, то реєстрація пройшла успішно. Додаткових смс із підтвердженням реєстрації не надсилається. Однак, у разі неотримання ID-номер заявки та QR-код, можливо відбулась якась помилка, чи збій при роботі і є необхідність заповнити анкету повторно.

Перелік необхідних документів та інформації про заявника

У заявці зазначалась інформація про всіх членів сім’ї, до якої мала додаватись документальне підтвердження належності сім’ї до визначених категорій та номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги.

Для нарахування допомоги необхідно було заповнити всі обов’язкові розділи анкети, а саме:

Інфографіка грошова допомога Спільно
 • згода на обробку персональних даних;
 • місце перебування;
 • дані всіх членів домогосподарства (повне ім’я, посвідчення особи, стать, дата народження, а також інформація про банківський рахунок особи, яка відповідатиме за отримання допомоги для всього домогосподарства).

Якщо певні дані не зазначались в анкеті, або вони не відповідали дійсності, це могло призвести до негативного рішення щодо заявки і відмови у нарахуванні допомоги.

Перелік документів, які можуть підтвердити особу (потрібно було обрати один із наявних у списку документів, який мала зазначена особа та завантажити файл), а саме:

 1. реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 2. паспорт громадянина України у формі картки (ID-картка) або у формі книжечки;
 3. паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
 4. посвідчення водія;
 5. свідоцтво про народження дитини;
 6. посвідка про тимчасове проживання.

За роз'ясненнями ЮНІСЕФ можливо завантажити копію документів із додатку "Дія".

Для підтвердження також може знадобиться фото свідоцтва про народження дитини. Якщо у дитини є посвідчення дитини з інвалідністю, також важливо додати фото цього посвідчення.

Обробка та передача персональних даних отриманих ЮНІСЕФ при заповненні заявки

Основні моменти:

 • ЮНІСЕФ може ділитися персональними даними заявника лише з тими організаціями, на взаємодію з якими заявник надали згоду, заповнюючи анкету (наприклад, ЮНІСЕФ має надавати інформацію про заявника і його родину банку для здійснення переказу, але ці дані захищатимуть правила банківської таємниці).
 • ЮНІСЕФ може поділитися даними заявника з іншими гуманітарними організаціями, що надають допомогу відповідним категоріям громадян.
 • ЮНІСЕФ зберігає персональні дані на добре захищеному сервері в хмарі, використовуючи якісні та перевірені методи шифрування, включаючи асиметричне шифрування в стані спокою та передачі, що забезпечує максимальну безпеку інформації.

Отримання безоплатної правничої допомоги

Для отримання безоплатної правничої допомоги (правової інформації, консультації або роз’яснення з правових питань) звертайтесь до системи надання безоплатної правничої допомоги:

 • контакт-центр ‒ 0 800 213 103 (дзвінки у межах України безкоштовні);
 • бюро правової допомоги (розташування, номери телефонів та інформація про режим роботи на мапі)

Див. також