Одноразова грошова допомога постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам

Матеріал з WikiLegalAid
Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем. Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.

Нормативна база

Хто має право на отримання грошової допомоги

Відповідно до пункту 1 Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразоаої грошової допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 535 (далі - Порядок) постраждалі і внутрішньо переміщені особи, які перебувають у складних життєвих обставинах, що спричинені соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має здатності (не набула здатності або втратила її) чи можливості самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті.

Куди звернутися

Для отримання грошової допомоги постраждала особа чи внутрішньо переміщена особа звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної в м. Києві держадміністрації (структурного підрозділу з питань соціального захисту населення виконавчого органу міської, районної у місті ради) за місцем реєстрації проживання або фактичним місцем перебування (пункт 4 Порядку).

Питання надання грошової допомоги розглядають місцеві комісії, утворені районними, районними в м. Києві держадміністраціями та виконавчими комітетами міст обласного підпорядкування.

Перелік необхідних документів

  1. Заява, в якій зазначаються причини необхідності надання грошової допомоги (викладаються в довільній формі та підтверджуються відповідними документами) та реквізити рахунка, відкритого в банківській установі;
  2. Копія документа, що посвідчує особу (паспорт тощо);
  3. Копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  4. Копії документів, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження дітей);
  5. Копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для зазначеної категорії осіб);
  6. Медична довідка про стан здоров’я особи або висновок медико-соціальної експертизи про встановлення інвалідності (у разі необхідності) (пункт 4 Порядку).

Розмір грошової допомоги

Чіткий розмір одноразової грошової допомоги не встановлено й залежить від наявності коштів та характеру життєвих складнощів конкретного заявника. Розмір допомоги визначається місцевими комісіями.

Грошова допомога постраждалим чи внутрішньо переміщеним особам надається одноразово.

Строки розгляду питання

Строк розгляду відповідними комісіями заяв про надання грошової допомоги не визначено.

Відповідно до рішення міжвідомчої комісії з питань надання грошової допомоги постраждалим чи внутрішньо переміщеним особам рекомендовано насамперед надавати зазначену допомогу сім’ям загиблих в антитерористичній операції з числа військовослужбовців та інших осіб, сім’ям внутрішньо переміщених осіб, сім’ям учасників антитерористичної операції, які отримали тяжкі поранення та потребують тривалого лікування.

Підстави для відмови

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районної, районної в м. Києві держадміністрації (структурний підрозділ з питань соціального захисту населення виконавчого органу міської, районної у місті ради) повертає особі подані документи та повідомляє про відмову у наданні грошової допомоги, у разі коли особа раніше отримувала таку допомогу (витяг з протоколу засідання місцевої комісії надається під розписку або надсилається поштою).

Лого Рада Європи.jpg
Консультацію оновлено за підтримки проєкту Ради Європи "Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза ІІ"

Див. також