Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС) – "Електронний суд"

Матеріал з WikiLegalAid
Це затверджена версія цієї сторінки, вона не є останньою. Перегляд останньої версії.Версію затверджено Oleksandra.borovyk.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система

Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС) — сукупність інформаційних та телекомунікаційних підсистем (модулів), які забезпечують автоматизацію визначених законодавством та цим Положенням процесів діяльності судів, органів та установ в системі правосуддя, включаючи документообіг, автоматизований розподіл справ, обмін документами між судом та учасниками судового процесу, фіксування судового процесу та участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції, складання оперативної та аналітичної звітності, надання інформаційної допомоги суддям, а також автоматизацію процесів, які забезпечують фінансові, майнові, організаційні, кадрові, інформаційно-телекомунікаційні та інші потреби користувачів ЄСІТС.

Модулі ЄСІТС

 1. Офіційний веб-портал «Судова влада України»;
 2. Єдиний державний реєстр судових рішень;
 3. Офіційна електронна адреса (Електронний кабінет);
 4. Єдина підсистема управління фінансово-господарськими процесами;
 5. Єдиний контакт-центр судової влади України;
 6. Модуль «Автоматизований розподіл»;
 7. Підсистема «Електронний суд»;
 8. Модуль «Судова статистика».

До її складу ЄСІТС має увійти, також і Єдиний державний реєстр судових рішень, і система автоматизованого арешту коштів у рамках виконавчого провадження, а адміністратор ЄСІТС матиме доступ до інформації Єдиного державного демографічного реєстру.

Що таке «електронний суд»

Підсистема «Електронний суд» - це підсистема, що забезпечує обмін процесуальними документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, органами та установами системи правосуддя, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу.

Відповідно до вимог процесуального законодавства з початком функціонування підсистем (модулів) ЄСІТС адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб’єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов'язковому порядку.

Інші особи матимуть право зробити те саме в добровільному порядку.

Тим, хто зареєструє офіційні електронні адреси в системі, суд надсилатиме документи виключно в електронній формі на ці електронні адреси. Вони, в свою чергу, надсилають документи до суду через ЄСІТС з обов'язковим використанням електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП).

Початок роботи «електронного суду»

1 грудня 2018 року в газеті «Голос України» та на офіційному вебпорталі «Судова влада України» Державна судова адміністрація України оголосила про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Відповідно до цього Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи здійснюється поетапно.

5 жовтня 2021 року почали офіційно функціонувати три підсистеми (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи – «Електронний кабінет», «Електронний суд», підсистема відеоконференцзв'язку.

Відповідне оголошення надруковане у газеті «Голос України» №168 (7668) від 4 вересня 2021 року на 15 сторінці та на веб-порталі Судова влада України.

Реєстрація в підсистемі «Електронний суд»

Реєстрація користувача в електронному кабінеті можлива за наявності ключа з кваліфікованим електронним підписом (КЕП).

Для реєстрації можуть бути використані ключі, видані акредитованими центрами Кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг.

Потрапити до електронного кабінету можна за посиланням https://id.court.gov.ua/ або перейти до розділу «Офіційна електронна адреса» на офіційному веб-порталі «Судова влада України».

Після обрання файлу ключа та введення паролю натиснути «Продовжити». Після вказаних дій користувачу стане доступна сторінка підтвердження реєстраційних даних користувача.

Відомості щодо прізвища/ім'я/по батькові та РНОКПП заповнюються автоматично (зчитуються з ключа).

Користувачем зазначаються наступні дані:

 • дата народження;
 • номер контактного телефону;
 • електронна адреса.

Також користувач встановлює відмітку на згоду з умовами реєстрації.

Після введення номеру контактного телефону та електронної адреси, система запропонує отримати коди підтвердження.

Після їх введення та натискання кнопки «Підтвердити» користувач потрапить до свого «Електронного кабінету».

Для завершення реєстрації потрібно проставити відмітку в полі «Я погоджуюсь…» та натиснути «Підтвердити».

Після здійснення всіх описаних дій користувач перейде до електронного кабінету.

З інструкціями та рекомендаціями з приводу реєстрації в ЄСІТС можна ознайомитися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=bD83fM28x3I.

Переваги використання «Електронного суду»

За допомогою сервісу Електронного суду учасники судового процесу можуть подавати до суду процесуальні документи (позовні заяви, клопотання тощо) в електронному форматі.

Після успішної відправки позовної заяви чи інших документів учасник судового процесу може відслідковувати рух та стан розгляду свого документа в суді. Інформація про доставку документа, його реєстрацію та інші відомості надсилаються до електронного кабінету автора в автоматичному режимі.

Також, учасник судового процесу за допомогою сервісу Електронного суду може сплатити судовий збір та інші платежі у режимі онлайн, сформувати та надати електронне доручення іншій особі, та додатково отримувати:

 • веб-посилання на тексти всіх сформованих судом процесуальних документів по справі, в якій учасник процесу приймає участь: судові рішення, судові повістки, виклики тощо;
 • інформацію про отримані та зареєстровані вхідні документи по справі разом з документами в електронному форматі;
 • інформацію про отримані документи по справі від інших учасників разом з документами в електронному форматі;
 • електронні документи, що спричинили зміну стану розгляду справи, протоколи автоматизованого розподілу, тощо.

Корисні посилання