Відмінності між версіями «Тимчасова зміна місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: == Нормативна база == * [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80 Конституція України] * [https://zakon.rad...)
 
Рядок 6: Рядок 6:
 
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/595-19 Закон України «Про місцеві вибори»]
 
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/595-19 Закон України «Про місцеві вибори»]
 
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0893359-12 ПОРЯДОК тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, затверджений постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893]
 
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0893359-12 ПОРЯДОК тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, затверджений постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893]
 +
 +
== Загальні поняття ==
 +
 +
'''Голосування''' — це процес прийняття рішення групою людей, при якому загальна думка формулюється шляхом підрахунку голосів.
 +
 +
'''Виборець''' – громадянин України, що має право голосу.
 +
 +
<u>Мають право голосу на виборах</u>- громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років.
 +
 +
<u>Не мають права голосу</u> - громадяни України, яких визнано судом недієздатними.
 +
 +
'''Виборча адреса виборця''' - це адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".
 +
 +
* Виборча адреса виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, визначається за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб, або органом ведення Реєстру за мотивованим зверненням виборця.
 +
* Виборчою адресою військовослужбовця строкової служби є адреса дислокації військової частини (формування).
 +
* Виборчою адресою виборця, який відбуває покарання у вигляді арешту, позбавлення або обмеження волі, є адреса установи виконання покарань.
 +
* Виборчою адресою виборця, який проживає чи перебуває за межами України, є його поштова адреса в країні проживання (перебування).
 +
* Виборець може бути включений до Реєстру лише один раз за однією виборчою адресою та відповідно віднесений до однієї виборчої дільниці.
 +
 +
'''Державний реєстр виборці'''в (далі - Реєстр) - автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки даних, які містять передбачені цим Законом відомості, та користування ними, створена для забезпечення державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України.
 +
Згідно з ст. 35-1 Закону України «Про вибори Президента України»  кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.

Версія за 23:52, 21 січня 2019

Нормативна база

Загальні поняття

Голосування — це процес прийняття рішення групою людей, при якому загальна думка формулюється шляхом підрахунку голосів.

Виборець – громадянин України, що має право голосу.

Мають право голосу на виборах- громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років.

Не мають права голосу - громадяни України, яких визнано судом недієздатними.

Виборча адреса виборця - це адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

  • Виборча адреса виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, визначається за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб, або органом ведення Реєстру за мотивованим зверненням виборця.
  • Виборчою адресою військовослужбовця строкової служби є адреса дислокації військової частини (формування).
  • Виборчою адресою виборця, який відбуває покарання у вигляді арешту, позбавлення або обмеження волі, є адреса установи виконання покарань.
  • Виборчою адресою виборця, який проживає чи перебуває за межами України, є його поштова адреса в країні проживання (перебування).
  • Виборець може бути включений до Реєстру лише один раз за однією виборчою адресою та відповідно віднесений до однієї виборчої дільниці.

Державний реєстр виборців (далі - Реєстр) - автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки даних, які містять передбачені цим Законом відомості, та користування ними, створена для забезпечення державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. Згідно з ст. 35-1 Закону України «Про вибори Президента України» кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.