Тимчасова зміна місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
Рядок 30: Рядок 30:


Згідно з ст. 35-1 [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/474-14 Закону України «Про вибори Президента України»]  кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.
Згідно з ст. 35-1 [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/474-14 Закону України «Про вибори Президента України»]  кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.
== Порядок подачі заяви ==
Заява про тимчасову зміну місця голосування подається до органу Державного реєстру виборців (далі - орган ведення Реєстру) за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на відповідних виборах із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати ( ч. 3 ст.7 [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/698-16 Закону України "Про Державний реєстр виборців"]).
Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Реєстру виборців особисто.
При поданні заяви громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України).
'''У заяві зазначаються дані виборця:'''
* прізвище;
* власне ім’я (усі власні імена);
* по батькові;
* дата, місце народження;
* виборча адреса;
* унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
* адреса, де виборець перебуватиме в день виборів чи номер виборчої дільниці із зазначенням виборчого округу та його номера (за наявності);
* мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування.
'''До заяви як мотивування додаються документи (копії документів):'''
* довідка з місця роботи (службове відрядження, розташування робочого місця);
* довідка з місця навчання у відповідному населеному пункті або державі; 
* довідка з місця проживання (фактичне проживання не співпадає з зареєстрованим місцем проживання); 
* довідка з місця перебування на лікуванні, перебування в санаторії;
* документ, який підтверджує право власності або оренди житлового  приміщення, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати;
* квиток на потяг чи автобус;
* інші документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.
Перелік таких документів не є вичерпним.
У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

Версія за 21:06, 21 січня 2019

Нормативна база

Загальні поняття

Голосування — це процес прийняття рішення групою людей, при якому загальна думка формулюється шляхом підрахунку голосів.

Виборець – громадянин України, що має право голосу.

Мають право голосу на виборах- громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років.

Не мають права голосу - громадяни України, яких визнано судом недієздатними.

Виборча адреса виборця - це адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

  • Виборча адреса виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, визначається за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб, або органом ведення Реєстру за мотивованим зверненням виборця.
  • Виборчою адресою військовослужбовця строкової служби є адреса дислокації військової частини (формування).
  • Виборчою адресою виборця, який відбуває покарання у вигляді арешту, позбавлення або обмеження волі, є адреса установи виконання покарань.
  • Виборчою адресою виборця, який проживає чи перебуває за межами України, є його поштова адреса в країні проживання (перебування).
  • Виборець може бути включений до Реєстру лише один раз за однією виборчою адресою та відповідно віднесений до однієї виборчої дільниці.

Державний реєстр виборців (далі - Реєстр) - автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки даних, які містять передбачені цим Законом відомості, та користування ними, створена для забезпечення державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. Згідно з ст. 35-1 Закону України «Про вибори Президента України» кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.

Згідно з ст. 35-1 Закону України «Про вибори Президента України» кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.

Порядок подачі заяви

Заява про тимчасову зміну місця голосування подається до органу Державного реєстру виборців (далі - орган ведення Реєстру) за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на відповідних виборах із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати ( ч. 3 ст.7 Закону України "Про Державний реєстр виборців").

Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Реєстру виборців особисто.

При поданні заяви громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України).

У заяві зазначаються дані виборця:

  • прізвище;
  • власне ім’я (усі власні імена);
  • по батькові;
  • дата, місце народження;
  • виборча адреса;
  • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
  • адреса, де виборець перебуватиме в день виборів чи номер виборчої дільниці із зазначенням виборчого округу та його номера (за наявності);
  • мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування.

До заяви як мотивування додаються документи (копії документів):

  • довідка з місця роботи (службове відрядження, розташування робочого місця);
  • довідка з місця навчання у відповідному населеному пункті або державі;
  • довідка з місця проживання (фактичне проживання не співпадає з зареєстрованим місцем проживання);
  • довідка з місця перебування на лікуванні, перебування в санаторії;
  • документ, який підтверджує право власності або оренди житлового приміщення, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати;
  • квиток на потяг чи автобус;
  • інші документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.

Перелік таких документів не є вичерпним.

У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.