Присвоєння почесного звання мати-героїня та виплата одноразової винагороди

Матеріал з WikiLegalAid

Нормативна база

Поняття звання "Мати-героїня"

Почесне звання "Мати-героїня" присвоюється жінкам, які народили та виховали до 8-ми річного віку 5-ох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Почесне звання України є державною нагородою і є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною (Закону України "Про державні нагороди").

Присвоєння почесного звання "Мати-героїня" провадиться указом Президента України.

Порядок присвоєння почесного звання "Мати-героїня"

Представлення до почесних звань висунення кандидатур до присвоєння здійснюється за місцем роботи кандидатки, у трудових колективах установ, організацій, підприємств. Якщо жінка не працює, висунення кандидатури може проводити сільська (селищна) рада, організація багатодітних сімей чи місцева служба у справах дітей та сім'ї.

Клопотання про присвоєння почесного звання "Мати-героїня", що порушуються органами місцевого самоврядування згідно із заявою жінки, яка претендує на присвоєння такого почесного звання, розглядаються відповідними місцевими державними адміністраціями протягом місяця з дати надходження такої заяви.

Жінка до заяви також подає такі документи:

  1. копія паспорта громадянина України, копія паспортного документа іноземця та документа, що підтверджує місце перебування чи проживання іноземця або особи без громадянства на території України на законних підставах;
  2. копії свідоцтв про народження дітей;
  3. копії документів про освіту дітей;
  4. характеристики дітей з навчального закладу, якщо дитина навчається, або з місця роботи, якщо працює (щодо кожної дитини окремо);
  5. виданий органом внутрішніх справ документ про наявність чи відсутність відомостей стосовно дітей, які перебувають на обліку правопорушників, що не досягли 18 років, у тому числі звільнених зі спеціальних виховних установ;
  6. довідка про наявність або відсутність судимості в особи, яку представляють до нагородження,та в кожного з дітей, яким виповнилося 14 років;
  7. за наявності та за бажанням матері - копії грамот, дипломів, подяк, свідоцтв, листів для визначення внеску жінки у розвиток творчих здібностей дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей.

Особі, удостоєній почесного звання, вручаються нагрудний знак та посвідчення до почесного звання встановленого зразка.

Ким присвоюється звання мати-героїні

Присвоєння почесних звань здійснюється указами Президента, які формуються Адміністрацією Президента України. Чинним законодавством не визначено термінів присвоєння почесного звання. Про підписання Президентом України відповідного указу про присвоєння почесного звання “Мати-героїня”, місце та час вручення нагрудного знака і посвідчення повідомляє місцева державна адміністрація. Після присвоєння указом Президента України почесного звання України “Мати-героїня” жінка набуває права на отримання одноразової грошової винагороди ( десятикратний розмір прожиткового мінімуму). Особі, удостоєній почесного звання, вручаються нагрудний знак та посвідчення до почесного звання встановленого зразка.