Відмінності між версіями «Отримання пенсії за довіреністю»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку
м (Valentyna.nykonchuk перейменував сторінку з Отримуємо пенсії за довіреністю на Отримання пенсії за довіреністю без створення перенаправлення)
Рядок 1: Рядок 1:
== ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ: ==
== Правове регулювання: ==


* [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1058-15 Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».]
* [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1058-15 Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».]
* [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15 Цивільний кодекс України]
* [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15 Цивільний кодекс України]
* Наказ Міністерство транспорту та зв'язку україни міністерство праці та соціальної політики України Право на використання довіреності під час виплати пенсій передбачено в Законі України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».


== Максимальний строк для отримання пенсії за довіреністю ==
== Максимальний строк для отримання пенсії за довіреністю ==

Версія за 07:20, 8 листопада 2018

Правове регулювання:

Максимальний строк для отримання пенсії за довіреністю

Отримувати пенсію за однією довіреністю можна не більше як рік, тож за потреби її треба завчасно переоформити. Також є свої особливості використання та поновлення довіреностей у разі отримання коштів через пошту і банк.

Пенсії через пошту

Довіреність зазвичай показують працівнику поштового зв'язку під час отримання пенсії або зняття коштів із рахунка в банку. До речі, після першої виплати пенсії через пошту таку довіреність або її копію залишають на виплатному об’єкті поштового зв’язку (там її зберігають в окремій справі). Ці та інші питання виплати пенсій врегульовано в спеціальній Інструкції про виплату та доставку пенсій, соціальних допомог національним оператором поштового зв’язку.

Для того щоб уперше скласти таку довіреність або скористатися нею, не треба звертатися в Пенсійний фонд. Пенсіонер навіть може скласти кілька довіреностей на отримання його пенсії різними особами. Відстежити, за якими з них і коли здійснювали виплату коштів, можливо тільки через підприємство поштового зв'язку.

А от після того як виплату пенсії за довіреністю здійснювали протягом 12 місяців, її одержувач має звернутися із заявою щодо продовження виплати за довіреністю у своє управління Пенсійного фонду. До того ж зробити це особисто.

Довіреність на виплату пенсії продовжують знову на один рік починаючи з місяця, що настає за місяцем подання заяви. Буває, що пенсіонер звертається в орган Пенсійного фонду, до закінчення чергового року з дати вчинення довіреності або терміну, на який надано попередній дозвіл. У такому разі дозвіл на виплату встановлюють із місяця, що настає за днем подання заяви, знову на 12 місяців.

Пенсії через банки

Контроль над виплатою пенсії за довіреностями в установах банків іншій. (Це вимоги Порядку виплати пенсій і грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їхні поточні рахунки в банках).

Якщо суми пенсій одержують за довіреністю більше як один рік або не одержують із поточного рахунка протягом цього терміну, банк зобов’язаний повідомити про це органи Пенсійного фонду, який нараховує відповідні кошти. Це роблять до 28-го числа місяця, у якому виникли зазначені обставини. А одержувач пенсії має подати нову заяву в орган Пенсійного фонду.

Заяви про зарахування сум пенсій на поточні рахунки відповідних банків пенсіонери або їхні законні представники (особи, на ім'я яких здійснюють виплату пенсії) подають в органи Пенсійного фонду особисто.

Органи Пенсійного фонду можуть запрошувати пенсіонерів для подання заяв щодо продовження перерахування пенсії на рахунок у банку на підставі повідомлень із банківських установ. Зверніть увагу

  • Під час першого використання довіреності на виплату пенсії довірена особа не звертається в управління Пенсійного фонду.
  • Органи Пенсійного фонду України не здійснюють посвідчення довіреностей, не проставляють на них жодних відміток.
  • Довіреність показують особі, яка безпосередньо виплачує пенсію в готівковій формі. Тому відповідальність за правильність виплати пенсії за довіреністю покладають на підрозділи національного оператора поштового зв'язку та банки.

Як і де оформити довіреність на отримання пенсії?

Довіреність — це письмовий документ, який видає одна особа іншій для представництва перед третіми особами. Довіреності зазвичай посвідчують нотаріально. Однак якщо в населеному пункті немає нотаріусів, довіреність особи на одержання пенсії може посвідчити уповноважена на це посадова особа органу місцевого самоврядування. Довіреність військовослужбовця в пунктах дислокації військової частини, де немає нотаріуса, а також члена сім'ї військовослужбовця може посвідчити командир (начальник) частини, з'єднань, установ або закладів.

Довіреність особи, яка перебуває в місці позбавлення волі (слідчому ізоляторі), може посвідчити начальник місця позбавлення волі.Вставте тут невідформатований текст Довіреність може посвідчити посадова особа організації, у якій довіритель перебуває на стаціонарному лікуванні.

У довіреності потрібно зазначити певні реквізити, а саме:

  • місце та час складання;
  • термін дії;
  • відомості про довірителя та довіреного: прізвище, ім'я, по батькові, адреса;
  • обсяг повноважень довіреної особи {перелік дій, які довірений може вчиняти від імені довірителя).

УВАГА! Довіреність без зазначення дати її вчинення вважають недійсною.

Особа, яка видала довіреність, може .в будь-який час її скасувати. А скасувавши, негайно повідомити про це й того, кому доручали отримання пенсії, і установу, що її видає.

Докладніше .про механізм складання довіреності, її форми, терміни дії, передоручення, припинення представництва за довіреністю, скасування довіреності та відмову представника від вчинення дій тощо можна прочитати в статтях 244, 245, 247-250 Цивільного кодексу України.