Відмінності між версіями «Особливості страхування цивільно-правової відповідальності окремих категорій громадян України»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створена сторінка: == Нормативно правова база == # [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/3353-12/page3 Закон України "Про дорожній ру...)
 
 
(Не показані 12 проміжних версій 6 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
== Нормативно правова база ==
== Нормативна база ==
 
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3353-12/page#Text Закон України "Про дорожній рух"]
# [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/3353-12/page3 Закон України "Про дорожній рух" від 30.06.1993 № 3353-XII;]
* [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1961-15 Закон України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів"]
# [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1961-15 Закон України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" віл 01.07.2004р. №1961-ІV;]
* [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF Постанова Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 "Про правила дорожнього руху"]
# [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF Постанова Кабінету Міністрів України № 1306 "Про правила дорожнього руху" від 10.10.2001 р].
*[https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0109500-22#Text Постанова Правління Національного банку України від 30 травня 2022 року № 109 "Про розміри страхових сум за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів"]
 
*[https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0108500-22#Text Постанова Правління Національного банку України від 30 травня 2022 року № 108 "Про деякі питання здійснення обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів"]
== Загальні положення ==
== Загальні положення ==
 
Держава зобов’язала власників автомобілів страхувати свою цивільно-правову відповідальність відповідно до [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1961-15 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів"], що забезпечує відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та майну потерпілих при експлуатації наземних транспортних засобів на території України. <br>
Держава зобов’язала власників автомобілів страхувати свою цивільно-правову відповідальність відповідно до [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1961-15 ЗУ «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 01.07.2004 № 1961-IV], що забезпечує відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та майну потерпілих при експлуатації наземних транспортних засобів на території України. Даним Законом встановлено особливості страхування цивільно-правової відповідальності окремих категорій громадян України, зокрема ст. 13 надано вичерпний перелік осіб, які звільняються від обов'язкового страхування, а також осіб, які мають право на 50% знижку на розмір страхового платежу за одним внутрішнім договором страхування.
Даним [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1961-15 Законом] встановлено особливості страхування цивільно-правової відповідальності окремих категорій громадян України, зокрема [http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1961-15#o98 ст. 13] надано '''вичерпний перелік осіб''', які звільняються від обов'язкового страхування, а також осіб, які мають право на 50% знижку на розмір страхового платежу за одним внутрішнім договором страхування.
 
== 100% знижка на страхування цивільно-правової відповідальності ==
== 100% знижка на страхування цивільно-правової відповідальності ==
 
[[Файл:Страхування для пільгових категорій населення.jpg|міні|Страхування для пільгових категорій населення]]
Звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності:
Звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності:
* учасники бойових дій;
* учасники бойових дій;
* інваліди війни, що визначені законом;
* постраждалі учасники Революції Гідності;
* інваліди І групи, які особисто керують належним ним транспортним засобом, а також особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду І групи, в його присутності.
* особи з інвалідністю внаслідок війни, що визначені законом;
* особи з інвалідністю І групи, які особисто керують належним ним транспортним засобом, а також особи, що керують транспортним засобом, належним особі з інвалідністю І групи, в його присутності.
<big>Відшкодування збитків від ДТП, винуватцями якої є зазначені особи, проводить Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ).</big>
{| class="wikitable"
 
|-
При цьому, згідно п. 2.1 Правил дорожнього руху, затверджених  П[http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF остановою Кабінету міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року], водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтверджуючі документи (посвідчення).
| Відшкодування збитків від ДТП, винуватцями якої є зазначені особи, проводить [http://www.mtsbu.ua/ua/ Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ).]
 
|}
При цьому, згідно [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF п. 2.1 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306] , водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтверджуючі документи (посвідчення).
== 50% знижка на страхування цивільно-правової відповідальності ==
== 50% знижка на страхування цивільно-правової відповідальності ==
 
Сплачують 50% розміру страхового платежу за одним договором страхування такі особи, за умови, що транспортний засіб має робочий об'єм двигуна до 2500 см<sup>3</sup> включно та належить цьому громадянину на праві власності :
Сплачують 50% розміру страхового платежу за одним договором страхування такі особи, за умови, що транспортний засіб має робочий об'єм двигуна до 2500 см3 включно та належить цьому громадянину на праві власності :
* учасники війни;   
* учасники війни;   
* інваліди II групи;
* особа з інвалідністю II групи;
* особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до I або II категорії;
* особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до I або II категорії;
* пенсіонери.
* пенсіонери.
 
{| class="wikitable"
<big>Зазначена пільга надається за умови особистого керування таким транспортним засобом особою без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу.</big>
|-
 
| Зазначена пільга надається за умови особистого керування таким транспортним засобом особою, яка належить до визначених категорій громадян України, без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу.
|}
<span style="color:#008B45">Див. додатково </span> [[Страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (автоцивілка)]]
[[Категорія: Інші питання цивільного права]]
[[Категорія: Інші питання цивільного права]]
[[Категорія: Інваліди]]
[[Категорія: Особи з інвалідністю]]
[[Категорія: Пенсіонери]]
[[Категорія: Пенсіонери]]
[[Категорія: Ветерани війни та учасники АТО]]
[[Категорія: Ветерани війни та учасники АТО]]
[[Категорія: Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи]]
[[Категорія: Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи]]

Поточна версія на 14:08, 1 серпня 2022

Нормативна база

Загальні положення

Держава зобов’язала власників автомобілів страхувати свою цивільно-правову відповідальність відповідно до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", що забезпечує відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та майну потерпілих при експлуатації наземних транспортних засобів на території України.
Даним Законом встановлено особливості страхування цивільно-правової відповідальності окремих категорій громадян України, зокрема ст. 13 надано вичерпний перелік осіб, які звільняються від обов'язкового страхування, а також осіб, які мають право на 50% знижку на розмір страхового платежу за одним внутрішнім договором страхування.

100% знижка на страхування цивільно-правової відповідальності

Страхування для пільгових категорій населення

Звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності:

  • учасники бойових дій;
  • постраждалі учасники Революції Гідності;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни, що визначені законом;
  • особи з інвалідністю І групи, які особисто керують належним ним транспортним засобом, а також особи, що керують транспортним засобом, належним особі з інвалідністю І групи, в його присутності.
Відшкодування збитків від ДТП, винуватцями якої є зазначені особи, проводить Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ).

При цьому, згідно п. 2.1 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 , водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтверджуючі документи (посвідчення).

50% знижка на страхування цивільно-правової відповідальності

Сплачують 50% розміру страхового платежу за одним договором страхування такі особи, за умови, що транспортний засіб має робочий об'єм двигуна до 2500 см3 включно та належить цьому громадянину на праві власності :

  • учасники війни;
  • особа з інвалідністю II групи;
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до I або II категорії;
  • пенсіонери.
Зазначена пільга надається за умови особистого керування таким транспортним засобом особою, яка належить до визначених категорій громадян України, без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу.

Див. додатково Страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (автоцивілка)