Відмінності між версіями «Одноразова грошова допомога постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створена сторінка: == Нормативна база == * [http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/966-15 Закон України «Про соціальні послуги»] * [ht...)
 
Рядок 39: Рядок 39:
== Строки розгляду питання ==
== Строки розгляду питання ==


Строк розгляду заяв про надання грошової допомоги відповідними комісіями '''не визначено'''.<br />
Строк розгляду відповідними комісіями заяв про надання грошової допомоги '''не визначено'''.<br />


Відповідно до рішення міжвідомчої комісії з питань надання грошової допомоги постраждалим чи внутрішньо переміщеним особам ''рекомендовано'' насамперед надавати зазначену допомогу сім’ям загиблих в антитерористичній операції з числа військовослужбовців та інших осіб, сім’ям внутрішньо переміщених осіб, сім’ям учасників антитерористичної операції, які отримали тяжкі поранення та потребують тривалого лікування.
Відповідно до рішення міжвідомчої комісії з питань надання грошової допомоги постраждалим чи внутрішньо переміщеним особам ''рекомендовано'' насамперед надавати зазначену допомогу сім’ям загиблих в антитерористичній операції з числа військовослужбовців та інших осіб, сім’ям внутрішньо переміщених осіб, сім’ям учасників антитерористичної операції, які отримали тяжкі поранення та потребують тривалого лікування.

Версія за 13:10, 30 травня 2016

Нормативна база

Хто має право на отримання грошової допомоги

Постраждалі і внутрішньо переміщені особи, які перебувають у складних життєвих обставинах, що спричинені соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має здатності (не набула здатності або втратила її) чи можливості самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті.

Куди звернутися

Для отримання грошової допомоги постраждала особа чи внутрішньо переміщена особа звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної в м. Києві держадміністрації (структурного підрозділу з питань соціального захисту населення виконавчого органу міської, районної у місті ради) за місцем реєстрації проживання або фактичним місцем перебування.

Питання надання грошової допомоги розглядають комісії, утворені районними, районними в м. Києві держадміністраціями та виконавчими комітетами міст обласного підпорядкування.

Перелік необхідних документів

 1. Заява, в якій зазначаються причини необхідності надання грошової допомоги (викладаються в довільній формі та підтверджуються відповідними документами) та реквізити рахунка, відкритого в банківській установі;
 2. копія документа, що посвідчує особу (паспорт тощо);
 3. копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
 4. копії документів, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження дітей);
 5. копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для зазначеної категорії осіб);
 6. медична довідка про стан здоров’я особи або висновок медико-соціальної експертизи про встановлення інвалідності (у разі необхідності).

Розмір грошової допомоги

Рішенням міжвідомчої комісії з питань надання грошової допомоги постраждалим чи внутрішньо переміщеним особам (2014 рік), утвореної Міністерством соціальної політики України, затверджено розміри грошової допомоги:

 • дітям-сиротам, батьки яких загинули під час проведення антитерористичної операції, та дітям, батьки яких є полоненими або зниклими безвісти, - на одну дитину

1176 гривень;

 • сім’ям, у яких є діти-інваліди або інваліди з дитинства, - 1764 гривні;
 • багатодітним сім’ям – 2352 гривні;
 • сім’ям, члени яких потребують невідкладного вартісного лікування, - 1176 гривень;
 • сім’ям, у яких є інваліди I, II груп, - 1176 гривень;
 • сім’ям, де є вагітні жінки, або один з батьків здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку (з числа сімей загиблих в антитерористичній операції), - 1764 гривні.

Грошова допомога постраждалим чи внутрішньо переміщеним особам надається одноразово.

Строки розгляду питання

Строк розгляду відповідними комісіями заяв про надання грошової допомоги не визначено.

Відповідно до рішення міжвідомчої комісії з питань надання грошової допомоги постраждалим чи внутрішньо переміщеним особам рекомендовано насамперед надавати зазначену допомогу сім’ям загиблих в антитерористичній операції з числа військовослужбовців та інших осіб, сім’ям внутрішньо переміщених осіб, сім’ям учасників антитерористичної операції, які отримали тяжкі поранення та потребують тривалого лікування.

Підстави для відмови

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районної, районної в м. Києві держадміністрації (структурний підрозділ з питань соціального захисту населення виконавчого органу міської, районної у місті ради) повертає особі подані документи та повідомляє про відмову у наданні грошової допомоги, у разі коли особа раніше отримувала таку допомогу (витяг з протоколу засідання місцевої комісії надається під розписку або надсилається поштою).