Обмеження прав у зв'язку з допуском та доступом до державної таємниці

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 16:34, 30 червня 2017, створена Pavlo.maramyhin (обговореннявнесок) (Створена сторінка: ЗАКОН УКРАЇНИ Про державну таємницю Стаття 28. Обов'язки громадянина щодо збереження де...)

Перейти до: навігація, пошук

ЗАКОН УКРАЇНИ Про державну таємницю

Стаття 28. Обов'язки громадянина щодо збереження державної таємниці Громадянин, якому надано допуск до державної таємниці, зобов'язаний: не допускати розголошення будь-яким способом державної таємниці, яка йому довірена або стала відомою у зв'язку з виконанням службових обов'язків; не брати участі в діяльності політичних партій та громадських організацій, діяльність яких заборонена в порядку, встановленому законом; не сприяти іноземним державам, іноземним організаціям чи їх представникам, а також окремим іноземцям та особам без громадянства у провадженні діяльності, що завдає шкоди інтересам національної безпеки України; виконувати вимоги режиму секретності; повідомляти посадових осіб, які надали йому доступ до державної таємниці, та відповідні режимно-секретні органи про виникнення обставин, передбачених статтею 23 цього Закону, або інших обставин, що перешкоджають збереженню довіреної йому державної таємниці, а також повідомляти у письмовій формі про свій виїзд з України; (абзац шостий статті 28 із змінами, внесеними

згідно із Законом України від 06.07.2010 р. N 2432-VI)

додержуватися інших вимог законодавства про державну таємницю. Стаття 29. Обмеження прав у зв'язку з допуском та доступом до державної таємниці Громадянин, якому було надано допуск та доступ до державної таємниці у порядку, встановленому законодавством, і який реально був обізнаний з нею, може бути обмежений у праві виїзду на постійне місце проживання в іноземну державу до розсекречування відповідної інформації, але не більш як на п'ять років з часу припинення діяльності, пов'язаної з державною таємницею. Не обмежується виїзд у держави, з якими Україна має міжнародні договори, що передбачають такий виїзд і згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. На громадянина також поширюються обмеження свободи інформаційної діяльності, що випливають з цього Закону.