Відмінності між версіями «Звільнення від нарахованої заборгованості по сплаті аліментів»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
(Не показано одну проміжну версію цього користувача)
Рядок 6: Рядок 6:


== Підстави звільнення від нарахованої заборгованості по сплаті аліментів ==
== Підстави звільнення від нарахованої заборгованості по сплаті аліментів ==
З урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів суд може відстрочити або розстрочити сплату заборгованості за аліментами. '''За позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв'язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.''' ([http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14 ст. 197 СК України])
З урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів суд може відстрочити або розстрочити сплату заборгованості за аліментами. '''За позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв'язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення''' ([https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14#n1013 стаття 197 Сімейного кодексу України]).


Відповідно до [http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15 ч. 4 ст. 273 ЦПК України], '''якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред'явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них.'''
Відповідно до [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15#n8120 частини 4 статті 273 Цивільного процесуального кодексу України], '''якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред'явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них.'''


== Судовий порядок врегулювання ==
== Судовий порядок врегулювання ==
Рядок 22: Рядок 22:
'''Крім самої заяви  необхідно надати письмові докази, які б підтверджували викладені позовні вимоги.'''  
'''Крім самої заяви  необхідно надати письмові докази, які б підтверджували викладені позовні вимоги.'''  


Згідно [http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15 ст. 77 ЦПК України], належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Згідно [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15#n6592 статті 77 Цивільного процесуального кодексу України], належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.


Такими доказами можуть бути, наступні документи:
Такими доказами можуть бути, наступні документи:
Рядок 34: Рядок 34:
* інформація про наявність чи відсутність житла;
* інформація про наявність чи відсутність житла;
*рішення суду про призначення опікуном/піклувальником;
*рішення суду про призначення опікуном/піклувальником;
*посвідчення інваліда;  
*посвідчення особи з інвалідністю;
* інформація про стан здоров’я, протипоказання до роботи;
* інформація про стан здоров’я, протипоказання до роботи;
* довідка про проходження лікування;  
* довідка про проходження лікування;  

Поточна версія на 08:19, 22 червня 2022

Нормативна база

Підстави звільнення від нарахованої заборгованості по сплаті аліментів

З урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів суд може відстрочити або розстрочити сплату заборгованості за аліментами. За позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв'язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення (стаття 197 Сімейного кодексу України).

Відповідно до частини 4 статті 273 Цивільного процесуального кодексу України, якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред'явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них.

Судовий порядок врегулювання

У разі наявності однієї із істотних підстав, особа з якої стягуються аліменти на дитину/дітей, має право звернутися до суду у рамках позовного провадження з позовною заявою про звільнення від нарахованої заборгованості по сплаті аліментів.

Куди звертатися

Для подачі заяви потрібно звертатися в міський чи районний суд, за місцем проживання або перебування відповідача.

Вартість

За подання позовної заяви немайнового характеру, в порядку позовного провадження фізична особа повинна сплатити 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (підпункт 2 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір"), а саме в 2022 році сплата судового збору за подачу позовної заяви щодо "Звільнення від нарахування заборгованості по сплаті аліментів" становить 992,40 грн, крім випадків, коли особа звільнена від сплати судового збору.

Письмові докази

Крім самої заяви необхідно надати письмові докази, які б підтверджували викладені позовні вимоги.

Згідно статті 77 Цивільного процесуального кодексу України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

Такими доказами можуть бути, наступні документи:

 • копія свідоцтва про народження дитини/дітей;
 • копія свідоцтва про укладення шлюбу/копія свідоцтва про розірвання шлюбу/ копія рішення про розірвання шлюбу;
 • розрахунок заборгованості по аліментах у виконавчому провадженні;
 • копії паспорту та РНОКПП (ідентифікаційних кодів) сторін;
 • довідка з місця проживання про склад сім’ї та реєстрацію;
 • пояснення свідків;
 • довідка про доходи з місця роботи/навчання;
 • інформація про наявність чи відсутність житла;
 • рішення суду про призначення опікуном/піклувальником;
 • посвідчення особи з інвалідністю;
 • інформація про стан здоров’я, протипоказання до роботи;
 • довідка про проходження лікування;
 • чеки на витрати на лікування, медикаменти, тощо.

Див. також: