Відмінності між версіями «Дії громадянина у разі втрати паспорта для виїзду за кордон під час перебування за межами України»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 1: Рядок 1:


== Нормативна база ==
== Нормативна база ==
Постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 285 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення та видачі посвідчення особи на повернення в Україну»
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/285-2017-%D0%BF#Text Постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 285 "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення та видачі посвідчення особи на повернення в Україну"]
[https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/285-2017-%D0%BF/conv/paran99]<br>
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5492-17#Text Закон України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус"]
 
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/651-2012-%D0%BF#Text Постанова Кабінету Міністрів України від 19.02.2019 року № 651-2012-п "Про затвердження Порядку формування і використання закордонними дипломатичними установами України коштів державного бюджету для здійснення заходів щодо захисту прав та інтересів громадян України за кордоном і внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2001 р. № 381"]
Закон України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус 01.01.2018 року №  5492-VI
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3857-12#Text Закон України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадянином України"]
[https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ru/5492-17/ed20130101]<br>
== Загальна інформація ==
 
Постанова Кабінету Міністрів України від 19.02.2019 року № 651-2012-п «Про затвердження Порядку формування і використання закордонними дипломатичними установами України коштів державного бюджету для здійснення заходів щодо захисту прав та інтересів громадян України за кордоном і внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2001 р. № 381»
[https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/ru/651-2012-%D0%BF/paran10]<br>
 
Закон України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадянином України » від 28.08.2018 року № 3857-XII
[https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ru/3857-12/conv]
 
 
 
За загальним правилом, процедура звернення до уповноважених органів внаслідок втрати закордонного паспорту є однаковою в різних країнах близького і далекого зарубіжжя.
За загальним правилом, процедура звернення до уповноважених органів внаслідок втрати закордонного паспорту є однаковою в різних країнах близького і далекого зарубіжжя.
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) — документ, що посвідчує особу громадянина України під час перетинання державного кордону України та перебування за кордоном. Починаючи з моменту офіційного визнання України як сувереної та незалежної держави на міжнародній арені, перед офіційною владою постало завдання забезпечити власних громадян відповідними документами, що гарантували б їхнє право на перетин державного кордону з метою відвідин будь-якої країни чи території світу.
'''Паспорт громадянина України для виїзду за кордон''' (закордонний паспорт) — документ, що посвідчує особу громадянина України під час перетинання державного кордону України та перебування за кордоном. Починаючи з моменту офіційного визнання України як сувереної та незалежної держави на міжнародній арені, перед офіційною владою постало завдання забезпечити власних громадян відповідними документами, що гарантували б їхнє право на перетин державного кордону з метою відвідин будь-якої країни чи території світу.
 
== Куди звернутись, перелік необхідних документів ==
== Куди звернутись, перелік необхідних документів ==
Необхідно звернутись до найближчого відділення поліції для складення заяви про втрату або крадіжку паспорта. В тексті заяви доцільно перерахувати всі візи та відмітки, які були проставлені у паспорті в країні вашого перебування (якщо це можливо), навести перелік усіх втрачених документів, якщо крім паспорта зникло ще щось, та обставини виявлення пропажі. За результатами прийому такої заяви вам має бути виданий протокол або довідка про тимчасову відсутність закордонного паспорта.
У разі втрати громадянином України паспорта для виїзду за кордон під час перебування за иежами УКраїни необхідно звернутись до найближчого відділення поліції для складення заяви про втрату або крадіжку паспорта. В тексті заяви доцільно перерахувати всі візи та відмітки, які були проставлені у паспорті в країні вашого перебування (якщо це можливо), навести перелік усіх втрачених документів, якщо крім паспорта зникло ще щось, та обставини виявлення пропажі. За результатами прийому такої заяви вам має бути виданий протокол або довідка про тимчасову відсутність закордонного паспорта.<br>
З  цією довідкою або протоколом необхідно звернутися в місцеве посольство України. На даному етапі може виникнути складність, якщо в посольстві документи оформлюються лише англійською мовою – в такому випадку необхідно буде зробити нотаріально засвідчений переклад довідки/протоколу.
З  цією довідкою або протоколом необхідно звернутися в '''місцеве посольство України'''. На даному етапі може виникнути складність, якщо в посольстві документи оформлюються лише англійською мовою – в такому випадку необхідно буде зробити нотаріально засвідчений переклад довідки/протоколу.<br>
У посольстві, за загальним правилом, заповнюється заява-анкета для отримання тимчасового посвідчення особи на повернення в Україну. Службовцям посольства необхідно надати всю запитувану документацію та інформацію про себе: поліцейську довідку або протокол, документи, які підтверджують вашу особу та громадянство (наприклад, копію внутрішнього або закордонного паспорта, водійські права, студентський квиток тощо), квитанцію про оплату консульського збору.
У посольстві, за загальним правилом, заповнюється заява-анкета для отримання '''тимчасового посвідчення особи на повернення в Україну.''' Службовцям посольства необхідно надати всю запитувану документацію та інформацію про себе:  
Постанова Кабміну №651 встановлює: у разі грабежу, розбою, аварії або нещасного випадку, які трапляються з українцями за кордоном, фінансову допомогу має забезпечити держава. Для цього дипломатичним установам виділяються гроші з бюджету.  
# поліцейську довідку або протокол,  
 
# документи, які підтверджують вашу особу та громадянство (наприклад, копію внутрішнього або закордонного паспорта, водійські права, студентський квиток тощо),  
# квитанцію про оплату консульського збору.
[https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/651-2012-%D0%BF#Text Законодавством] передбачено, що <big>'''українцям, які постраждали під час перебування за кордоном, фінансову допомогу має забезпечити держава.'''</big> Для цього дипломатичним установам виділяються кошти.  
== Вартість ==
== Вартість ==
За оформлення паспорта (у тому числі замість втраченого або викраденого), його обмін справляється консульський збір у порядку та у розмірах, встановлених законодавством.
За видачу '''свідоцтва про право повернення в Україну''' справляється консульський збір 120 євро (складається з суми у 83 євро за оформлення паспорта та 37 євро за обробку даних). У випадку втрати паспорта або його пошкодження збір також складає 120 євро. За видачу паспорта дитині, яка не досягла 16 років (у разі потреби її самостійного виїзду за кордон), стягується лише збір за обробку даних при оформленні паспорта (37 євро).<br>
Документи, що підтверджують здійснення встановлених платежів, додаються до заяви-анкети.
Документи, що підтверджують здійснення встановлених платежів, додаються до заяви-анкети.<br>
За видачу паспорта справляється консульський збір 120 євро (складається з суми у 83 євро за оформлення паспорта та 37 євро за обробку даних). У випадку втрати паспорта або його пошкодження збір також складає 120 євро. За видачу паспорта дитині, яка не досягла 16 років (у разі потреби її самостійного виїзду за кордон), стягується лише збір за обробку даних при оформленні паспорта (37 євро).
 
== Строки розгляду питань ==
== Строки розгляду питань ==
Якщо все зробили вірно, то свідоцтво про повернення видадуть день у день. Воно може бути видано особисто, або законному представнику. Якщо ж процес з ідентифікацією затягнеться, її отримання може скласти і кілька днів, оскільки консульство буде надсилати запит в Україну і збирати інформацію про вас. Коли свідоцтво буде на руках зможете повернутися додому.
Оформлення та видача посвідчення здійснюються протягом одного робочого дня, але не більш як п’яти робочих днів з дня подання всіх документів і отримання консульською посадовою особою дипломатичної установи відомостей, передбачених [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/285-2017-%D0%BF#Text Порядком], та сплати консульського збору.<br>
По поверненню в Україну, потрібно буде оформити новий закордонний паспорт, оформлення буде здійснюватись протягом 10-30 днів. Потрібно буде звернутися у відділ у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, здати свідоцтво та отримати новий паспорт.
По поверненню в Україну, необхідно звернутися до відділу [https://dmsu.gov.ua/pro-dms/zagalna-informacziya.html Державної міграційної служби] та оформити новий паспорт для виїзду за кордон.
 
== Мінімізація ризиків ==
== Мінімізація ризиків ==
- вивчити інформацію про країну, до якої прямуєте;<br>
- вивчити інформацію про країну, до якої прямуєте;<br>
- мати при собі електронні версії та ксерокопії важливих документів;<br>
- мати при собі електронні версії та ксерокопії важливих документів;<br>
 
- заздалегідь записати телефони і адреси дипломатичних представництв України;<br>
- заздалегідь запишіть телефони і адреси дипломатичних представництв України;<br>
- вивчити ключові фрази про необхідність отримати допомогу англійською мовою;<br>
 
- тримати закордонний паспорт при собі, гроші зберігати в різних місцях;<br>
- вивчіть ключові фрази про допомогу англійською мовою;<br>
 
- тримати закордонний паспорт при собі, гроші зберігайти в різних місцях;<br>
 
- при втраті документів відразу ж викликати поліцію і прямувати до посольства України.
- при втраті документів відразу ж викликати поліцію і прямувати до посольства України.
[[Категорія:Доробити]]
[[Категорія:Адміністративне право]]
[[Категорія:Міжнародне право]

Версія за 13:48, 7 грудня 2020

Нормативна база

Загальна інформація

За загальним правилом, процедура звернення до уповноважених органів внаслідок втрати закордонного паспорту є однаковою в різних країнах близького і далекого зарубіжжя. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) — документ, що посвідчує особу громадянина України під час перетинання державного кордону України та перебування за кордоном. Починаючи з моменту офіційного визнання України як сувереної та незалежної держави на міжнародній арені, перед офіційною владою постало завдання забезпечити власних громадян відповідними документами, що гарантували б їхнє право на перетин державного кордону з метою відвідин будь-якої країни чи території світу.

Куди звернутись, перелік необхідних документів

У разі втрати громадянином України паспорта для виїзду за кордон під час перебування за иежами УКраїни необхідно звернутись до найближчого відділення поліції для складення заяви про втрату або крадіжку паспорта. В тексті заяви доцільно перерахувати всі візи та відмітки, які були проставлені у паспорті в країні вашого перебування (якщо це можливо), навести перелік усіх втрачених документів, якщо крім паспорта зникло ще щось, та обставини виявлення пропажі. За результатами прийому такої заяви вам має бути виданий протокол або довідка про тимчасову відсутність закордонного паспорта.
З цією довідкою або протоколом необхідно звернутися в місцеве посольство України. На даному етапі може виникнути складність, якщо в посольстві документи оформлюються лише англійською мовою – в такому випадку необхідно буде зробити нотаріально засвідчений переклад довідки/протоколу.
У посольстві, за загальним правилом, заповнюється заява-анкета для отримання тимчасового посвідчення особи на повернення в Україну. Службовцям посольства необхідно надати всю запитувану документацію та інформацію про себе:

  1. поліцейську довідку або протокол,
  2. документи, які підтверджують вашу особу та громадянство (наприклад, копію внутрішнього або закордонного паспорта, водійські права, студентський квиток тощо),
  3. квитанцію про оплату консульського збору.

Законодавством передбачено, що українцям, які постраждали під час перебування за кордоном, фінансову допомогу має забезпечити держава. Для цього дипломатичним установам виділяються кошти.

Вартість

За видачу свідоцтва про право повернення в Україну справляється консульський збір 120 євро (складається з суми у 83 євро за оформлення паспорта та 37 євро за обробку даних). У випадку втрати паспорта або його пошкодження збір також складає 120 євро. За видачу паспорта дитині, яка не досягла 16 років (у разі потреби її самостійного виїзду за кордон), стягується лише збір за обробку даних при оформленні паспорта (37 євро).
Документи, що підтверджують здійснення встановлених платежів, додаються до заяви-анкети.

Строки розгляду питань

Оформлення та видача посвідчення здійснюються протягом одного робочого дня, але не більш як п’яти робочих днів з дня подання всіх документів і отримання консульською посадовою особою дипломатичної установи відомостей, передбачених Порядком, та сплати консульського збору.
По поверненню в Україну, необхідно звернутися до відділу Державної міграційної служби та оформити новий паспорт для виїзду за кордон.

Мінімізація ризиків

- вивчити інформацію про країну, до якої прямуєте;
- мати при собі електронні версії та ксерокопії важливих документів;
- заздалегідь записати телефони і адреси дипломатичних представництв України;
- вивчити ключові фрази про необхідність отримати допомогу англійською мовою;
- тримати закордонний паспорт при собі, гроші зберігати в різних місцях;
- при втраті документів відразу ж викликати поліцію і прямувати до посольства України. [[Категорія:Міжнародне право]