Відповідальність за тонування скла автомобіля: що потрібно знати: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
Мітка: редагування коду 2017
Рядок 21: Рядок 21:


'''Вітрове скло''' - скло, що застосовується для скління переднього отвору транспортних засобів.
'''Вітрове скло''' - скло, що застосовується для скління переднього отвору транспортних засобів.
'''Вимоги до тонування скла'''
* пропускна здатність лобового скла не повинна бути меншою за 75%;
* захисна смуга від сонця повинна мати ширину трохи більше 14 див;
* тонування іншого скла не повинно бути більше 70%;
* не можна використовувати дзеркальне відображення.


==Умови перевірки скла на світлопропускну здатність==
==Умови перевірки скла на світлопропускну здатність==
Рядок 28: Рядок 33:


==Відповідальність за порушеня вимог про тонування стекол автомобіля==
==Відповідальність за порушеня вимог про тонування стекол автомобіля==
Єдиним видом відповідальності за порушення вимог [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF#Text Правил] є штраф в розмірі <u>двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян</u> - тобто 340 грн, відповідно до частини першої статті 121 [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text Кодексу України про адміністративні правопорушення], а саме за керування водієм транспортним засобом, що переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів.
Єдиним видом відповідальності за порушення вимог [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF#Text Правил] є штраф в розмірі <u>двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян</u> - тобто 340 грн, відповідно до частини першої статті 121 [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text Кодексу України про адміністративні правопорушення], а саме за керування водієм транспортним засобом, що переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів.Виходячи з вищезазначеного можна зробити висносвок що за тоноване скло, що пропускає менше ніж 75% світла - лобове та менше ніж 70% - бічне, можуть на перший раз оштрафувати на 340 грн, а за повторне порушення - відібрати права на строк від трьох до шести місяців. Що стосується дзеркального тонування скла, в Україні воно взагалі знаходиться під забороною.
[[Категорія:Адміністративне правопорушення]]
[[Категорія:Адміністративне правопорушення]]

Версія за 07:51, 13 листопада 2023

Нормативна база

Загальні положення

Правила дорожнього руху, затвердженні постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 (далі - Правила), регламентують вимоги до технічного стану транспортних засобів та їх обладнання.

Підпунктом "в" пункту 31.4. Правил передбачено, що забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством за наявності технічних несправностей і невідповідності вимогам, зокрема встановлено на скло додаткові предмети або нанесено покриття, які обмежують оглядовість з місця водія, і погіршують його прозорість, крім самоклейної мітки радіочастотної ідентифікації про проходження обов’язкового технічного контролю транспортним засобом, яка розміщується в правій верхній частині вітрового скла (на внутрішньому боці) транспортного засобу, що підлягає обов’язковому технічному контролю.

На верхній частині вітрового скла автомобілів і автобусів можуть бути прикріплені прозорі кольорові плівки. Дозволяється застосовувати тоновані стекла (крім дзеркальних), світлопропускання яких відповідає вимогам ГОСТ 5727-88. Дозволяється застосовувати занавіски на бокових вікнах автобусів.

Тобто єдиним можливим тонуванням скла автомобіля може бути - тоновані стекла (крім дзеркальних), світлопропускання яких відповідає вимогам ГОСТ 5727-88.

Вимоги до світлопропускання скла

Відповідно до пункту 2.2.4 ГОСТ 5727-88 світлопропускання скла, що забезпечує видимість для водія, має бути не меншим: 75% - для вітрового скла; 70% - для скла, що не є вітровими, що входять до нормативного поля огляду що визначає передню оглядовість.

Світлопропускання іншого невітрового скла не нормується. Скло зі світлопропусканням менше 70% додатково маркується знаком V. Вітрове скло, пофарбоване в масі та тоноване, не повинно спотворювати правильне сприйняття білого, жовтого, червоного, зеленого та блакитного кольорів»

Вітрове скло - скло, що застосовується для скління переднього отвору транспортних засобів. Вимоги до тонування скла

  • пропускна здатність лобового скла не повинна бути меншою за 75%;
  • захисна смуга від сонця повинна мати ширину трохи більше 14 див;
  • тонування іншого скла не повинно бути більше 70%;
  • не можна використовувати дзеркальне відображення.

Умови перевірки скла на світлопропускну здатність

Для перевірки ступеня пропускання видимого світла (світлопропускання) використовуються спеціальні вимірювальні прилади. Ступінь світлопропускання скла визначається відповідно до ГОСТ 27902-88 за таких умов: температура повітря – 20±5°С; тиск – 80-106 кПа; відносна вологість повітря – 60±20%.

Тонування в першу чергу також проводитися працівником поліції спеціальним, повіреним, сертифікованим приладом - тауметром. Проте, наразі відсутня Інформація про наявність таких приладів у підрозділах Національної поліції України.

Відповідальність за порушеня вимог про тонування стекол автомобіля

Єдиним видом відповідальності за порушення вимог Правил є штраф в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - тобто 340 грн, відповідно до частини першої статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме за керування водієм транспортним засобом, що переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів.Виходячи з вищезазначеного можна зробити висносвок що за тоноване скло, що пропускає менше ніж 75% світла - лобове та менше ніж 70% - бічне, можуть на перший раз оштрафувати на 340 грн, а за повторне порушення - відібрати права на строк від трьох до шести місяців. Що стосується дзеркального тонування скла, в Україні воно взагалі знаходиться під забороною.