Встановлення факту грошового забезпечення військовослужбовця

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 06:52, 29 листопада 2021, створена Liudmyla.matsenko (обговорення | внесок) (→‎Зміст заяви про встановлення факту грошового забезпечення військовослужбовця: Зазначено, що до заяви додається довідка про неможливість відновлення втрачених документів)

Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Порядок встановлення факту грошового забезпечення військовослужбовця

Частиною другою статті 315 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) передбачено, що у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначеного іншого порядку їх встановлення.

Умови розгляду судом справ про встановлення факту грошового забезпечення військовослужбовця

Справи про встановлення факту грошового забезпечення військовослужбовця розглядаються судом якщо:

  1. згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян;
  2. законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення;
  3. встановлення вищевказаного факту не пов’язується з наступним вирішенням спору про право (частиною четвертою статті 315 ЦПК України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи,- залишає заяву без розгляду).

Підсудність справ про встановлення факту грошового забезпечення військовослужбовця

Заява фізичної особи про встановлення факту грошового забезпечення військовослужбовця подається в порядку окремого провадження до суду за місцем її проживання.

Підсудність справ за заявою громадянина України, який проживає за її межами, про встановлення факту грошового забезпечення військовослужбовця, визначається за його клопотанням ухвалою судді Верховного Суду України.

Зміст заяви про встановлення факту грошового забезпечення військовослужбовця

Заяви про встановлення факту грошового забезпечення військовослужбовця повинні відповідати як загальним правилам щодо форми і змісту позовної заяви, встановленими статтею 175 ЦПК України, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим статтею 318 ЦПК України.

Відповідно до статті 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено:

  1. який факт заявник просить встановити та з якою метою;
  2. причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
  3. докази, що підтверджують факт.

До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Розмір судового збору за подання заяви про встановлення факту грошового забезпечення військовослужбовця

За подання заяви у справах окремого провадження фізична особа сплачує судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (підпункт 4 пункту 1 частини статті 4 Закону України «Про судовий збір»).

Зразок заяви про встановлення факту грошового забезпечення військовослужбовця

Судова практика