Включення у списки виборців на закордонних дільницях

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 22:10, 22 січня 2019, створена Anatolii.shevchuk (обговореннявнесок) (Створена сторінка: == Нормативна база == * [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80 Конституція України]; * [https://zakon.ra...)

Перейти до: навігація, пошук

Нормативна база

Кого включається до списків виборців?

До списку виборців на закордонних виборчих дільницях включаються дієздатні громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться вісімнадцять років та які відносяться за виборчою адресою до відповідної виборчої дільниці згідно з відомостями Державного реєстру виборців.

Крім того, інформація щодо виборців, які проживають або перебувають за межами України та знаходяться на консульському обліку, щомісячно передається до органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України керівниками закордонних дипломатичних установ України, а також Міністерство оборони України, стосовно виборців, які прибули до військової частини, дислокованої за межами України.

Для перевірки інформації, щодо включення громадянин до Державного реєстру виборців, звірити правильність написання прізвище, ім’я, по батькові та виборчої адреси, можна скористатись онлайн сервісом «Особистий кабінет виборця» на веб-сторінці «Державний реєстр виборців». Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримує відомості щодо своїх даних у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану при реєстрації.

Алгоритм дій для включення до списків виборців

Включення до Державного реєстру виборців

Громадяни України, які постійно або тимчасово проживають за межами країни, повині особисто подати заяву до закордонної дипломатичної установи України про включення до Державного реєстру виборців у будь який час, у тому числі поза рамками виборчого процесу. До заяви додається копія пред'явленого документа, що посвідчує особу і підтверджує громадянство виборця, - паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України).

Важливо!!! Виборець, перебуваючи за кордоном, для відправки заяви про включення до Державного реєстру виборців не може використати поштовий чи факсимільний зв’язок або електронну пошту, заяви подаються виключно особисто.

Або звернутися особисто або надіслати документи поштою до відповідної закордонної дипломатичної установи України для постановки на консульський облік, але звертаємо Вашу увагу, що кращє це робити до виборчого процесу.
Заява особи, яка проживає чи перебуває за межами України, щодо включення до Державного реєстру виборців.
Посольства України.

Важливо!!! У випадку, якщо виборець, який проживає за кордоном, не стоїть на консульському обліку для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці необхідно завчасно змінити свою виборчу адресу, особисто звернувшись з відповідною заявою до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування за межами України.

Порядок звернення до органу ведення Державного реєстру виборців щодо зміни персональних даних

Звернень громадян про тимчасову зміну місця голосування

Оскарження