Витребування правовстановлюючих документів у судовому порядку

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 10:45, 27 березня 2017, створена Hanna.pikush (обговореннявнесок) (Створена сторінка: == Нормативно-правова база == * [http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/435-15 Цивільний кодекс України] * [http://zakon...)

Перейти до: навігація, пошук

Нормативно-правова база

Підстави для звернення до суду

Підставою для звернення до суду з позовною заявою про усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом витребування правовстановлюючих документів на майно є відмова нотаріуса від вчинення нотаріальних дій на підставі ч. 3 ст. 46 Закону України “Про нотаріат” в зв'язку з відсутністю документів, що посвідчують право власності на майно. Така ситуація може виникнути в разі, якщо документи на майно зберігаються в одного зі спадкоємців, який зумисно не надає їх нотаріусу, або в разі зберігання документів у третіх осіб.

Підсудність

Справа щодо витребування документів, що посвідчують право власності на нерухоме майно, розглядається в порядку цивільного судочинства в районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за місцем знаходження відповідача.

Судовий збір

За подання позову про усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом витребування правовстановлюючих документів сплачується судовий збір відповідно до Закону України «Про судовий збір»:

  • 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо позов пред'явлено юридичною особою або фізичною особою-підприємцем;
  • 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо позов пред'явлено фізичною особою.

Документи, на підставі яких можуть ґрунтуватися позовні вимоги

До позовної заяви, оформленої відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, додаються докази, що обґрунтовують позовні вимоги, наприклад:

  1. Копія свідоцтва про смерть спадкодавця;
  2. Копії правовстановлюючих документів;
  3. Копія заповіту;
  4. Копія постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальних дій;
  5. Копія витягу про відкриття спадкової справи та інші.