Державний аграрний реєстр
Нормативна база
- Розпорядження КМУ від 17.04. 2019 р. N 260-р Питання реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку системного проекту "Програма "Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України"
- Указ Президента № 837 від 08.11.2019 р. "Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави"
Поняття аграрного реєстру
Державний аграрний реєстр –безкоштовний електронний майданчик, який сприятиме створенню прозорої системи державної підтримки аграріїв, зробить взаємодію між державою і сільськогосподарським виробником простою, доступною, зручною і простежуваною.
За допомогою Аграрного реєстру заплановано надавати державні послуги, спростити доступ до банківського фінансування і програм кредитних гарантій, а також ввести програми таргетованоїдержавної підтримки і оцінювати їх ефективність.
Порядок роботи аграрного реєстру
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України є держателем Державного аграрного реєстру. Програмне забезпечення Аграрного реєстру із віповідним рівнем захисту розміщене на сервері Мінекономіки.
Починаючи з 5 лютого 2020 р. пілот Аграрного реєстру стартував у шести областях: Київськїй, Черкаській, Одеькій, Львівській, Волинській та Миколаївській. З цієї ж дати розпочались виїзди мобільних груп операторів, які допомагають агровиробникам зареєструватись до Державного аграрного реєстру. Після цього досвід роботи в пілотних областях буде поширений на всю Україну. Однак, навіть на рівні пілотного проекту впровадження, аграрії із будь-яких областей України зможуть підключитись до Аграрного реєстру, використовуючи електронний цифровий підпис.
Сервіс працює за принципом «єдиного вікна». Після реєстрації Реєстр надає користувачу інформацію про нього з Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних та фізичних осіб, Реєстру речових прав та Реєстру тварин, зокрема: земельні ділянки у власності та користуванні, зареєстровані тварини тощо. Також планується, що Реєстр буде доповнено функціоналом замовлення державних послуг, які необхідні для ведення сільського господарства.
Аграрний реєстр покликаний спростити комунікацію між владою та агровиробниками та мінімізувати необхідність безпосереднього контакту з чиновниками. Через особистий кабінет агровиробник зможе ефективно та швидко комунікувати з органами державної влади, слідкувати за новинами, державною підтримкою, ділитися інформацією.
Ще однією важливою перевагою Реєстру є те, що інформація, яка міститься в ньому, сприятиме отриманню банківського кредитування. Вивчаючи кожного суб'єкта господарювання, фінансова установа, користуючись цим реєстром, буде розуміти, з ким має справу. Це підвищить шанси агровиробника на отримання кредиту. Комерційні банки будуть бачити елементарну декларативну фінансову звітність, історію позичальника, якими програмами державної підтримки він користується тощо.
Лише зареєстрований виробник Аграрного реєстру має доступ до інформації про себе. При наданні доступу до Реєстру здійснюється перевірка за допомогою цифрового електронного підпису, яка виключає будь-яку можливість доступу сторонніх осіб до даних про агровиробника, які містяться в реєстрі.
Порядок реєстрації в аграрному реєстрі
Для реєстрації необхідно перевірити наявність актуального [електронного підпису] (КЕП).
Реєстрація та користування Реєстром безкоштовні. Зареєструватися в Державному аграрному реєстрі онлайн, користуючись наведеними нижче інструкціями, можна за посиланням www.ar.gov.ua<br
Інструкція з реєстрації користувача в онлайн-кабінеті сільгоспвиробника
Для реєстрації необхідно відкрити домашню сторінку реєстру та вибрати Вхід в кабінет сільгоспвиробника, в результаті з’явиться вікно реєстрації. Реєстрація складається з трьох етапів.
- Вибираємо Центр сертифікації ключів в якому був отриманий КЕП
- Вибираємо ключ на носії
- Вводимо пароль до ключа
Після цього зчитуємо електронний ключ. В результаті з’являється вікно з інформацією зашифрованою в ключі.
Після цих дій система дозволить перейти на наступний крок. Якщо ж не зчитувати ключ, то система заборонить переходити на наступний крок і покаже відповідне повідомлення.
Після цього будуть відображені дані, що зашифровані в ключі. Перевіряємо їх, якщо відсутні електронна пошта чи не зазначено телефон- вводимо їх вручну і підтверджуємо дані.
Під час переходу система автоматично направить на Вашу електронну пошту та телефон коди підтвердження, які треба ввести у відповідні поля.
Також потрібно погодитись з умовами використання даних та підтвердити реєстрацію.
В результаті з’являється вікно з повідомленням про те, що Ваш обліковий запис активовано і Ви можете користуватись цим записом для подальшої роботи з системою та подальшої реєстрації профілю.
Переходимо до наступного етапу
Інструкція зі створення профілю користувача в Реєстрі сільгоспвиробників
Відкривши домашню сторінку системи потрібно вибрати Вхід в кабінет сільгоспвиробника.
В результаті з’явиться сторінка входу. Для того щоб зайти до системи необхідно вибрати центр сертифікації ключів, вибрати шлях до носія ключа, ввести пароль до ключа та натиснути кнопку Вхід.
Після цього автоматично з’явиться початок реєстрації профілю сільгоспвиробника.
Реєстрація профілю складається з 11 кроків.
- На першому кроці необхідно визначити чи процес реєстрації проходить з оператором чи без нього. Якщо з оператором, то він зазначає свої дані та тисне кнопку Далі, якщо без нього, то просто тиснемо кнопку Далі.
- На другому кроці система автоматично заповнить поле ЄДРПОУ з даними зашифрованими в КЕП. Також система автоматично визначить тип особи. Система Реєстру інтегрується з чотирма реєстрами, і після натискання кнопки Далі починається вичитування даних.
- Після цих дій, з’являється прогрес-індекатор по вичитуванні даних з реєстрів. Після закінчення вичитування даних система вибиває крок три. В ньому потрібно перевірити коректність інформації та натиснути кнопку Далі.
- На четвертому кроці користувачеві необхідно внести додаткову інформацію про себе та сільгоспвиробника- його стать, дату реєстрації, основні види сільгоспвиробництва та основні види не сільгоспвиробництва. Після зазначення запитуваної інформації тиснемо кнопку Далі.
- На п’ятому кроці присутній опитувальник, який необхідно заповити. Він складається з ряду питань відповідаючи на які можуть з’явитись додаткові поля для заповнення. Після заповнення тиснемо кнопку Далі.
- На шостому кроці заповняється інформація про сільгоспвиробника. Його фактична адреса, інформація для листування. Після заповнення всіх даних кнопкою Далі переходимо на наступний крок.
- На сьомому кроці відбувається робота з земельними ділянками. Перейшовши на цей крок Ви вже бачите, що ряд ділянок автоматично додані до системи. Ці дані були вичитані з реєстрів. Якщо якась земельна ділянка не була включена до списку, то її можна додати вручну. Після перевірки та доповнення даних тиснемо кнопку Далі.
- На восьмому кроці Користувач може зберегти відскановані документи в систему. Наприклад, паспорт чи договір оренди. Ряд документів додається до системи автоматично. Додавання документів у папку не є обов’язковим. Після цього тиснемо кнопку Далі.
- Дев’ятий крок не обов’язковий, але по можливості намагайтесь його заповнити.
- На десятому кроці система відображає тварини, які є у сільгоспвиробника. Дану інформацію перевіряємо та якщо вона актуальна тиснемо кнопку Далі. Якщо ні- у верхньому полі вікна тиснемо кнопку Ні. А вже потім кнопку Далі.
- Одинатцятий крок є завершальним в реєстрації профілю сільгоспвиробника. На цьому кроці відображається загальна інформація, яка була введена на минулих кроках. Також на цьому кроці користувач повинен погодитись із достовірністю введених даних. Якщо вся інформація корректна ми підтверджуємо реєстрацію натиснувши кнопку Зареєструватися. Через деякий час з’явиться повідомлення про реєстрацію, також це повідомлення буде надіслано на вказану електронну пошту.
Якщо у Вас виникають труднощі при реєстрації до Аграрного реєстру, Ви можете переглянути допоміжні відео в розділі Відео-інструкції по реєстрації на домашній сторінці реєстру або звернутись за допомогою до найближчої точки з надання безоплатної правової допомоги.