Право подання клопотання на отримання громадянства визнаними біженцями та особами, які потребують додаткового захисту
Нормативна база
Закон України "Про громадянство України"
Категорія осіб, які мають право подавати документи щодо прийняття до громадянства України
Стаття 9 Закону України "Про громадянство України" визначає, що особи, яким надано статус біженця в Україні можуть за їхнім клопотанням бути прийняті до громадянства України за умови проживання на законних підставах на території України протягом трьох років з моменту надання ним статусу біженця в Україні чи притулку в Україні, а для осіб, які в'їхали в Україну особами без громадянства - три роки з моменту в'їзду.
Тлумачення поняття "безперервне проживання на території Україні" можна знайти в абзаці 11 статті 1 Закону:. Під ним розумується безперервне проживання в Україні особи, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік - 180 днів. Не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове видрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України.
Особи, які потребують додаткового захисту не мають права клопотати про прийняття до громадянства України.
Куди необхідно звернутись?
Відповідно до абзацу другого пункту 4 Указу Президента України "Питання організації виконання Закону України "Про громадянство України", заяви та інші документи з питань громадянства подаються особою, якій надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, - до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем реєстрації особи.