Забезпечення інсуліном осіб, хворих на діабет: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Рядок 1: Рядок 1:
== Законодавство ==
== Законодавство ==
[http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80 Стаття 49 Конституції України]


[http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/247-2009-%D1%80 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. N 247-р] про "Деякі питання забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну."
# [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80 Стаття 49 Конституції України]
 
# [http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/247-2009-%D1%80 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. N 247-р про "Деякі питання забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну."]
[http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/152-2017-%D0%BF Постанова Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 N 152 р.] про "Забезпечення доступності лікарських засобів."
# [http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/152-2017-%D0%BF Постанова Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 N 152 р. про "Забезпечення доступності лікарських засобів."]
 
# [http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/239-2016-%D0%BF Постанова Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 р. N 239 про "Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну"]
[http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/239-2016-%D0%BF Постанова Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 р. N 239] про "Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну"  
# [http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0480-11 Наказ Міністерства Охорони Здоров'я України від 23 березня 2011 N 160 про "Про забезпечення хворих на цукровий діабет лікарськими засобами та виробами медичного призначення."]
 
[http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0480-11 Наказ Міністерства Охорони Здоров'я України від 23 березня 2011 N 160] про "Про забезпечення хворих на цукровий діабет лікарськими засобами та виробами медичного призначення."


== Вступ ==
== Вступ ==

Версія за 09:28, 30 жовтня 2018

Законодавство

  1. Стаття 49 Конституції України
  2. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. N 247-р про "Деякі питання забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну."
  3. Постанова Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 N 152 р. про "Забезпечення доступності лікарських засобів."
  4. Постанова Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 р. N 239 про "Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну"
  5. Наказ Міністерства Охорони Здоров'я України від 23 березня 2011 N 160 про "Про забезпечення хворих на цукровий діабет лікарськими засобами та виробами медичного призначення."

Вступ

Перелік категорій хворих на діабет для відшкодування вартості препаратів інсуліну

Перелік категорій хворих на діабет для відшкодування вартості препаратів інсуліну передбачений Порядком відшкодування вартості препаратів інсуліну, який затверджений Постановою КМУ № 239 від 23.03.2016 року

Цей Порядок визначає механізм відшкодування вартості препаратів інсуліну суб’єктам господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, незалежно від форми власності та підпорядкування, аптечні заклади яких розташовані в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці (далі — суб’єкти господарювання).

Відшкодування вартості препаратів інсуліну здійснюється на рівні затвердженої МОЗ референтної ціни (ціни відшкодування) на лікарський засіб.

Відпуск лікарських засобів здійснюється суб’єктами господарювання, перелік яких визначається структурними підрозділами з питань охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій або розпорядниками коштів місцевих бюджетів, визначених рішеннями про такі бюджети згідно із законодавством, на рівних умовах, відповідно до укладених договорів, на підставі рецептів на препарати інсуліну, виписаних закладами охорони здоров’я за місцем диспансерного обліку пацієнта згідно з реєстром пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, який ведеться МОЗ, на рецептурних бланках форми № 1 (далі — рецепти).

Віднесення осіб до певної категорії хворих на діабет згідно з додатком для відпуску препаратів інсуліну здійснюється лікарем-ендокринологом із занесенням даних до медичної карти хворого на діабет та реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії.

Строк дії рецепту становить 30 календарних днів з моменту його видачі, крім випадків, передбачених законодавством, та зберігається у суб’єкта господарювання протягом трьох років починаючи з 1 січня наступного року.

№ з/п Категорія хворих на діабет, яким призначається певний вид і форма випуску препарату інсуліну Вид препарату інсуліну Відшкодування
1. Дорослі, у яких діагноз цукрового діабету встановлено після 18 років інсулін людини (флакон) повне відшкодування.
2. Дорослі, які хворіють на цукровий діабет з дитинства інсулін людини (картридж, шприц-ручка)
3. Учні загальноосвітніх навчальних закладів та здобувачі вищої освіти інсулін людини (картридж, шприц-ручка)
4. Хворі на діабет із станом, за якого зір з корекцією становить менше 0,4 на око, що краще бачить інсулін людини (картридж, шприц-ручка)
5. Хворі на діабет з наявністю алергії на препарат інсуліну (зафіксованої в умовах спеціалізованого ендокринологічного стаціонару) інсулін людини (флакон, картридж) або аналог інсуліну (флакон, картридж, шприц-ручка)
6. Діти віком до 18 років та вагітні інсулін людини або аналог інсуліну (картридж, шприц-ручка)
7. Хворі на діабет, які отримували препарати - аналоги інсуліну у віці до 18 років, за наявності задовільної компенсації захворювання (НвА1с менше 7,5 відсотка)* аналог інсуліну (флакон, картридж, шприц-ручка)
8.
  1. Дорослі, які отримували раніше безперервне лікування препаратами - аналогами інсуліну. У разі лікування не менше 1 року рівень НвА1с має становити менше 7,5 відсотка*
  2. Дорослі, які отримували препарати - аналоги інсуліну та мають рівень НвА1с більше 7,5 відсотка, але при попередньому лікуванні препаратами інсуліну людини мали часті гострі ускладнення цукрового діабету (тяжкі гіпоглікемічні стани)*
аналог інсуліну (флакон, картридж, шприц-ручка)
9. Дорослі, які отримували раніше безперервне лікування препаратами інсуліну людини у картриджі. У разі лікування не менше 1 року рівень НвА1с має становити менше 7,5 відсотка* інсулін людини (картридж, шприц-ручка)
10. Дорослі, у яких діагноз цукрового діабету встановлено після 18 років і яким лікарями, що ведуть хворих на діабет та мають право призначати препарати інсуліну, призначено препарат інсуліну людини у флаконі та за бажанням готові співфінансувати вартість препарату інсуліну людини у картриджі, шприц-ручці інсулін людини (картридж, шприц-ручка) часткове відшкодування.
11. Дорослі, у яких діагноз цукрового діабету встановлено після 18 років і яким лікарями, що ведуть хворих на діабет та мають право призначати препарати інсуліну, призначено препарат інсуліну людини у флаконі та за бажанням готові співфінансувати вартість препарату інсуліну людини у картриджі, шприц-ручці інсулін людини (картридж, шприц-ручка)

Реєстр хворих на цукровий діабет

Наказ МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ від 28.05.2009 N 365

В данному наказі в повні мірі надана інформація про:

  1. Загальні положення;
  2. Мету створення Реєстру;
  3. Принципи та вимоги до формування та функціонування Реєстру;
  4. Функціонувальний склад програмного забезпечення Реєстру;
  5. Електрону картку хворого на цукровий діабет;
  6. Вимоги щодо захисту інформації;
  7. Внесення відомостей до Реєстру;
  8. Адміністрування реєстру

Соціальна програма для забезпечення ліками населення

Урядова програма "Доступні ліки" впроваджена 01 квітня 2017 р., також на офіційному сайті Міністерства Охорони Здоров'я України є карта аптек, що беруть участь у програмі, де можна отримати ліки безкоштовно або незначною доплатою.

Як отримати інсулін