Процедура встановлення особи, яка перемістилася з тимчасово окупованої території, для оформлення паспорта громадянина України: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
   
   
== '''Нормативна база''' ==
== '''Нормативна база''' ==
1. ЗУ “Про громадянство України”
1.[https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2235-14 ЗУ "Про громадянство України" ]


2. ЗУ “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”
2. [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1382-15 Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні]


3.Цивільний процесуальний кодекс України
3. [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15 Цивільний процесуальний кодекс України]


4.Постанова Кабінету Міністрів України № 289 від 04.06.2014 р. Про затвердження порядку оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території України.
4. [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/289-2014-%D0%BF Постанова Кабінету Міністрів України № 289 від 04.06.2014 р. Про затвердження порядку оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території України.]


5. Постанова Кабінету Міністрів України № 302 від 25 березня 2015 року Про затвердження зразка бланка, технічного опису і Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилки, вилучення, повернення державі, визнання недійсним і знищення паспорта громадянина України.
5. [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/302-2015-%D0%BF Постанова Кабінету Міністрів України № 302 від 25 березня 2015 року Про затвердження зразка бланка, технічного опису і Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилки, вилучення, повернення державі, визнання недійсним і знищення паспорта громадянина України.]


6. Алгоритм дій з оформлення паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення, що підтверджує особу громадянина України особам, які зареєстровані в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, і населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення і на тимчасово окупованій території України від 02 жовтня 2015 року № Д/153/21-15.


== '''1. Суб'єкти''' ==
== '''1. Суб'єкти''' ==

Версія за 11:34, 29 січня 2020

Нормативна база

1.ЗУ "Про громадянство України"

2. Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні

3. Цивільний процесуальний кодекс України

4. Постанова Кабінету Міністрів України № 289 від 04.06.2014 р. Про затвердження порядку оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території України.

5. Постанова Кабінету Міністрів України № 302 від 25 березня 2015 року Про затвердження зразка бланка, технічного опису і Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилки, вилучення, повернення державі, визнання недійсним і знищення паспорта громадянина України.


1. Суб'єкти

  • Громадяни України, які мешкали на окупованих територіях на момент окупації і на сьогодні не оформляли паспорт громадянина України; маркованого списку
  • Громадяни України, що отримали паспорт до окупації на непідконтрольних територіях. При цьому такі громадяни можуть впродовж довгого часу мешкати і бути зареєстрованими за межами непідконтрольних територій. маркованого списку.

2.Особливості паспортизації цих категорій осіб

Внутрішні ( не біометричні) паспорти громадян України, які видавалися до 2016 року, існують тільки на паперових носіях, до того ж мають низький рівень захисту. Підтвердити достовірність такого паспорта можна лише звіривши його з архівною карткою в архівні міграційної служби, що видала паспорт. Саме так підтверджується достовірність паперових паспортів, виданих на підконтрольних територіях. Але паспорти, видані в Криму і в зоні АТО, неможливо звірити з архівними даними. Тому особа громадян з таким паспортом підтверджується іншими документами.

3.Способи підтвердження особи для вказаних категорій громадян

-Надати інші документи з фотографією Наприклад: Закордонний паспорт громадянина України;Паспорт моряка;Дитячий проїзний документ( для тих хто отримує паспорт вперше);Водійські права;Військовий квиток;Різні посвідчення з фотограцією УВАГА! Ці документи мають бути видані виключно органами влади України, документи видані окупаційною владою Крима і в зоні АТО НЕ можуть підтверджувати особу в органах міграційною служби!!! -Привести не менше 3 свідків

Свідками можуть бути батьки, другий з подружжя, діти, дідусі і бабусі,онуки, брати і сестри. А також сусіди, це особи, які зареєстровані (прописані) поряд з місцем проживання особи, яка встановлюється.

4.Відмова в оформленні (відновленні, заміні) паспорта

Якщо документів з фотографією немає, а явку свідків з яких-небудь причин неможливо забезпечити, то міграційна служба зобов'язана видати відмову в оформленні (відновленні, заміні) паспорта. Ця відмова є підставою для звернення до суду із заявою про встановлення особи.

5. Звернення до суду

5.1 Підсудність

5.1 Підсудність Заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання( ст. 316 ЦПКУ)

5.2. Зміст заяви (ст. 318 ЦПКУ)

Повинно буди зазначено: 1. який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2.причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3. докази, що підтверджують факт.