Державна реєстрація шлюбу: порядок реєстрації, терміни та місце реєстрації шлюбу, документи, необхідні для реєстрації шлюбу: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 8: Рядок 8:


Присутність нареченого та нареченої в момент державної реєстрації їхнього шлюбу є обов’язковою. державна реєстрація шлюбу через представника не допускається. (стаття 34 Сімейного кодексу України)<br />
Присутність нареченого та нареченої в момент державної реєстрації їхнього шлюбу є обов’язковою. державна реєстрація шлюбу через представника не допускається. (стаття 34 Сімейного кодексу України)<br />
[[Файл:Порядок реєстрації шлюбу.jpg|міні]]


== Куди звернутися ==
== Куди звернутися ==

Версія за 03:55, 9 липня 2018

Нормативна база

Загальна інформація

Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушення жінки та чоловіка до шлюбу не допускається (стаття 24 Сімейного кодексу України)

Присутність нареченого та нареченої в момент державної реєстрації їхнього шлюбу є обов’язковою. державна реєстрація шлюбу через представника не допускається. (стаття 34 Сімейного кодексу України)

Порядок реєстрації шлюбу.jpg

Куди звернутися

Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого державного органу реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.

Шлюбний вік для жінки встановлюється у сімнадцять, а для чоловіка у вісімнадцять років. За заявою особи, яка досягла чотирнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

Вартість реєстрації шлюбу

Консультація для молодят - безкоштовно, для іноземних громадян, що вступають у шлюб - 28 грн. Подача заяви: держмито - 0,85 грн. оформлення заяви - 14 грн. Вартість урочистої церемонії в Центральному РАГСі від 315 грн., у районних РАГсах - від 169 грн. Свідчення про реєстрацію шлюбу: видача - безкоштовно, ламинация - від 10 грн.

Документи, необхідні для реєстрації шлюбу

При державній реєстрації шлюбу подаються паспорти або паспортні документи наречених.

Особа має право на повторний шлюб після розірвання шлюбу та одержання свідоцтва про розірвання шлюбу або рішення суду, яке набрало законної сили (стаття 116 Сімейного кодексу України).

Повторний шлюб реєструється органом державної реєстрації актів цивільного стану за умови пред’явлення особами, які раніше перебували в шлюбі, документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу (частина друга стаття 14 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

Державна реєстрація шлюбу засвідчується Свідоцтвом про шлюб, зразок якого затверджує Кабінет Міністрів України.

Про державну реєстрацію шлюбу в паспортах або паспортних документах осіб, які зареєстрували шлюб, робиться відмітка із зазначенням прізвища, імені, по батькові і року народження другого з подружжя та місця і дати такої реєстрації (пункт 25 розділу 2 глави ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні).

Терміни державної реєстрації шлюбу

Шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про державну реєстрацію шлюбу.

За наявності поважних причин керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану дозволяє державну реєстрацію шлюбу до спливу цього строку.

У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви, або у будь-який інший день за бажанням наречених наречених протягом одного місяця (стаття 32 Сімейного кодексу України).

Місце державної реєстрації шлюбу

Шлюб реєструється у приміщенні державного органу державної реєстрації актів цивільного стану.

  • За заявою наречених державна реєстрація шлюбу проводиться в урочистій обстановці.
  • За заявою наречених державна реєстрація шлюбу може відбутися за місцем їхнього проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважних причин прибути до органу державної реєстрації актів цивільного стану (стаття 33 Сімейного кодексу України).

У цих випадках наявність поважної причини повинна бути підтверджена документально.

Підстави для відмови

  1. державна реєстрація суперечить вимогам законодавства України;
  2. державна реєстрація повинна проводитися в іншому органі державної реєстрації актів цивільного стану;
  3. з проханням про державну реєстрацію звернулася недієздатна особа або особа, яка не має необхідних для цього повноважень.

2. Орган державної реєстрації актів цивільного стану на прохання особи, якій відмовлено в державній реєстрації актів цивільного стану у зв'язку з наявністю однієї з підстав, повинен викласти причину такої відмови в письмовій формі.