Отримання документа про освіту на території України особами, які мешкають на тимчасово окупованій території: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 62: Рядок 62:
[[Категорія:Право на освіту]]
[[Категорія:Право на освіту]]
[[Категорія:Діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів‎]]
[[Категорія:Діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів‎]]
[[Категорія:Внутрішньо переміщені особи‎]]

Версія за 09:39, 14 листопада 2017

Нормативна база

Перелік уповноважених вищих навчальних закладів, на базі яких створені Центри «Крим-Україна»

  • Придніпровська державна академія будівництва та архітектури.
  • Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет.
  • Запорізький національний університет.
  • Чорноморський державний університет імені Петра Могили.
  • Львівський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи».
  • Національний університет «Львівська політехніка».
  • Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка.
  • Херсонський державний університет.
  • Херсонський національний технічний університет.
  • Херсонська державна морська академія.
  • Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського (м.Київ).
  • Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана(пункт 1 Наказу Міністерства освіти і науки №667).

Центри «Крим-Україна», діяльність та завдання

З 1 липня 2016 року на материковій частині України відкрилися Освітні центри «Крим – Україна», звернувшись куди мешканці тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь можуть за спрощеною процедурою отримати атестат державного зразка та в подальшому вступити до уповноважених вищих навчальних закладів, включаючи коледжі і технікуми в їх структурах. Центри працюють з 1 липня до 20 вересня.

Центри:

  • забезпечують консультування та допомогу в оформленні декларації Заявника (відповідальний - уповноважений загальноосвітній навчальний заклад);
  • сприяють проведенню річного оцінювання та державної підсумкової атестації Заявника з української мови та історії України, видачу йому документів державного зразка про базову або повну загальну середню освіту (відповідальний - уповноважений загальноосвітній навчальний заклад);
  • організовують оформлення документів Заявника як вступника, проведення вступного випробування до вищого навчального закладу та (в разі проходження конкурсного відбору) надання рекомендації для вступу до уповноваженого вищого навчального закладу та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації у його структурі (відповідальний - уповноважений вищий навчальний заклад), до професійно-технічних навчальних закладів;
  • сприяють поселенню Заявника на час проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації та проведення вступного випробування до гуртожитку вищого навчального закладу (у разі необхідності - до надання рекомендації для вступу до уповноваженого вищого навчального закладу або відмови в її наданні);
  • сприяють отриманню Заявником документів, що посвідчують особу.

Порядок звернення до Центрів для отримання документів про загальну освіту

Заявники для отримання документів про загальну середню освіту, необхідних для здобуття вищої та професійно-технічної освіти, проходять річне оцінювання та державну підсумкову атестацію за екстернатною формою в уповноважених загальноосвітніх навчальних закладах(пункт 1 розділу 3 Наказу Міністерства освіти і науки України №560) Зарахування Заявників на екстернатну форму навчання до уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу здійснюється згідно з наказом його керівника та за:

  • заявою (для повнолітніх Заявників);
  • заявою батьків (одного з батьків) або інших законних представників (для неповнолітніх Заявників).
  • Під час подання заяви Заявник пред'являє особисто: документ, що посвідчує особу.
  • До заяви, поданої в паперовій формі, Заявник додає декларацію з наклеєною на неї фотокарткою.
  • Заявник має право додати до декларації, у тому числі шляхом надсилання електронною поштою, інші матеріали (у паперовому вигляді або у форматі цифрових зображень), які можуть прямо чи опосередковано підтверджувати наведену в декларації інформацію.
  • Посадова особа уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу робить копії з оригіналів поданих документів та завіряє їх в установленому порядку. Оригінали документів повертаються Заявнику(пункт 2 розділу 3 Наказу Міністерства освіти і науки України №560)

Порядок проведення атестації, необхідної для отримання документів про загальну середню освіту

Річне оцінювання та державна підсумкова атестація Заявників, зарахованих на екстернатну форму навчання до випускних 9, 11-тих класів, проводиться на наступний день після отримання заяви або в інші строки, визначені Заявником (його законним представником) у заяві про зарахування на екстернатну форму навчання, але не раніше 12 липня і не пізніше 20 вересня поточного року.

Результати річного оцінювання з навчальних предметів визначаються посадовою особою уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу відповідно до декларації та зазначаються в додатку до документа про загальну середню освіту як «атестований». Результати річного оцінювання з української мови та історії України визначаються відповідно до результатів державної підсумкової атестації з цих предметів та зазначаються у додатку до документа про загальну середню освіту як «атестований». Середній бал документа про освіту розраховується як середній бал результатів державної підсумкової атестації(пункт 3 розділу 3 Наказом Міністерства освіти і науки України №560)

Тобто, для отримання атестату за спрощеною процедурою необхідно звернутися до зручного заявнику Центру і обов’язково письмово скласти державну підсумкову атестацію (ДПА) з української мови та історії України.

Документ протягом трьох місяців замінюється на документ про загальну середню освіту в Центрі, а в додатку до нього з усіх предметів ставиться відмітка «атестовано». За бажанням, протягом 2016 – 2017 років, можна пройти річне оцінювання та отримати додаток до документу з реальними оцінками. Довідка уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу в довільній формі про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації є підставою для допуску Заявника до вступних випробувань та зарахування до вищих та професійно-технічних навчальних закладів. Ця довідка дійсна впродовж трьох місяців і повинна бути замінена на документ про загальну середню освіту та додаток до нього.


Порядок проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій в системі вищої освіти

Порядок проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій в системі вищої освіти закріплений у розділі 2 Наказу Міністерства освіти і науки України № 537.

Апеляційні заяви щодо процедури атестації та її результати подаються до вищого навчального закладу. Апеляційна комісія вищого навчального закладу за результатами розгляду апеляційної заяви приймає відповідне рішення, яке затверджується керівником вищого навчального закладу.Заявник має право оскаржити зазначене рішення в судовому порядку.

Крім того, Заявник має право звернутись для проходження атестації до іншого вищого навчального закладу(пункт12,13 Наказу Міністерства освіти і науки України №537)