Правовий режим земельних ділянок для садівництва: відмінності між версіями
Рядок 26: | Рядок 26: | ||
Відповідно до [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14#n1031 п. В ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України] '''громадяни України''' мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: | Відповідно до [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14#n1031 п. В ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України] '''громадяни України''' мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: | ||
для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара. | для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара. | ||
'''Додатково''' - Безоплатна передача земельної ділянки громадянам із земель державної і комунальної власності | ('''Додатково''' - Безоплатна передача земельної ділянки громадянам із земель державної і комунальної власності) |
Версія за 02:47, 16 січня 2021
Нормативна база
- Конституція України
- Земельний кодекс України
- Закон України «Про землеустрій»
- Закон України «Про державний земельний кадастр»
- Закон України "Про оренду землі"
До якої категорії земель відносяться земельні ділянки для садівництва?
Відповідно до Глави 5 Земельного кодексу України земельні ділянки для садівництва відносяться до земель сільськогосподарського призначення
Хто може бути власником земельної ділянки для садівництва?
Відповідно до ч. 1 ст. 35 Земельного кодексу України власниками земельних ділянок для садівництва можуть бути лише громадяни України для ведення індивідуального або колективного садівництва.
Набуваючи право власності на земельну ділянку власник отримує низку прав та несе відповідні обов'язки, які передбачені ст. 90, 91 Земельного кодексу України (Додатково - Права та обов’язки землевласників та землекористувачів).
Способи використання земельних ділянок для садівництва
Відповідно до ч. 3 ст. 35 Земельного кодексу України земельні ділянки, призначені для садівництва, можуть використовуватись для закладання багаторічних плодових насаджень, вирощування сільськогосподарських культур, а також для зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо.
До земель загального користування садівницького товариства належать земельні ділянки, зайняті захисними смугами, дорогами, проїздами, будівлями і спорудами загального користування. Землі загального користування садівницького товариства безоплатно передаються йому у власність за клопотанням вищого органу управління товариства до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування на підставі документації із землеустрою, за якою здійснювалося формування земельних ділянок або технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Використання земельних ділянок садівницьких товариств здійснюється відповідно до закону та статутів цих товариств.
Оренда земельних ділянок для садівництва
Відповідно до ст. 35 Земельного кодексу Україникористування земельними ділянками на умовах оренди може здійснюватись:
- громадянами України;
- юридичними особами;
- іноземцями;
- особами без громадянства.
Додатково - Оренда земельних ділянок
Порядок отримання земельної ділянки для садівництва із земель державної або комунальної власності
Відповідно до п. В ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара. (Додатково - Безоплатна передача земельної ділянки громадянам із земель державної і комунальної власності)