Виплата разової грошової допомоги (компенсації) колишнім радянським військовослужбовцям (військовополоненим): відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені (військовослужбовці) мають отримати символічну грошову допомогу (компенсацію) як визнання завданої їм моральної шкоди.
== Хто мав право на разову грошову допомогу (компенсацію) ==
Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що '''колишні радянські військовополонені (військовослужбовці) мають отримати символічну грошову допомогу (компенсацію) як визнання завданої їм моральної шкоди'''.<br>
Посольство ФРН в Україні [https://drive.google.com/file/d/0B0pJYHPnCmA3UW0xaU5mNF9HNmc/view вербальною нотою] поінформувало МЗС України про виплату грошової допомоги (компенсації) радянським військовослужбовцям, які перебували в полоні у роки Другої світової війни.<br>
Відповідно до Директиви від 30 вересня 2015 року про виплату одноразової грошової допомоги колишнім радянським військовополоненим, яка була опублікована 14 жовтня 2015 року в федеральному віснику Німеччини, '''''право отримати відшкодування мали радянські військовослужбовці, що перебували в період Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року в якості військовополонених Німеччини'''''.<br>
Вказана грошова допомога виплачувалась на добровільних засадах, а не на підставі законного домагання. Зазначене відшкодування було персональним і видавалось лише за заявою (Antragsformular) потерпілого або уповноваженої ним особи (грошова допомога не виплачувалась третім особам або спадкоємцям).<br>
Виплата проводилась тільки за поданою заявою шляхом перерахування коштів на особистий банківський рахунок правомочного претендента.


Посольство ФРН в Україні [https://drive.google.com/file/d/0B0pJYHPnCmA3UW0xaU5mNF9HNmc/view вербальною нотою] поінформувало МЗС України про виплати грошової допомоги (компенсації) радянським військовослужбовцям, які перебували в полоні у роки Другої світової війни.
== Розмір одноразової грошової допомоги (компенсації) ==
Згідно з прийнятим ФРН рішенням, радянські військовослужбовці, що перебували в період Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року в якості військовополонених Німеччини, мали змогу отримати одноразову допомогу в розмірі '''2500 євро'''.  


== Хто має право на на разову грошову допомогу (компенсацію) ==
== Кому не надавалась разова грошова допомога (компенсація) ==
Відповідно до Директиви, яка набула чинності 30 вересня 2015 року та була опублікована 14 жовтня 2015 року, право отримати відшкодування мають військовослужбовці радянських збройних сил, які під час Другої світової війни '''з 22.06.1941 р. по 08.05.1945 р.''' перебували у німецькій неволі, як військовополонені.
У відповідності із пунктом 4 параграфа 5 Директиви Федерального міністерства фінансів Федеративної Республіки Німеччина про виплату одноразової грошової допомоги колишнім радянським військовополоненим, '''до кола осіб, що негідні грошової допомоги''', належали особи, які:
Зазначене відшкодування є персональним і видаватиметься лише за заявами осіб згаданої категорії. Заяву (Antragsformular) про виплату може подати тільки потерпіла особа або уповноважена нею особа.
* скоїли військові злочини або злочини проти людяності або приймали у них участь;<br>
Виплата проводиться тільки за поданою заявою шляхом перерахування коштів на особистий банківський рахунок правомочного претендента.
* знаходячись у полоні або після звільнення з полону, вступали в період із 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року на службу до німецької поліції, охоронної поліції (SIPO), таємної державної поліції (гестапо), службу безпеки (СД), охоронні загони (СС), включаючи війська СС, або штурмові загони (СА);<br>
* співробітничали в період із 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року із Германським рейхом (наприклад у вигляді служби в його військових силах (вермахті) або в інших військових або воєнізованих підрозділах на стороні або під контролем Германського рейху та союзних із ним держав) і у зв’язку із цим скоїли військові злочини або злочини проти людяності або приймали в них участь.
Спадкоємці колишніх військовополонених не мали правових підстав на отримання компенсації.


== Ромір одноразової грошової допомоги (компенсації) ==
==Перелік обов’язкових документів, які необхідно було подати для призначення компенсації==
Правомочні особи можуть отримати одноразову грошову допомогу в розмірі '''2 500 євро'''.
* [http://www.badv.bund.de/SiteGlobals/Forms/Suche/Expertensuche_Formular_neu.html?nn=32824&cl2Categories_ThemenOffeneVermoegensfragen=anerkennungsowjetischekriegsgefangene&documentTypeSuche=formular Формуляр заяви] (Antragsformular) німецькою, англійською та російською мовами.
* Закордонний паспорт. 
* Відкритий валютний рахунок в Євро. 
* Підтверджуючі документи (військовий квиток, особистий розпізнавальний знак, свідоцтва) − за наявності.


== Кому не надається разова грошова допомога (компенсація) ==
==Порядок заповнення та подачі заяви (Antragsformular) ==
До кола осіб, яким не надається грошова допомога (компенсація), відповідно до пункту 4 параграфа 5 Директиви Федерального міністерства фінансів Федеративної Республіки Німеччина про виплату одноразової грошової допомоги колишнім радянським військовополоненим, '''таким, хто скоїв військові злочини або злочину проти людяності або брав участь в них'''.
'''''Зверніть увагу!'' <big>Термін подачі заяв закінчився</big>'''.
Не відносяться до таким осіб, які перебуваючи в полоні або після звільнення з полону, '''в період з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року''' були завербовані на службу в німецьку поліцію, охоронну поліцію (SIPO), таємну державну поліцію (гестапо), службу безпеки (СD), охоронні загони (СС), включаючи війська СС, або штурмові загони (СА).
Заява ('''Antragsformular''') заповнювалась особисто або за сприяння працівника центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за [https://drive.google.com/open?id=0B0pJYHPnCmA3MHF3Nm40eFpONDA зразком].<br>
Крім того, до кола осіб, недостойних цього посібника, відносяться також особи, які співпрацювали в період з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року з Німецьким рейхом (наприклад, у вигляді служби в його збройних силах (вермахті) або в інших військових або воєнізованих підрозділах на стороні або під контролем Німецького рейху або союзних з ним держав) і в зв’язку з цим зробили військові злочину або злочину проти людяності або брали участь в них.
Заяву ('''Antragsformular''') необхідно було подати '''до 30 вересня  2017 року''' до консульств та посольств Федеративної республіки Німеччини або до Федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань на адресу: '''Bundesamt für zentrale Dienste und offene Vermögensfragen (BADV), DGZ Ring 12, 13086 Berlin'''.
Спадкоємці колишніх військовополонених не мають правових підстав на отримання компенсації.


==Перелік обов’язкових документів, необхідних для призначення компенсації==
* [http://www.badv.bund.de/SiteGlobals/Forms/Suche/Expertensuche_Formular_neu.html?nn=32824&cl2Categories_ThemenOffeneVermoegensfragen=anerkennungsowjetischekriegsgefangene&documentTypeSuche=formular Формуляр заяви] (Antragsformular) німецькою, англійською та російською мовами, а також подальшу інформацію можна отримати на сайті Федерального відомства централізованих служб і відкритих майнових питань
* Закордонний паспорт 
* Відкритий валютний рахунок в Євро 
* Підтверджуючі документи (військовий квиток, особистий розпізнавальний знак, свідоцтва) − за наявності 
==Як заповнювати заяву (Antragsformular) ==
Заяву ('''Antragsformular''') можна заповнити особисто або за сприяння працівника центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги по [https://drive.google.com/open?id=0B0pJYHPnCmA3MHF3Nm40eFpONDA зразку].
==Куди подавати==
Заяву ('''Antragsformular''') необхідно подати '''до 30 вересня  2017 року''' до консульств та посольств Федеративної республіки Німеччини або до Федерального відомства центральних послуг та невірішених майнових питань (Bundesamt für zentrale Dienste und offene Vermögensfragen), що розташоване за адресою: '''DGZ Ring 12, D-13086 Berlin, poststelle@badv.bund.de'''


[[Категорія: Законодавство у сфері соціального захисту]] [[Категорія: Одноразова грошова допомога]] [[Категорія: Ветерани війни та учасники АТО]]
[[Категорія: Законодавство у сфері соціального захисту]] [[Категорія: Одноразова грошова допомога]] [[Категорія: Ветерани війни та учасники АТО]]

Версія за 14:13, 6 грудня 2018

Хто мав право на разову грошову допомогу (компенсацію)

Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені (військовослужбовці) мають отримати символічну грошову допомогу (компенсацію) як визнання завданої їм моральної шкоди.
Посольство ФРН в Україні вербальною нотою поінформувало МЗС України про виплату грошової допомоги (компенсації) радянським військовослужбовцям, які перебували в полоні у роки Другої світової війни.
Відповідно до Директиви від 30 вересня 2015 року про виплату одноразової грошової допомоги колишнім радянським військовополоненим, яка була опублікована 14 жовтня 2015 року в федеральному віснику Німеччини, право отримати відшкодування мали радянські військовослужбовці, що перебували в період Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року в якості військовополонених Німеччини.
Вказана грошова допомога виплачувалась на добровільних засадах, а не на підставі законного домагання. Зазначене відшкодування було персональним і видавалось лише за заявою (Antragsformular) потерпілого або уповноваженої ним особи (грошова допомога не виплачувалась третім особам або спадкоємцям).
Виплата проводилась тільки за поданою заявою шляхом перерахування коштів на особистий банківський рахунок правомочного претендента.

Розмір одноразової грошової допомоги (компенсації)

Згідно з прийнятим ФРН рішенням, радянські військовослужбовці, що перебували в період Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року в якості військовополонених Німеччини, мали змогу отримати одноразову допомогу в розмірі 2500 євро.

Кому не надавалась разова грошова допомога (компенсація)

У відповідності із пунктом 4 параграфа 5 Директиви Федерального міністерства фінансів Федеративної Республіки Німеччина про виплату одноразової грошової допомоги колишнім радянським військовополоненим, до кола осіб, що негідні грошової допомоги, належали особи, які:

  • скоїли військові злочини або злочини проти людяності або приймали у них участь;
  • знаходячись у полоні або після звільнення з полону, вступали в період із 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року на службу до німецької поліції, охоронної поліції (SIPO), таємної державної поліції (гестапо), службу безпеки (СД), охоронні загони (СС), включаючи війська СС, або штурмові загони (СА);
  • співробітничали в період із 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року із Германським рейхом (наприклад у вигляді служби в його військових силах (вермахті) або в інших військових або воєнізованих підрозділах на стороні або під контролем Германського рейху та союзних із ним держав) і у зв’язку із цим скоїли військові злочини або злочини проти людяності або приймали в них участь.
Спадкоємці колишніх військовополонених не мали правових підстав на отримання компенсації.

Перелік обов’язкових документів, які необхідно було подати для призначення компенсації

  • Формуляр заяви (Antragsformular) німецькою, англійською та російською мовами.
  • Закордонний паспорт.
  • Відкритий валютний рахунок в Євро.
  • Підтверджуючі документи (військовий квиток, особистий розпізнавальний знак, свідоцтва) − за наявності.

Порядок заповнення та подачі заяви (Antragsformular)

Зверніть увагу! Термін подачі заяв закінчився.

Заява (Antragsformular) заповнювалась особисто або за сприяння працівника центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за зразком.
Заяву (Antragsformular) необхідно було подати до 30 вересня 2017 року до консульств та посольств Федеративної республіки Німеччини або до Федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань на адресу: Bundesamt für zentrale Dienste und offene Vermögensfragen (BADV), DGZ Ring 12, 13086 Berlin.