Внесення змін до актового запису цивільного стану: відмінності між версіями
Рядок 28: | Рядок 28: | ||
== Вартість == | == Вартість == | ||
За видачу свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану у | За видачу свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану у зв'язку зі зміною актових записів цивільного стану сплачується '''державне мито''' у розмірі 0,02 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (34 копійки станом на 01 січня 2017 року) відповідно до підпункту «д» пункту 5 статті 6 [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/7-93 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито»]. | ||
== Перелік та зразки необхідних документів == | == Перелік та зразки необхідних документів == |
Версія за 08:03, 3 січня 2017
Нормативна база
- Цивільний кодекс України
- Сімейний кодекс України
- Кодекс адміністративного судочинства України
- Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»
- Наказ Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5 «Про затвердження Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання»
Хто має право звернутися
Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається:
- особою, щодо якої складено актовий запис;
- одним із батьків неповнолітнього (малолітнього);
- піклувальником неповнолітнього та опікуном малолітнього;
- опікуном недієздатної особи;
- спадкоємцем померлого;
- представником органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.
Увага!
Внесення змін до актових записів цивільного стану не дозволяється за заявою представника осіб, у тому числі представника, повноваження якого ґрунтуються на нотаріально посвідченій довіреності, крім випадків, передбачених частиною третьою статті 126 Сімейного кодексу України. |
Куди звернутися
Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції (далі – відділ державної реєстрації актів цивільного стану) за місцем проживання заявника, а у випадках зміни прізвища особи – за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб при пред’явлені паспорта.
Вартість
За видачу свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану у зв'язку зі зміною актових записів цивільного стану сплачується державне мито у розмірі 0,02 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (34 копійки станом на 01 січня 2017 року) відповідно до підпункту «д» пункту 5 статті 6 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито».
Перелік та зразки необхідних документів
Для внесення змін до актового запису цивільного стану особа повинна подати:
- заяву встановленої форми;
- свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні;
- інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.
Строк розгляду питання
Питання про внесення змін до актового запису цивільного стану розглядається у 3-місячний строк з дня подання відповідної заяви. За наявності поважних причин строк може бути продовжений, але не більше ніж на 3 місяці.
Відмова у внесенні змін
У разі відмови у внесенні змін до актового запису відділ державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану, в якому чітко вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку. Примірник висновку вручається (надсилається) заявнику.
Оскарження відмови про внесення змін в судовому порядку
До якого суду звернутися
Адміністративний позов про оскарження відмови відділу державної реєстрації актів цивільного стану у внесенні змін до актового запису, оформлений відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, подається в порядку адміністративного судочинства до місцевого загального суду як адміністративному суду (районний, районний у місті, міський та міськрайонний суд) за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим місцем проживання (перебуванням) цієї-особи позивача, або за місцезнаходженням відповідача.
Вартість
За подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 мінімальної заробітної плати відповідно до підпункт 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» (551 грн. 20 коп. - станом на 01 липня 2016 року).
Автоматичний розрахунок на сайті "Судова влада" |
Строки розгляду справи судом
Адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше 1 місяця з дня відкриття провадження справі.