Форма ОК-5 та форма ОК-7: отримання та використання

Матеріал з WikiLegalAid
Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем. Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.

Нормативна база

Форма ОК-5

Форма ОК-5 «Індивідуальні відомості про застраховану особу» – це сформовані індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб (автоматизованого банку відомостей, створеного для ведення обліку фізичних осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, ведення якого забезпечує Пенсійний фонд України).
Важливо! Форма ОК-5 формується починаючи з 2000 року. Вона містить данні щодо суми заробітку для призначення та обчислення (перерахунку) розміру пенсій, а також при нарахуванні лікарняних, нарахування соціальних виплат (у тому числі доплата до мінімальної заробітної плати) і страхового стажу. Файл:Бланк довідки за формою ОК-5.pdf

Форма ОК-7

Форма ОК-7 «Індивідуальні відомості про застраховану особу» – це сформовані індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб (автоматизованого банку відомостей, створеного для ведення обліку фізичних осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, ведення якого забезпечує Пенсійний фонд України).

Форма ОК-7 містить такі дані:

 • Перелік страхувальників, які подавали відомості про застраховану особу до системи персоніфікованого обліку.
 • По кожному зі страхувальників за кожен місяць (починаючи з 2004 року):
 1. розмір заробітку, з якого сплачені страхові внески;
 2. кількість днів стажу;
 3. відмітку про сплату страхових внесків.
 • Відомості про спеціальний стаж (за наявності даних).

Важливо! Довідка за формою ОК-7 формується за період з 2011 року і містить відомості про фактичні суми заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (у межах максимальної величини), та страховий стаж.

Бланк довідки за формоюФайл:Ок7.pdf

Для чого потрібна?

Форма ОК- 5 :

Форма ОК- 7 використовується з метою визначення страхового стажу для:

 • з метою визначення страхового стажу для нарахування допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності (ОК-5 обов’язково подається разом з листком непрацездатності);
 • з метою визначення страхового стажу для розрахунку сум лікарняних, допомоги по безробіттю.

Чим відрізняється форма ОК-5 та ОК-7?

Єдиною відмінністю між формами є рядок “для пенсії” на першій сторінці форми ОК-5. Його немає у формі ОК-7. Таким чином, різниця між цими формами полягає у тому, що профільним призначенням ОК-5 є подання інформації для нарахування пенсії.
Довідки ОК-5 і ОК-7 містять інформацію про заробітну плату, однак довідка ОК-7 має тільки заробітну плату, з якої сплачувався єдиний соціальний внесок. Довідка ОК-5 більш універсальна - вона потрібна для обрахування пенсій.
Форму ОК-5 можна подавати і для розрахунку лікарняних. Фахівці Мінсоцполітики надали офіційний лист-роз"яснення, у якому зазначили, що страховий стаж, починаючи з 2016 року, можна обчислювати як за даними форми ОК-5, так і за даними форми ОК-7 (Лист Мінсоцполітики від 27.04.2018 № 613/0/51-18/218)

Як отримати?

І. Отримати онлайн на порталі ДІЯ чи мобільному додатку ДІЯ.

ІІ. Звернутися до територіального органу або до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України особисто. З Реєстру застрахованих осіб надається територіальними органами Пенсійного фонду України в паперовій формі:

- застрахованій особі особисто при пред'явленні паспорта (іншого документа, що посвідчує особу), документа, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта, або свідоцтва про загальнообов'язкове соціальне страхування чи пенсійного посвідчення;

у разі якщо застрахованою особою є неповнолітня або недієздатна особа чи особа, цивільна дієздатність якої обмежена:

-- батькам, опікуну, піклувальнику (законному представнику), представнику закладу, який здійснює опіку та піклування, при пред'явленні документів, що дають змогу територіальному органу Пенсійного фонду України ідентифікувати застраховану особу та її законного представника чи піклувальника або представника закладу, який здійснює опіку та піклування, а також документів, що підтверджують статус законного представника застрахованої особи чи її піклувальника або представника закладу, який здійснює опіку та піклування (відповідне посвідчення, свідоцтво про народження, рішення суду тощо);

- представнику застрахованої особи чи страхувальника - при пред'явленні документів, що посвідчують особу представника та її повноваження діяти від імені особи, яку він представляє, а також засвідчених копій документів, що дають змогу територіальному органу Пенсійного фонду України ідентифікувати застраховану особу, страхувальника.

Контактна інформація територіальних органів Пенсійного фонду

Зразок запиту на отримання електронного документа.jpg
Запит на отримання електронного документа 2.jpg

ІІІ. Отримати онлайн - на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду:

 • Увійти на вебпортал за посиланням https://portal.pfu.gov.ua.
 • Обрати і натиснути "Вхід" та авторизуватись у зручний спосіб:
 1. Використовуючи кваліфікований електронний підпис (ЕЦП).
 2. Через BankID (за номером банківської картки).
 3. За допомогою мобільного додатку «Пенсійний фонд», який можна завантажити на Google Play (якщо користуєтеся гаджетом).
 • У меню ліворуч “Комунікації з ПФУ” обрати пункт “Запит на отримання електронних документів”.
 • Заповнити поля запиту:
 1. Обрати у полі “Тип звернення” — “Довідка ОК-5” або "Довідка ОК-7".
 2. За замовчуванням поля "Податковий номер", "Прізвище", "Ім'я", "По батькові" - заповнені автоматично системою.
 3. Заповнити поле "Телефон"
 4. Поставити відмітку "Я даю згоду на передачу та обробку моїх персональних даних".
 5. Після цього натиснути "Відправити до ПФУ". Довідка формується і надсилається автоматично в особистий кабінет (розділ мої звернення_.
 • Отримати Довідку можна в розділі «Звернення», вибравши завдання зі статусом «Виконано».
 • В отриманому документі знайти файл у pdf-форматі «Довідка про трудовий та страховий стаж». Цей документ можна зберегти або роздрукувати.
ВАЖЛИВО! Достовірність всіх довідок сформованих на вебпорталі ПФУ та ДІЯ підтверджується QR-кодом. Сформовані онлайн довідки ідентичні отриманим у відділенні ПФУ та мають однакову юридичну силу. Сформовані онлайн довідки можна роздруковувати і подавати в паперовому вигляді.

Вартість

Безкоштовно

Термін отримання

На порталі ДІЯ чи мобільному додатку ДІЯ- 5 хвилин.

На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду формується і надсилається автоматично у персональному кабінеті.
У разі особистого звернення до територіального органу Пенсійного фонду України - видається у день звернення в порядку черги.

Корисні посилання

Див. також