Реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи

Матеріал з WikiLegalAid
Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.Версію затверджено Anatolii.shevchuk.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Вступ

Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи (далі - Реєстр), - автоматизована електронна база даних, створена для забезпечення збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку, узагальнення даних про осіб, які вчинили злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, у тому числі осіб, судимість яких за такі злочини знята або погашена в установленому законом порядку.

Підстави внесення осіб до Реєстру

Інформація про особу вноситься до реєстру на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили. У разі якщо особа вчинила кримінальне правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи до створення реєстру, інформація про таку особу вноситься до реєстру на підставі ухвали суду за місцем проживання такої особи або місцем відбування нею покарання за клопотанням прокурора. Приклад рішення.

Інформація яка міститься у реєстрі

До реєстру вносяться відомості щодо прізвища, імені, по батькові засудженого, дати народження, місця проживання чи перебування, кримінального правопорушення, за який його було засуджено, виду кримінального покарання, який до нього був застосований, інформацію про фактично відбуте ним покарання, а також про порушення правил адміністративного нагляду.

Кому надаються відомостей з Реєстру?

Відомості з Реєстру надаються в порядку, передбаченому 5 розділом Порядку, лише за письмовою заявою:

  • будь-якої фізичної особи щодо інформації про себе;
  • будь-якої фізичної особи щодо інформації про іншу особу у разі наявності завіреної відповідно до вимог Закону України «Про нотаріат» згоди особи, щодо якої така інформація запитується;
  • сільського, селищного та міського голови, керівників державних адміністрацій, інших органів державної влади та місцевого самоврядування - щодо відомостей стосовно осіб, які претендують на зайняття посади керівника (заступника керівника) дошкільного закладу освіти, середнього закладу освіти, позашкільного закладу освіти, закладу охорони здоров’я або іншої установи, організації, зобов’язаної здійснювати нагляд за малолітніми особами або надавати послуги медичного, освітнього чи соціального характеру малолітнім особам, та належать до їх сфери управління;
  • керівників дошкільних закладів освіти, середніх закладів освіти, позашкільних закладів освіти, закладів охорони здоров’я або іншої установи, організації, зобов’язаної здійснювати нагляд за малолітніми особами або надавати послуги медичного, освітнього чи соціального характеру таким особам - у зв’язку з вирішенням питання щодо прийняття особи на роботу.

Витяг з Реєстру містить інформацію про:

  • номер витягу, дата та час формування;
  • відомості про заявника, який звернувся за наданням витягу;
  • відомості про Реєстратора, який сформував витяг;
  • інформація про наявність (відсутність) відомостей щодо притягнення особи до кримінальної відповідальності за кримінальні правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.

Підстави для виключення інформації з Реєстру.

Інформація про особу виключається з Реєстру у разі скасування обвинувального вироку або ухвали суду.