Призначення державних стипендій чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор

Матеріал з WikiLegalAid
Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем. Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.

Нормативна база

Загальні поняття

Олімпійські ігриміжнародні спортивні змагання, які проводяться кожні чотири роки. Переможці змагань отримують довічне звання олімпійського чемпіона.

Паралімпійські ігриміжнародні спортивні змагання для людей з інвалідністю. Традиційно проводяться після Олімпійських ігор, а починаючи з 1992 — на тих же аренах, що й Олімпійські ігри.

Дефлімпійські ігри (іноді Сурдлімпійські ігри)санкціоновані Міжнародним олімпійським комітетом спортивні змагання найвищого рівня для людей, що не чують.

Чемпіонам та призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, які виступали у складі національних збірних команд України або колишнього Союзу РСР та за станом здоров'я не можуть брати участь у змаганнях найвищого світового рівня з відповідних видів спорту можуть бути призначені державні стипендії.

Державні стипендії чемпіонам ігор - у розмірі чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних

осіб

призерам ігор - які посіли друге: у розмірі трьох з половиною прожиткових мінімумів для

працездатних осіб

-які посіли третє місце: у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб

Термін призначення: довічно.

Кількість стипендій: одна.

Оплата: щомісяця, незалежно від розміру одержуваної стипендіатом заробітної плати чи пенсії.

Проведення добору кандидатів на призначення державних стипендій

Припинення виплати та позбавлення державної стипендії

Виплата державної стипендії
припиняється: скасовується:
- у разі від'їзду стипендіата на роботу за кордон чи з інших причин (за винятком відрядження його Міністерством молоді та спорту України) на строк понад два місяці.

відновлюється указом Президента України за клопотанням Міністерства молоді та спорту України

- засудження його за умисний злочин;

- дискваліфікації Міжнародним олімпійським комітетом, Міжнародним паралімпійським комітетом, іншою міжнародною спортивною організацією або національною спортивною федерацією з виду спорту;

- порушення вимог антидопінгового законодавства;

- участі в офіційних міжнародних спортивних змаганнях за інші держави;

- припинення безпосередньої участі в навчально-тренувальному процесі або діяльності щодо розвитку громадського фізкультурно-спортивного руху, підготовці спортсменів для національних збірних команд з олімпійських, паралімпійських, дефлімпійських видів спорту, крім осіб, які досягли пенсійного віку.

ВАЖЛИВО! У разі смерті стипендіата Міністерство молоді та спорту України за поданням національної спортивної федерації з виду спорту, Національного комітету спорту інвалідів України або спортивної федерації осіб з інвалідністю, що подавали пропозицію про призначення державної стипендії відповідному стипендіату, здійснює виплату державної стипендії у розмірі 50 відсотків його неповнолітнім дітям до досягнення ними 18-річного віку.

Корисні посилання