Призначення державних стипендій чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор

Матеріал з WikiLegalAid
Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем. Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Загальні поняття

Олімпійські ігриміжнародні спортивні змагання, які проводяться кожні чотири роки. Переможці змагань отримують довічне звання олімпійського чемпіона.

Паралімпійські ігриміжнародні спортивні змагання для людей з інвалідністю. Традиційно проводяться після Олімпійських ігор, а починаючи з 1992 — на тих же аренах, що й Олімпійські ігри.

Дефлімпійські ігри (іноді Сурдлімпійські ігри)санкціоновані Міжнародним олімпійським комітетом спортивні змагання найвищого рівня для людей, що не чують.

Чемпіонам та призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, які виступали у складі національних збірних команд України або колишнього Союзу РСР та за станом здоров'я не можуть брати участь у змаганнях найвищого світового рівня з відповідних видів спорту можуть бути призначені державні стипендії.

Державні стипендії чемпіонам ігор - у розмірі чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних

осіб

призерам ігор - які посіли друге: у розмірі трьох з половиною прожиткових мінімумів для

працездатних осіб

-які посіли третє місце: у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб

Термін призначення: довічно.

Кількість стипендій: одна.

Оплата: щомісяця, незалежно від розміру одержуваної стипендіатом заробітної плати чи пенсії.

Проведення добору кандидатів на призначення державних стипендій

Припинення виплати та позбавлення державної стипендії

Виплата державної стипендії
припиняється: скасовується:
- у разі від'їзду стипендіата на роботу за кордон чи з інших причин (за винятком відрядження його Міністерством молоді та спорту України) на строк понад два місяці.

відновлюється указом Президента України за клопотанням Міністерства молоді та спорту України

- засудження його за умисний злочин;

- дискваліфікації Міжнародним олімпійським комітетом, Міжнародним паралімпійським комітетом, іншою міжнародною спортивною організацією або національною спортивною федерацією з виду спорту;

- порушення вимог антидопінгового законодавства;

- участі в офіційних міжнародних спортивних змаганнях за інші держави;

- припинення безпосередньої участі в навчально-тренувальному процесі або діяльності щодо розвитку громадського фізкультурно-спортивного руху, підготовці спортсменів для національних збірних команд з олімпійських, паралімпійських, дефлімпійських видів спорту, крім осіб, які досягли пенсійного віку.

ВАЖЛИВО! У разі смерті стипендіата Міністерство молоді та спорту України за поданням національної спортивної федерації з виду спорту, Національного комітету спорту інвалідів України або спортивної федерації осіб з інвалідністю, що подавали пропозицію про призначення державної стипендії відповідному стипендіату, здійснює виплату державної стипендії у розмірі 50 відсотків його неповнолітнім дітям до досягнення ними 18-річного віку.

Корисні посилання