Працевлаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Матеріал з WikiLegalAid
Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем. Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.

Нормативна база

Державні гарантії

Для осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, держава гарантує:

Категорії осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню

До категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу (п. 2 частини першої ст.14 Закону України “Про зайнятість населення”).

Матеріальне та грошове забезпечення

При працевлаштуванні надається матеріальне забезпечення та одноразова грошова допомога відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року № 226 "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування"

Категорія Матеріальне забезпечення Одноразова грошова допомога
учні, студенти з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учні, студенти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишились без батьків, що навчалися або виховувалися в навчально-виховних та вищих навчальних закладах і перебували на повному державному утриманні видається одяг, взуття, м'який інвентар і обладнання на суму, не менш як 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За бажанням випускникам навчальних закладів може бути виплачена грошова компенсація у розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття в розмірі шести прожиткових мінімумів
діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, що перебувають під опікою (піклуванням) видається одяг і взуття на суму не менш як 16 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За бажанням випускникам навчальних закладів може бути виплачена грошова компенсація у розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття в розмірі шести прожиткових мінімумів

Органи, що сприяють працевлаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Місцеві державні адміністрації, виконавчі органи міських чи районних у містах, сільських, селищних рад

  • згідно законодавства:
  1. бронюють робочі місця для їх працевлаштування;
  2. забезпечують їх першочергове працевлаштування на наявні вакантні робочі місця.
  • за участю центрів зайнятості населення для забезпечення тимчасової зайнятості залучають до оплачуваних громадських робіт на підприємствах, в установах і організаціях комунальної власності та за договорами - на інших підприємствах, в установах і організаціях.

Відповідальність за працевлаштування вихованців закладів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа покладається на місцеві державні адміністрації і на керівника закладу, де перебувала дитина.

Державна служба зайнятості

Територіальні органи Державної служби зайнятості разом з місцевими органами виконавчої влади, центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді надає учням, студентам та аспірантам денної форми навчання із числа випускників закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також іншим особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, допомогу в працевлаштуванні у позанавчальний час.

Молодіжні центри праці, а також молодіжні громадські організації з питань працевлаштування (агентства, біржі, бюро тощо) сприяють працевлаштуванню випускників закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також інших осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі учнів, студентів, аспірантів, у позанавчальний час, надають послуги, пов'язані з профорієнтацією та підготовкою до роботи за новою професією (Ст. 39-7 Закону України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”).