Порядок оформлення листка непрацездатності в електронній формі (е-лікарняний)

Матеріал з WikiLegalAid
Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем. Правова консультація носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Загальні положення

Листок непрацездатності (далі - е-лікарняний) - сформований (виданий) програмними засобами Електронного реєстру листків непрацездатності (далі - Реєстру) на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність або документа, що засвідчує факт усиновлення дитини, і зареєстрований за єдиним реєстраційним номером листка непрацездатності у Реєстрі електронний документ, що є підставою для:

Заклади охорони здоров'я України перейшли на оформлення е-лікарняних з 1 жовтня 2021 року.

Формування медичних висновків в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я ідентифікованим пацієнтам здійснюється лікуючим лікарем при пред’явленні паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу непрацездатного, відповідно до вимог Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», і не може бути платною послугою в суб’єктів господарювання незалежно від форми власності (абзац перший пункту 5 розділу I Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 01 червня 2021 року № 1066 (далі - Порядок).

Порядок отримання е-лікарняного працівником та його дії після отримання е-лікарняного

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Оформлення е-лікарняного

→ Якщо особа офіційно працевлаштована, то в разі тимчасової втрати працездатності їй необхідно звернутися до відповідного медичного закладу, що в установленому порядку підключений до електронної системи охорони здоров’я.

→ Лікуючий або сімейний лікар формує електронний медичний висновк про тимчасову непрацездатність у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.

→ На підставі медичного висновку (медичних висновків) про тимчасову непрацездатність формується в Реєстрі листок непрацездатності. Також е-лікарняний автоматично відкриється в разі оформлення медичного висновку для дитини працівника, яка потребує догляду.

Обов’язковими реквізитами листка непрацездатності як електронного документа є:

  1. єдиний реєстраційний номер листка непрацездатності;
  2. спеціально призначений для таких цілей кваліфікований електронний підпис (електронна печатка);
  3. відомості запису про тимчасову непрацездатність: про тимчасово непрацездатну особу, про випадок тимчасової непрацездатності.

→ Після створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність на контактний номер телефону особи надійдуть смс-повідомлення:

  1. від E-health щодо створення медичного висновку із указанням його номеру;
  2. від Пенсійного фонду України щодо формування електронного листка непрацездатності, його номеру і періоду дії.

→ Працівник має повідомити у будь-який доступний для нього спосіб комунікацій роботодавця про формування лікарем відносно нього медичного висновку про тимчасову непрацездатність. Всю необхідну інформацію щодо е-лікарняного роботодавець зможе побачити у своєму Електронному кабінеті страхувальника на порталі Пенсійного фонду України. Ніяких додаткових документів, що підтверджують тимчасову непрацездатність, або роздруковану версію е-лікарняного працівник не зобов'язаний надавати роботодавцю.

Випадки оформлення листка непрацездатності у паперовій формі:

  1. продовження листків непрацездатності, які було видано на папері до 01 жовтня 2021 року;
  2. наявні технічні помилки, які призвели до неможливості формування е-лікарняного, та які не було усунуто упродовж 7 днів;
  3. зроблено помилки при створенні медичного висновку та сплинув строк (7 днів), протягом якого лікар мав можливість внести зміни;
  4. у разі всиновлення новонародженої дитини протягом двох місяців з дати народження, зазначеного в свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та цього свідоцтва про народження.

Оплата е-лікарняного

Перші 5 днів страхового випадку оплачуються роботодавцем, а решта днів аж до одужання фінансується Фондом соціального страхування України незалежно від кількості е-лікарняних, якими оформлено випадок. Виключенням є виплата допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, догляду за хворими дітьми тощо, які оплачуються за кошти Фонду соціального страхування України з першого дня.

Через повні 7 днів після дати свого закриття е-лікарняного роботодавець може розпочинати процедуру призначення матеріального забезпечення, формування заяви-розрахунку та її направлення Фонду соціального страхування України (якщо період тимчасової непрацездатності становив більше 5 днів).

Якщо працівнику відома дата подання заяви-розрахунку, він може слідкувати за станом її розгляду онлайн у телеграм-каналі Фонду соціального страхування України: https://t.me/socialfund.

Роз'яснення уповновадених органів