Поновлення загублених документів: паспорт, водійські права, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт)

Матеріал з WikiLegalAid
Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.Версію затверджено Koliadzhyn.mariia.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Увага!!! З 24 лютого 2022 року відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено режим воєнного стану!
Докутементи в застосунку "Дія".jpg
Якщо ви загубили паспорт громадянина України, то:

→ У такому випадку варто використовувати мобільний застосунок «Дія». Паспорт громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій (ID-картка), та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, які сформовані у «Дії», мають таку ж юридичну силу, що й звичайні.


Такі положення передбачені статтею 141 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Е-паспорт можна пред’являти для посвідчення своєї особи під час перевірки працівниками правоохоронних органів, у тому числі на блокпостах, а також використовувати для перетину державного кордону з Польщею та Молдовою.


У центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) ви можете подати документи на оформлення ID-картки та закордонного паспорта, а також відновити втрачені документи.

Наразі ЦНАП працюють у таких областях: Вінницька, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька.


З адресами місцезнаходження, графіками роботи та контактами можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/eS0aUu0.


Також паспортні послуги знову доступні в підрозділах Державної міграційної служби. Перевірити чи працюють відповідні підрозділи у вашому регіоні та знайти контактну інформацію можна за посиланням: https://cutt.ly/9STmI7r.

Відновлення втраченого паспорта громадянина України

Якщо паспорт було викрадено:

 1. необхідно звернутись із заявою до поліції
 2. взяти витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
 3. звернутись до відділення Міграційної служби за місцем реєстрації (у разі, якщо втрачено ID-картку, за оформленням нової можна звернутися до будь-якого підрозділу служби).  Якщо втрата паспорта відбулася за кодоном потрібно звернутися до найближчої закордонної дипломатичної установи.

Особа, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах Міністерства охорони здоров'я закритого типу

 • до територіального підрозділу ДМС за місцем розташування адміністрації відповідної установи.

Внутрішньо переміщена особа

 • до територіального органу/територіального підрозділу Державної міграційної служби, уповноваженого суб’єкта за місцем проживання.

Бездомна особа

 • до територіального органу/територіального підрозділу Державної міграційної служби, уповноваженого суб’єкта за місцем майбутньої реєстрації її місця проживання.

Особа, яка втратила паспорт після зняття з реєстрації попереднього місця проживання до оформлення реєстрації нового місця проживання, подає документи до територіального підрозділу за фактичним місцем проживання, у разі зміни місця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці - за останнім місцем проживання.

Бездомні громадяни оформлюють паспорти замість утрачених за місцем майбутньої реєстрації місця їх проживання або перебування.

Документи для оформлення замість втраченого або викраденого, обміну паспорта, який було оформлено із застосуванням засобів Реєстру, можуть подаватися заявником до будь-якого територіального органу/територіального підрозділу Державної міграційної служби, уповноваженого суб’єкта.


Перелік та зразки необхідних документів

 • заява про втрату паспорта;
 • довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття;
 • довідку органу реєстрації встановленого зразка про місце проживання.
 • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України);
 • посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб);
 • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);
 • рішення суду про встановлення особи (для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи);
 • документ, що посвідчує особу законного представника/ уповноваженої особи, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника/уповноваженої особи;
 • документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати.
 • документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів), визначенні підпунктом 9 пункту 35 Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України"
 • паспортний документ, що підлягає обміну (у разі пошкодження);

Вартість та строк дії

- Оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки (термін виготовлення до 20 робочих днів) – 372 грн.

- Оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки (термін виготовлення до 10 робочих днів) – 498 грн.

 • Строк дії ID-паспорту – 10 років.

До видачі паспорта територіальний підрозділ на підставі заяви видає громадянину тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України. Тимчасове посвідчення оформляється і видається у десятиденний строк після подання необхідних документів (п.7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1111 "Про затвердження Правил оформлення і видачі тимчасового посвідчення громадянина України").

Зверніть увагу, що на підставі рішення суду Державна міграційна служба може оформити та видати паспорт громадянина за зразком 1994 року

Відновлення втрачених водійських прав

Куди звернутись

Про втрату посвідчення водія особа повідомляє сервісному центру Міністерства внутрішніх справ України, а в разі його викрадення - територіальному органу Національної поліції.

Перелік необхідних документів

 1. паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або
   • тимчасове посвідчення громадянина України;
   • посвідка на постійне проживання;
   • посвідки на тимчасове проживання;
   • посвідчення біженця;
   • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
   • посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.
 2. довідку з поліції (у разі викрадення);
 3. медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом (форма 083/о);
 4. платіжний документ (квитанція), який засвідчує оплату адміністративної послуги.
 5. копії довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті)

Вартість

За поновлення втраченого посвідчення водія адміністративний збір не сплачується, однак необхідно сплатити вартість бланку посвідчення (частина друга статті 20 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус").

Замість втраченого посвідчення водія сервісний центр Міністерства внутрішніх справ України після перевірки факту видачі раніше такого посвідчення водія особі, яка заявила про його втрату, оформлює та видає нове посвідчення водія.

У разі втрати посвідчення водія за кордоном, видача посвідчення водія здійснюється на загальних підставах.

Строк розгляду заяви

Нове посвідчення водія видається особі в день звернення із заявою.

В Україні відтепер можна відновити втрачені водійські права онлайн. Для цього потрібно зробити онлайн-замовлення заміни посвідчення водія через електронний кабінет на сайті МВС. Вхід до е-кабінету водія – за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Алгоритм отримання послуги:

 • після авторизації в ЕКВ особа подає заяву в електронній формі;
 • до заяви громадянин додає електронні копії документів, що підтверджують зміну персональних даних (за потреби), довідки з поліції (за потреби) і чинної медичної довідки форми 083/о;
 • заява підписується кваліфікованим електронним підписом (КЕП) особи.

Відновлення втраченого свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт)

Куди звернутися

Необхідно завітати до найближчого сервісного центру МВС.

Звертаємось до консультанта, повідомляємо про проблему та перевіряємо чи всі необхідні документи у вас в наявності.

Необхідні документи:

 • паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних в безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання), або документ, що засвідчує особу і підтверджує його громадянство або спеціальний статус (в якому зазначено відомості про реєстрацію місця проживання);
 • довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • якщо інтереси власника транспортного засобу представляє третя особа, то необхідний оригінал довіреності.

Після того, як консультант перевірив наявність та підтвердив достатність всіх необхідних документів, то повинен видати витяг з єдиного державного реєстру транспортних засобів.

Наступний порядок дій:

 • стаємо в електронну чергу (беремо талон у терміналі) і йдемо на майданчик для огляду транспортного засобу експертом;
 • після успішного огляду транспортного засобу повертаємося до адміністратора і надаємо всі зібрані документи;
 • здійснюємо оплату надання адміністративної послуги (як правило банківське відділення знаходиться в тій же будівлі, де і сервісний центр МВС), а за цей час адміністратор готує заяву про втрату (крадіжку) свідоцтва про державну реєстрацію транспортного засобу;
 • перевіряємо правильність внесених даних в заяву та підписуємо;
 • отримуємо нове свідоцтво про державну реєстрацію транспортного засобу.

Необхідно проходити процедуру перереєстрації транспортного засобу

Строк розгляду заяви

Нове свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) видається особі в день звернення із заявою.