Грошова допомога педагогам при виході на пенсію

Матеріал з WikiLegalAid
Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.Версію затверджено Tetiana.kulishova.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Загальні поняття

Відповідно вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (п. 7.1 Прикінцевих положень), педагогічні працівники, які працювали на посадах, щоі дають право на пенсію за вислугу років, та виходять на пенсію за віком, мають право на виплату грошової допомоги у розмірі їх 10 місячних пенсій станом на день її призначення.

Умови надання

Грошова допомога надається за таких умов:

Зверніть увагу! Грошова допомога в розмірі 10 місячних пенсій виплачується одноразово органами ПФУ одночасно з першою виплатою пенсії за віком. При оформленні пенсії за вислугу років грошову допомогу не виплачують!

Порядок обчислення страхового стажу

Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963, але не всі з них мають право на отримання пенсії за вислугу років, та грошової допомоги.
Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. №1191.
До страхового стажу, що дає право на отримання грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що передбачені, зокрема, Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 р. №909.
Для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно зі статтями 27 і 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», станом на день її призначення.

Див. також