Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення

Матеріал з WikiLegalAid

Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем.
Перейти до: навігація, пошук

Нормативна база

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Поняття відстрочки виконання постанови про накладення адміністративного стягнення

Згідно зі ст. 299 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше не встановлено КУпАП або іншими законами України.

Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, крім постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 цього Кодексу.

Постанова про накладення адміністративного стягнення звертається до виконання органом (посадовою особою), який виніс постанову.

В ст. 301 КУпАП саме встановлюються, що у виключних випадках можлива відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення.

Однак відстрочити можливо лише виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді: 1) адміністративного арешту; 2) виправних робіт чи громадських робіт.Файл:Заява про відстрочку.docx

Строк відстрочки виконання постанови про накладення адміністративного стягнення

Виконання постанови про накладення адміністративного стягнення може бути відстрочено на термін до одного місяця. (абз. 1 ст. 301 КУпАП)

Органи, які можуть відстрочити виконання постанови про накладення адміністративного стягнення

Відстрочити виконання постанови про накладення адміністративного стягнення може той орган (посадова особа), яка її винесла. (абз. 4 ст. 299 КУпАП)
До органів, які можуть відстрочити постанову про накладення адміністративного стягнення належать:

  1. адміністративні комісії при виконавчих комітетах сільських, селищних, міських рад;
  2. виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад та їх посадові особами, уповноважені на те КУпАП;
  3. районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди (судді), а у випадках, передбачених КУпАП , місцеві адміністративні та господарські суди, апеляційні суди та Верховний Суд України;
  4. органи Національної поліції, органи державних інспекцій та інші органи (посадові особи), уповноважені на те КУпАП.

Суб’єкти ініціювання відстрочки

Законодавством не передбачено, хто саме може звертатися до органу, що виніс постанову, з клопотанням про відстрочку. Із цього виходить, що таким правом наділена будь-яка особа, організація, орган, а також орган, що приймає постанову про адміністративне стягнення, теж має право на власний розсуд прийняти рішення про відстрочку у межах закону.

Підстави для ухвалення рішення про відстрочку

Відстрочку виконання постанови слід розглядати як виняток із загального правила. Вона можлива, наприклад, у зв'язку з важкою хворобою особи, притягнутої до відповідальності, якщо цей факт підтверджується довідкою лікувального закладу. Допускається відстрочка у зв'язку із складними сімейними чи особистими обставинами, або у зв'язку з іншими поважними причинами, які дійсно перешкоджають негайному виконанню постанови.

Особливі випадки

Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів". Глава 27 КпАП визначає, який саме порядок виконання постанови про накладення штрафу.