Втрата (крадіжка) номерних знаків транспортного засобу: порядок дій

Матеріал з WikiLegalAid

Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем.
Перейти до: навігація, пошук

Нормативна база

Загальне поняття

Номерний знак транспортного засобу (Автомобільний номерний знак) — пластина-ідентифікатор для обліку транспортних засобів.

Автомобільні номерні знаки України, як правило, представлено у вигляді комбінації, яка складається з цифр і букв. Ці символи чорного кольору зображені на білому тлі. Винятком є ​​тільки номерні знаки транспортних засобів поліції (синій фон), військових (білі знаки на чорному тлі), що здійснюють пасажирські перевезення (жовтий фон) і так звані тимчасові номери ( червоний / зелений фон).

Номерні знаки в Україні містять по 2 букви з обох сторін від 4-значної комбінації чисел (з лівого боку код регіонального центру, а праворуч серію самого номера).

Відповідно до п.16 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», Постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року № 1388, на зареєстровані в уповноважених органах МВС транспортні засоби видаються свідоцтва про реєстрацію, а також номерні знаки (крім тимчасово ввезених на митну територію України транспортних засобів особистого користування), що відповідають державному стандарту України:

  1. два номерні знаки – на автотранспорт,
  1. один – на мототранспорт, мопед, причіп та напівпричіп.

!Зверніть увагу! - Експлуатація транспортного засобу без номерних знаків (знаку) - з а б о р о н е н а. (ст.37 Закону України «Про дорожній рух» )

Відновити втрачені або викрадені номерні знаки транспортного засобу можливо 2 способами:
1.Провести перереєстрацію транспорту в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС, з отриманням нових номерних знаків та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

2.Виготовити дублікат номерних знаків.

Порядок отримання номерних знаків замість втрачених (викрадених)

Відповідно до п.18 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», Постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року № 1388, замість утраченого або непридатного для користування свідоцтва про реєстрацію (технічного паспорта) і номерних знаків на підставі заяви власника або його представника видається нове свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки.

Для відновлення пошкоджених, втрачених чи викрадених номерних знаків транспортного засобу необхідно звернутися до будь-якого територіального сервісного центру МВС та надати:

• паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або:

тимчасове посвідчення громадянина України;

посвідка на постійне проживання;

посвідки на тимчасове проживання;

посвідчення біженця;

посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;

посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.

• ідентифікаційний код власника транспортного засобу;

• свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

• у разі крадіжки – довідку про втрату номерних знаків, видану в відділенні Національної поліції;

• у разі втрати – письмове пояснення обставин втрати документу.

Якщо власником транспортного засобу є юридична особа, надається акт службового розслідування.

Обов’язково надається транспортний засіб для експертного огляду.

Адміністратором сервісного центру МВС після внесення відповідної інформації до бази даних АІС «Номерний знак» проводиться перереєстрація транспортного засобу. Замість утрачених або непридатних для користування номерних знаків на підставі заяви власника або його представника видаються нові свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки.

Знайдені номерні знаки після видачі нових вважаються недійсними і здаються до сервісних центрів МВС.

Відповідно, в разі викрадення номерних знаків, необхідно перш за все звернутися з заявою про викрадення до органів національної поліції, та отримати довідку про таке звернення, яка в подальшому буде необхідна при зверненні до сервісного центру МВС для отримання нових номерних знаків.

Відповідно,до Постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2007 року № 795 « Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання», процедура перереєстрації траснпортного засобу з отриманням нових номерних знаків послуга платна, та сплачується відповідно до встановлених розмірів перед проведенням такої перереєстрації.

Виготовлення дублікату номерних знаків


Передбачає замовлення дубліката втраченої номерної таблички і її встановлення. Замовити можна у компаніях, які зроблять дублікати.

!Зверніть увагу! - Обираючи такийшлях вирішення проблеми, Ви ризикуєте в подальшому мати справу з правоохоронними органами, оскільки втраченими, або викраденими у Вас, номерними знаками транснпортного засобу можуть скористатися зловмисники з будь-якою метою.

Сервісні центри МВС не виготовляють дублікати державних номерів, а проводять процедуру перереєстрації авто.