Вилов безпритульних тварин

Матеріал з WikiLegalAid
Це затверджена версія цієї сторінки, вона не є останньою. Перегляд останньої версії.Версію затверджено Dmytro.perepelytsia.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Поняття "безпритульна тварина"

Безпритульні тварини – домашні тварини, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини (стаття 1 Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження").
Собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, також вважаються безпритульними (стаття 24 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження").

З якою метою здійснюється вилов безпритульних тварин?

Для забезпечення вилову собак, котів та інших домашніх тварин органами місцевого самоврядування можуть створюватися комунальні служби або підприємства з питань утримання та поводження з тваринами в населених пунктах відповідно до місцевих програм регулювання чисельності тварин у населених пунктах. Вилов безпритульних (загублених, покинутих, залишених без опіки і бродячих) тварин проводиться з метою:

  • повернення їх володільцям;
  • регулювання їх чисельності

Чи можуть здійснювати вилов безпритульних тварин громадяни?

Вилов безпритульних тварин окремими громадянами забороняється, крім випадків, коли ці тварини є небезпечними для оточуючих та проявляють агресивність, створюючи загрозу безпеці людей

В який час доби проводиться вилов безпритульних тварин?

Вилов собак, котів та інших домашніх тварин, як правило, проводиться за відсутності сторонніх осіб із 5-ї до 7-ї години або після 20-ї години (влітку - після 22-ї години).

Де утримуються виловлені безпритульні та бродячі домашні тварини?

Виловлені безпритульні домашні тварини протягом семи днів з дня їх вилову обов'язково утримуються на карантинних майданчиках служби або підприємства, що здійснює вилов, і можуть бути повернуті власникам із дозволу ветеринарної установи після пред'явлення реєстраційного посвідчення та оплати вартості витрат на вилов і утримання.

Тварини після проходження карантинування переводяться до відділень утримання тварин для подальшого пошуку нових власників (пункт 20 Положення про притулок для тварин, затверджений наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 15 жовтня 2010 року № 439)

Громадяни або фізичні чи юридичні особи, що виявили бажання взяти тварину на підприємство для утримання та догляду, повинні скласти договір про передачу прав на тварину або інший документ про утримання тварини.

Виловлені бродячі домашні тварини протягом п'яти днів з дня їх вилову утримуються на карантинних майданчиках служби або підприємства, що здійснює вилов, і можуть бути передані спеціалізованим організаціям за їх бажанням для передачі їх у спеціалізовані притулки

Якщо власник тварини не знайшовся, яка її подальша доля?

Якщо протягом двох місяців з моменту заявлення про затримання безпритульної тварини не буде виявлено її власника або він не заявить про своє право на неї, право власності на цю тварину переходить до особи, у якої вона була на утриманні та в користуванні.

У разі відмови особи, у якої безпритульна тварина була на утриманні та в користуванні, від набуття права власності на неї ця тварина переходить у власність територіальної громади, на території якої її було виявлено (стаття 24 Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження")

Чи передбачено відшкодування витрат за утримання виловлених безпритульних домашніх тварин у разі, якщо знайшовся власник?

Виловлені безпритульні домашні тварини можуть бути повернуті власникам із дозволу ветеринарної установи після пред'явлення реєстраційного посвідчення та оплати вартості витрат на вилов і утримання.