Вибракування транспортного засобу, у тому числі під час воєнного стану

Матеріал з WikiLegalAid
Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем. Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.

Нормативна база

Хто може звернутись

Скористатись послугою може як фізична особа так і юридична особа.

Хто надає послугу

Вибракування транспортного засобу здійснюється у сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ України.

У випадку коли транспортний засіб згорів або залишився на окупованій території, або був пошкоджений і не придатний до подальшого використання, власник авто може звернутися до найближчого сервісного центру МВС і замовити послугу вибракування транспортного засобу.

Умови надання послуги

Суб’єкт звернення особисто або через уповноважену ним особу (представника) подає до суб’єкта надання адміністративної послуги або до центру надання адміністративних послуг повний пакет документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, у паперовому вигляді (ст.9 Закону України "Про адміністративні послуги").

Вибракувані транспортні засоби підприємств знімаються з обліку на підставі затверджених актів, а громадян - за заявами їх власників.

У таких випадках зняття з обліку проводиться без огляду транспортного засобу. Номерні знаки і реєстраційні документи здаються до сервісних центрів МВС (п.45 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів).

Документи для отримання послуги

Для проведення процедури потрібно підготувати такий пакет документів:

 • заява встановленого зразка (заповнюється в ТСЦ);
 • паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (за наявності);
 • номерні знаки (за наявності);
 • документ, що посвідчує особу уповноваженого представника (для фізичних осіб — нотаріально посвідчена довіреність);
 • Для фізичної особи: у разі відсутності номерних знаків чи свідоцтва про реєстрацію ТЗ — пояснення.
 • Для юридичної особи: у разі відсутності номерних знаків чи свідоцтва про реєстрацію ТЗ акт службового розслідування, довіреність, оформлена у встановленому порядку, копія рішення власника, засвідчена у встановленому порядку (для організацій з державною формою власності — згода або дозвіл відповідних суб’єктів управління майном), наказ на призначення відповідальної особи, акт на вибракування.
 • При викраденні номерних знаків або свідоцтва про реєстрацію ТЗ – постанова (довідка) органу внутрішніх справ про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом викрадення номерних знаків (знака), свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта), або постанова (довідка) про порушення кримінальної справи.

Вартість послуги

Послуга вибракування транспортного засобу надається безкоштовно.

Строк надання послуги

Протягом робочого дня з моменту подання документів.

Підстави для відмови в наданні послуги

Підстави для відмови в наданні послуги:

 • Подання до суб’єкта надання адміністративної послуги неповного пакета документів;
 • невідповідність ідентифікаційних номерів складових частин транспортного засобу із зазначеними в поданих документах;
 • в результаті перевірки за Єдиним державним реєстром транспортних засобів та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби встановлено, що транспортний засіб перебуває в розшуку або під арештом.

Зверніть увагу! Для оскарження відмови в наданні послуги потрібно звернутись до Окружного адміністративного суду.Скаргу може подавати: оскаржувач, представник оскаржувача

Після вибракування транспортного засобу відновлення реєстрації буде неможливе.

Корисні посилання