Ввезення в Україну та вивезення за межі України готівкових коштів та банківських металів

Матеріал з WikiLegalAid
Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем. Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.

Нормативна база

Загальні положення

Готівкова валюта - це готівкова валюта України і готівкова іноземна валюта у вигляді банкнот і монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної держави, банкноти і монети, вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обміну на грошові знаки, які перебувають в обігу (підпункт 1 пункту 2 Положення).

Ввезення та вивезення готівки фізичною особою

Якщо фізична особа ввозить в Україну та вивозить за межі України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу, дорівнює або перевищує в еквіваленті 10000 євро, - за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі (пункти 5-6 Положення).

Для декларування фізичній особі потрібно заповнити Декларацію транскордонного переміщення фізичними особами валютних цінностей, що може виготовлятися шляхом роздрукування із застосуванням засобів комп’ютерної техніки або їх копіювання на папері формату А4 (210 х 296 міліметрів).

Ввезення та вивезення готівки/банківських металів юридичною особою

Юридична особа ввозить в Україну або вивозить за межі України готівкову валюту/банківські метали через повноважного представника (особа, що має необхідні повноваження згідно із законодавством щодо здійснення конкретних дій) без обмеження суми на умовах письмового декларування митному органу в повному обсязі за умови, що таке ввезення/вивезення зумовлене господарською діяльністю.

Підставою для ввезення юридичною особою в Україну/вивезення за межі України банківських металів є договір із контрагентом або документ, що його замінює.

Підставою для ввезення юридичною особою в Україну банківських металів, афінаж (металургійний процес одержання дорогоцінних металів високої чистоти шляхом відділення від них забруднюючих домішок) яких здійснено з дорогоцінних металів, вивезених за межі митної території України, є договір із контрагентом або документ, що його замінює, та договір на поставку банківських металів Національному банку (пункт 9 Положення).

Юридичні особи здійснюють вивезення банківських металів, виготовлених українськими виробниками, за наявності письмової відмови Національного банку від купівлі банківських металів (виготовлених українськими виробниками), що вивозяться.

Пересилання готівки

Пересилання в Україну/з України готівкової валюти і банківських металів у міжнародних поштових відправленнях здійснюється виключно з оголошеною їх вартістю та на умовах та в порядку, визначених для ввезення/вивезення готівкової валюти і банківських металів фізичними/юридичними особами відповідно до Положення.