Єдиний реєстр боржників

Матеріал з WikiLegalAid
Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем. Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.

Нормативна база

Про Реєстр

На сайті Міністерства юстиції України запрацював Єдиний реєстр боржників.

Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов’язок щодо виконання рішення.

Єдиний реєстр боржників є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження та створений з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників.

Єдиний реєстр боржників — систематизована база даних про боржників, що є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження України та ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов'язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна.

Відомості, які містить Реєстр

Єдиний реєстр боржників містить такі відомості

 • прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження боржника — фізичної особи або найменування, ідентифікаційний код юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань боржника — юридичної особи;
 • найменування органу або прізвище, ім'я, по батькові та посада посадової особи, яка видала виконавчий документ;
 • найменування органу державної виконавчої служби або прізвище, ім'я, по батькові приватного виконавця, номер засобу зв'язку та адреса електронної пошти виконавця;
 • номер виконавчого провадження;
 • категорія стягнення (аліменти, штраф тощо).

Коли вноситься інформація до Єдиного реєстру боржників?

Відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження.

В Єдиному реєстрі боржників міститься інформація щодо боржників, відносно яких виконавчі провадження зареєстровані в автоматизованій системі виконання рішень після впровадження Єдиного реєстру боржників та боржників за виконавчими провадженнями про стягнення періодичних платежів (аліментів) за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці.

Не вносяться до реєстру відомості щодо боржників, якими є державні органи, органи місцевого самоврядування, боржники, які не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше трьох місяців, та боржники за рішеннями немайнового характеру (пункт 4 розділу X Положення).

Важливо! Реєстрація боржника в ЄРБ не звільняє його від виконання рішення.

Обмеження для боржників

 • заборона відкриття рахунків у банку;
 • заборона нотаріусам на здійснення угод (продаж, купівля тощо);
 • заборона на виїзд з країни (це найчастіше стосується неплатників аліментів);
 • банки можуть заблокувати ваші поточні рахунки та списати з них борги.

Виключення відомостей про боржника з Реєстру

Система виключає відомості про боржника з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови:

В день встановлення факту відсутності заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів виконавець зобов’язаний винести постанову про скасування заходів примусового виконання.

Пошук інформації в Реєстрі

Пошук інформації через веб-сайт Єдиного реєстру здійснюється за такими реквізитами:

 1. прізвище, ім'я, по батькові (за його наявності), число, місяць, рік народження боржника — фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
 2. найменування, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань боржника — юридичної особи.

Окрім єдиного реєстру боржників також функціонує реєстр під назвою: Автоматизована система виконавчого провадження, перевірка в ньому здійснюється за аналогічним принципом як і в реєстрі боржників і в ньому відображається інформація про виконавчі провадження тому рекомендується перевіряти дані в обох реєстрах.

Вартість

Пошук у реєстрі боржників, отримання витягу, інформації є безкоштовним.

Див. також