Розірвання шлюбу із засудженою особою

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до: навігація, пошук

Нормативна база

Порядок розірвання шлюбу за спільною ініціативи

Засуджені до позбавлення волі особи, мають можливість ініціювати питання розірвання їх шлюбу:

  • Розірвати шлюб в органах державної реєстрації актів цивільного стану за взаємною згодою з другим із подружжя, та у разі відсутності спільних дітей;
  • В судовому порядку.

Розірвати шлюб в органах державної реєстрації актів цивільного стану за взаємною згодою з другим із подружжя, та у разі відсутності спільних дітей

Від імені засудженого заяву про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, може подати другий з подружжя. Вказана заява повина бути завіреною начальником установи виконання покарань.

Державне мито за реєстрацію розірвання шлюбу Строк
0,5 неоподаткованого мінімуму доходів громадян розірвання шлюбу проводиться після закінчення одного місяця від дня подання відповідної заяви, якщо вона не була відкликана.

Cудовий порядок

Згідно з ч. 3 ст. 293 ЦПК України, у порядку окремого провадження розглядаються також справи про розірвання шлюбу, зокрема, за заявою будь-кого з подружжя, якщо один з нього засуджений до позбавлення волі. Справа про розірвання шлюбу за заявою особи, засудженої до позбавлення волі, може бути розглянута судом за участю представника такої особи.
Разом із зазначеною заявою подається письмовий договір про те, з ким із подружжя буде проживати дитина, яку участь у забезпеченні умов життя дитини братиме той з батьків, який буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Тут слід врахувати, що заява про розірвання шлюбу і договір про розмір аліментів повинні бути нотаріально засвідчені (до нотаріального посвідчення законодавство прирівнює завірення начальником установи виконання покарань).

Сума судового збору Строк
0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви.У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Приклади рішень

Рішення Ленінський районний суд м. Кіровограда
Рішення Згурівський районний суд Київської області

Порядок розірвання шлюбу з ініціативи одного з подружжя

Якщо засуджена особа або інший з подружжя не згоден на розлучення, пред’явлення позову про розірванню шлюбу відбувається, в порядку ст. 110 Сімейного кодексу України, а саме пред'явлення позову одним із подружжя. Докладну інформацію Ви можете отримати у консультації "Порядок розірвання шлюбу" у пункті "Розірвання шлюбу в порядку позовного провадження".