Відмінності між версіями «Розірвання шлюбу із засудженою особою»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 44: Рядок 44:
 
| [http://reyestr.court.gov.ua/Review/79940254 Рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда у справі № 405/109/19]
 
| [http://reyestr.court.gov.ua/Review/79940254 Рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда у справі № 405/109/19]
 
|-
 
|-
| [http://reyestr.court.gov.ua/Review/80414841 Рішення Згурівського районного суд Київської області у справі № 365/80/19]
+
| [http://reyestr.court.gov.ua/Review/80414841 Рішення Згурівського районного суду Київської області у справі № 365/80/19]
 
|}
 
|}
  
 
[[Категорія:Шлюб: укладення, розірвання, визнання недійсним]]
 
[[Категорія:Шлюб: укладення, розірвання, визнання недійсним]]
 
[[Категорія:Засуджені]]
 
[[Категорія:Засуджені]]

Версія за 10:35, 12 червня 2020

Нормативна база

Порядок розірвання шлюбу за спільною ініціативи

Засуджені до позбавлення волі особи, мають можливість ініціювати питання розірвання їх шлюбу:

  • Розірвати шлюб в органах державної реєстрації актів цивільного стану за взаємною згодою з другим із подружжя, та у разі відсутності спільних дітей;
  • В судовому порядку.

Розірвати шлюб в органах державної реєстрації актів цивільного стану за взаємною згодою з другим із подружжя, та у разі відсутності спільних дітей

Від імені засудженого заяву про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, може подати другий з подружжя. Вказана заява повина бути завіреною начальником установи виконання покарань.

Державне мито за реєстрацію розірвання шлюбу Строк
0,5 неоподаткованого мінімуму доходів громадян розірвання шлюбу проводиться після закінчення одного місяця від дня подання відповідної заяви, якщо вона не була відкликана.

Cудовий порядок

Згідно з ч. 3 ст. 293 ЦПК України, у порядку окремого провадження розглядаються також справи про розірвання шлюбу, зокрема, за заявою будь-кого з подружжя, якщо один з нього засуджений до позбавлення волі. Справа про розірвання шлюбу за заявою особи, засудженої до позбавлення волі, може бути розглянута судом за участю представника такої особи.
Разом із зазначеною заявою подається письмовий договір про те, з ким із подружжя буде проживати дитина, яку участь у забезпеченні умов життя дитини братиме той з батьків, який буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Тут слід врахувати, що заява про розірвання шлюбу і договір про розмір аліментів повинні бути нотаріально засвідчені (до нотаріального посвідчення законодавство прирівнює завірення начальником установи виконання покарань).

Сума судового збору Строк
0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви.У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Порядок розірвання шлюбу з ініціативи одного з подружжя

Якщо засуджена особа або інший з подружжя не згоден на розлучення, пред’явлення позову про розірванню шлюбу відбувається, в порядку ст. 110 Сімейного кодексу України, а саме пред'явлення позову одним із подружжя. Докладну інформацію Ви можете отримати у консультації "Порядок розірвання шлюбу" у пункті "Розірвання шлюбу в порядку позовного провадження".

Судова практика

Рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда у справі № 405/109/19
Рішення Згурівського районного суду Київської області у справі № 365/80/19