Пільги на проїзд залізничним транспортом

Матеріал з WikiLegalAid

Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем.
Перейти до: навігація, пошук

Нормативна база

Право на пільговий проїзд залізничним транспортом

Право пільгового проїзду залізничним транспортом гарантується статтею 9 Закону України "Про залізничний транспорт": для захисту інтересів окремих категорій громадян на пасажирських перевезеннях, у тому числі приміських, можуть передбачатися пільгові тарифи.

Конкретний перелік пільг на проїзд залізницею визначений наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 27 грудня 2006 року № 1196 "Про затвердження Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України"

Зверніть увагу, що придбати пільговий квиток на поїзд через мережу Інтернет зараз можливо тільки для деяких категорій пільговиків - студентів, дітей та осіб з інвалідністю. Пасажири інших пільгових категорій можуть придбати квиток зі знижкою виключно в залізничній касі. При покупці їм потрібно пред'явити оригінал документа, що підтверджує право на користування пільгою.

Залежно від напряму прямування пасажира, окремо визначаються пільги на проїзд пасажирськими поїздами у внутрішньому та міжнародними сполученні, та пільги на проїзд у приміському сполученні.

Пільги на проїзд залізничним транспортом у внутрішньому та міжнародному сполученні

№ з/п Перелік пільгових категорій Зміст пільги Назва документа, згідно з яким оформляється безплатний та пільговий проїзд Нормативна підстава для надання пільги
1. Учасники бойових дій Безплатний проїзд 1 раз на два роки ("туди" і "назад") або проїзд 1 раз на рік ("туди" і "назад") з 50 % знижкою вартості проїзду у внутрішньому сполученні Посвідчення учасника бойових дій з написом "Посвідчення учасника бойових дій" та лист талонів Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Постанова Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 "Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення"
2. Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує осіб з інвалідністю) 50 % знижка вартості проїзду у період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження кількості поїздок у внутрішньому сполученні Пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності (для повнолітніх осіб), категорію "дитина з інвалідністю" (для дітей). Довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу Закон України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні".
Закон України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю".
Наказ Міністерства соціальної політики України 21 вересня 2015 року № 946 "Про затвердження форми та Порядку видачі довідки для отримання пільг інвалідами, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу"
3. Діти віком від 6 до 14 років 25 % знижка вартості проїзду у внутрішньому сполученні Оформляється без подання документа Постанова Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року № 976 "Про встановлення пільгового тарифу на перевезення дітей залізничним транспортом"
4. Студенти вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та учні професійно-технічних навчальних закладів незалежно від форм власності 50 % знижка у загальних, плацкартних вагонах, вагонах 2-го та 3-го класів всіх категорій поїздів та всіх вагонах регіональних поїздів у внутрішньому сполученні Студентський квиток або квиток учня денної (очної) форми навчання Постанова Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1999 року № 541 "Про затвердження Порядку надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України"
5. Особи з інвалідністю внаслідок Великої Вітчизняної війни I, II груп Безоплатний проїзд 1 раз на рік ("туди" і "назад") у внутрішньому та міжнародному сполученні з країнами СНД у купейному вагоні швидкого поїзда. При прямуванні у м'якому вагоні з двомісними купе "СВ" різниця сплачується у розмірі 50 % "Удостоверение инвалида Отечественной войны и лист талонов". "Удостоверение инвалида о праве на льготы и лист талонов" Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них (укр/рос)
50 % знижка в період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження числа поїздок у внутрішньому та міжнародному сполученні з країнами СНД "Удостоверение инвалида Отечественной войны". "Удостоверение инвалида о праве на льготу" Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них (укр/рос)
6. Супровідник особи з інвалідністю внаслідок Великої Вітчизняної війни I групи (не більше одного) При супроводженні в період з 01 жовтня до 15 травня - 50 % знижка без обмеження числа поїздок у внутрішньому та міжнародному сполученні з країнами СНД "Удостоверение инвалида Отечественной войны I группы" Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них (укр/рос)
При супроводженні особи з інвалідністю, яка прямує за безплатним проїзним документом - 50 % знижка вартості проїзду 1 раз на рік ("туди" і "назад") або безплатний проїзд 1 раз на два роки ("туди" і "назад") у внутрішньому та міжнародному сполученні з країнами СНД "Удостоверение инвалида о праве на льготу I группы и лист талонов для сопровождающего" Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них (укр/рос)
7. Особи з інвалідністю внаслідок Великої Вітчизняної війни III групи та прирівняні до них особи 50 % знижка вартості проїзду 1 раз на рік ("туди" і "назад") або безплатний проїзд 1 раз на два роки ("туди" і "назад") у внутрішньому та міжнародному сполученні з країнами СНД, 50 % знижка в період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження числа поїздок у внутрішньому та міжнародному сполученні з країнами СНД "Удостоверение инвалида Отечественной войны и лист талонов". "Удостоверение инвалида о праве на льготы и лист талонов" Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них (укр/рос)
8. Герої Радянського Союзу Безоплатний проїзд 1 раз на рік ("туди" і "назад") у м'якому вагоні з двомісними купе "СВ" швидкого поїзда у внутрішньому та міжнародному сполученнях з країнами СНД "Книжка Героя Советского Союза и книжка талонов на право получения бесплатного проездного билета" Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них (укр/рос)
9. Особи, нагороджені орденами Слави трьох ступенів Безоплатний проїзд 1 раз на рік ("туди" і "назад") у м'якому вагоні з двомісними купе "СВ" швидкого поїзда у внутрішньому та міжнародному сполученнях з країнами СНД "Орденская книжка и книжка талонов" Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них (укр/рос)
10. Учасники Великої Вітчизняної війни та особи, прирівняні за пільгами до них 50 % знижка вартості проїзду 1 раз на рік ("туди" і "назад") або безплатний проїзд 1 раз на два роки ("туди" і "назад") у внутрішньому та міжнародному сполученні з країнами СНД "Удостоверение участника войны и лист талонов". "Удостоверение о праве на льготы и лист талонов" Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них (укр/рос)
11. Батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби Безплатний проїзд 1 раз на два роки ("туди" і "назад") або проїзд 1 раз на рік ("туди" і "назад") з 50 % знижкою вартості проїзду у внутрішньому сполученні Посвідчення члена сім'ї військовослужбовця та лист талонів Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Постанова Кабінету Міністрів України від 28 травня 1993 року № 379 "Про посвідчення на право користування пільгами членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби"
12. Батьки і дружини військовослужбовців, які загинули внаслідок поранення, одержаного під час захисту колишнього СРСР, або при виконанні інших обов'язків військової служби чи внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті 50 % знижка вартості проїзду 1 раз на рік ("туди" і "назад") або безплатний проїзд 1 раз на два роки ("туди" і "назад") у міжнародному сполученні з країнами СНД Посвідчення про право на пільги та лист талонів Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них (укр/рос)
13. Особи з інвалідністю внаслідок війни I, II груп, особи з інвалідністю внаслідок війни II, III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, яким виповнилось 85 років та більше Безоплатний проїзд 1 раз на рік ("туди" і "назад") у внутрішньому сполученні, 50 % знижка в період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження числа поїздок у внутрішньому сполученні Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни I, II груп з написом "Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни" та лист талонів. Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни II, III груп з бланком-вкладкою. Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни I, II груп з написом "Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни" Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Постанова Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1994 року № 94 "Про порядок надання пільг, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Постанова Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни"
14. Особи з інвалідністю внаслідок війни III групи Безплатний проїзд 1 раз на два роки ("туди" і "назад") або проїзд 1 раз на рік ("туди" і "назад") з 50 % знижкою вартості проїзду у внутрішньому сполученні Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни III групи з написом "Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни" та лист талонів Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Постанова Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1994 року № 94 "Про порядок надання пільг, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Постанова Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни"
50 % знижка в період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження числа поїздок у внутрішньому сполученні Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни III групи з написом "Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни" Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Постанова Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1994 року № 94 "Про порядок надання пільг, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Постанова Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни"
15. Супровідники осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи (не більше одного) та супровідники учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни II, III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років, яким виповнилося 85 років і більше 50 % знижка вартості проїзду 1 раз на рік ("туди" і "назад") при сумісній поїздці у внутрішньому сполученні, 50 % знижка в період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження числа поїздок при сумісній поїздці у внутрішньому сполученні Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни I групи з написом "Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни" та лист талонів для супровідника. Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни I групи з написом "Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни". Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни II, III груп з бланком-вкладкою Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Постанова Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1994 року № 94 "Про порядок надання пільг, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Постанова Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни"

Пільги на проїзд залізницею у приміському сполученні

№ з/п Перелік пільгових категорій Зміст пільги Назва документа, згідно з яким оформляється безплатний та пільговий проїзд Нормативна підстава для надання пільги
1. Учасники бойових дій Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання Посвідчення учасника бойових дій Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Постанова Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни".
Постанова Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1994 року № 94 "Про порядок надання пільг, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
2. Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка особу з інвалідністю) Для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю - безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання.
Для осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю - 50 % знижка вартості проїзду у період з 01 жовтня до 15 травня, без обмеження кількості поїздок у приміському сполученні
Пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності (для повнолітніх осіб), категорію "дитина з інвалідністю" (для дітей). Довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу Закон України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні".
Постанова Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 року № 354 "Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування".
Наказ Міністерства соціальної політики України 21 вересня 2015 року № 946 "Про затвердження форми та Порядку видачі довідки для отримання пільг інвалідами, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу"
3. Пенсіонери за віком Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання Пенсійне посвідчення з відміткою "за віком" Постанова Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 року № 354 "Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування"
4. Діти віком від 6 до 14 років 25 % знижка вартості проїзду Оформлення без подання документа Постанова Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року № 976 "Про встановлення пільгового тарифу на перевезення дітей залізничним транспортом"
5. Студенти вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учні професійно-технічних навчальних закладів незалежно від форм власності 50 % знижка вартості проїзду Студентський або учнівський квиток денної (очної) форми навчання Постанова Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1999 року № 541 "Про затвердження Порядку надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України"
6. Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани Державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання Посвідчення "Ветеран військової служби" Закон України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист".
Постанова Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року № 1601 "Про порядок видачі посвідчення і вручення нагрудного знака "Ветеран військової служби"
Посвідчення "Ветеран органів внутрішніх справ" Постанова Кабінету Міністрів України від 01 червня 2002 року № 742 "Про порядок видачі посвідчення і вручення нагрудного знака "Ветеран органів внутрішніх справ"
Посвідчення "Ветеран податкової міліції" Постанова Кабінету Міністрів України від 08 грудня 2009 року № 1320 "Про затвердження зразка та опису посвідчення і нагрудного знака "Ветеран податкової міліції"
Посвідчення "Ветеран Державної кримінально-виконавчої служби України" Постанова Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2009 року № 1226 "Про посвідчення і нагрудний знак "Ветеран Державної кримінально-виконавчої служби України"
Посвідчення "Ветеран служби цивільного захисту" Постанова Кабінету Міністрів України від 03 червня 2009 року № 542 "Про посвідчення і нагрудний знак "Ветеран служби цивільного захисту"
Посвідчення "Ветеран Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України" Закон України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України".
Постанова Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року № 905 "Про посвідчення і нагрудний знак "Ветеран Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України"
6. Особи з інвалідністю внаслідок Великої Вітчизняної війни I, II, III груп та особи, які до них прирівняні Безплатний проїзд у приміському сполученні незалежно від місця проживання "Удостоверение инвалида Отечественной войны"* за формою, що діяла на 01 січня 1992 року. "Удостоверение инвалида о праве на льготы"* за формою, що діяла на 01 січня 1992 року Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них (укр/рос)
7. Супровідник особи з інвалідністю внаслідок Великої Вітчизняної війни I групи та особи, прирівняної до особи з інвалідністю внаслідок Великої Вітчизняної війни (не більше одного) Безплатний проїзд у приміському сполученні незалежно від місця проживання тільки при супроводі "Удостоверение инвалида Отечественной войны I группы" за формою, що діяла на 01 січня 1992 року. "Удостоверение инвалида о праве на льготы I группы"* за формою, що діяла на 01 січня 1992 року Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них (укр/рос)
8. Учасники Великої Вітчизняної війни, бойових операцій щодо захисту колишнього СРСР з числа військовослужбовців, які проходили службу у військових частинах, штабах та установах, що входили до складу діючої армії, та колишні партизани, колишні учасники антифашистського Руху Опору Безплатний проїзд у приміському сполученні незалежно від місця проживання "Удостоверение участника войны"* за формою, що діяла на 01 січня 1992 року. Посвідчення учасника бойових дій з бланком-вкладкою Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них (укр/рос)
9. Особа з інвалідністю внаслідок війни I, II, III груп та особи, прирівняні за пільгами до них Безплатний проїзд у приміському сполученні незалежно від місця проживання Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни I, II, III груп. Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни II, III груп з бланком-вкладкою Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Постанова Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни".
Постанова Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1994 року № 94 "Про порядок надання пільг, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
10. Особа, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни I групи (не більше однієї), супровідник особу з інвалідністю внаслідок війни II, III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років, яким виповнилося 85 років і більше (не більше одного) Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання при сумісній поїздці з особу з інвалідністю Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни I групи. Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни II, III груп з бланком-вкладкою. Посвідчення учасника бойових дій з бланком-вкладкою Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Постанова Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни".
Постанова Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1994 року № 94 "Про порядок надання пільг, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
11. Батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання Посвідчення члена сім'ї військовослужбовця Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Постанова Кабінету Міністрів України від 28 травня 1993 року № 379 "Про посвідчення на право користування пільгами членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби"
12. Постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - 2 категорії Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання Посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" синього кольору серії "А" зі штампом з правого боку, зліва на право фарбою червоного кольору - "Перереєстровано" Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Постанова Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 "Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян"
13. Неповнолітні діти, що потерпіли від аварії і яким встановлена інвалідність, пов'язана з Чорнобильською катастрофою Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання Посвідчення дитини - серії "Д" (жовтого кольору) з вкладкою
Постанова Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 "Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян"
14. Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних, навчальних закладах або інтернатних закладах Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання Єдиний квиток Постанова Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1994 року № 226 "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування"
15. Діти з багатодітних сімей Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від відстані та місця проживання Посвідчення дитини з багатодітної сім'ї Закон України "Про охорону дитинства".
Постанова Кабінету Міністрів України від 02 березня 2010 року № 209 "Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї"