Проходження корекційних програм особами, які вчиняють насильство в сім'ї: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
мНемає опису редагування
Рядок 21: Рядок 21:
''''' Повторне вчинення аналогічного правопорушення протягом року карається  '''''громадськими роботами на строк від сорока до шістдесяти годин або адміністративним арештом на строк до  п'ятнадцяти діб.'''''
''''' Повторне вчинення аналогічного правопорушення протягом року карається  '''''громадськими роботами на строк від сорока до шістдесяти годин або адміністративним арештом на строк до  п'ятнадцяти діб.'''''


[[Категорія: Сімейне право]]
[[Категорія: Доробити]]
[[Категорія: Правоохоронні органи]]

Версія за 14:29, 9 лютого 2018

Нормативна база

Спеціальні засоби по попередженню насильства в сім'ї

Спеціальними засобами по попередженню насильства в сім'ї є:

  • офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім'ї;
  • взяття на профілактичний облік осіб, які вчинили насильство в сім'ї;
  • захисний припис;
  • стягнення коштів на утримання жертв насильства в сім'ї на їх утримання у спеціалізованих установах для жертв насильства в сім'ї.

Проходження корекційної програми

Якщо один із членів сім'ї, вчинив насильство в сім'ї щодо іншого члена сім'ї і в його діях відсутні ознаки злочину, йому виноситься офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім'ї. Попередження виноситься уповноваженими підрозділами поліції. Про винесення попередження особу, щодо якої воно виноситься, повідомляється під розписку. Не може бути винесене офіційне попередження особі, яка не досягла 16-ти річного віку на момент винесення офіційного попередження.
Однак у випадку, якщо особа, щодо якої винесено офіційне попередження, знову вчинила насильство в сім'ї, така особа у обов'язковому порядку повинна пройти корекційну програму у кризовому центрі.
Корекційна програма — це програма, спрямована на формування гуманістичних цінностей та ненасильницької моделі поведінки в сім'ї особи, яка вчинила насильство в сім'ї.
Направлення на проходження корекційної програми видається особі уповноваженими підрозділами органів Національної поліції, яке видається під розписку та в триденний строк надсилається до відповідного кризового центру повідомлення про направлення особи на проходження корекційної програми.
Проходження корекційної програми для такої особи є обов'язковим.

Відповідальність

Непроходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї тягне за собою адміністративну відповідальність за статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Вчинення насильства в сім'ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми) і карається громадськими роботами на строк від тридцяти до сорока годин або адміністративним арештом на строк до семи діб.
Повторне вчинення аналогічного правопорушення протягом року карається громадськими роботами на строк від сорока до шістдесяти годин або адміністративним арештом на строк до п'ятнадцяти діб.