Відмінності між версіями «Придбання земельної ділянки через електронний аукціон (CETAM)»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(додано зовнішнє посилання на сайт)
Рядок 1: Рядок 1:
== Нормативна база ==
== Нормативна база ==
[https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14#Text Земельний кодекс України]
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14#Text Земельний кодекс України]
 
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text Закон України «Про виконавче провадження»]
[https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text Закон України «Про виконавче провадження»]
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0489-12#Text Наказ Міністерства юстиції України від 02.04.2012 № 512/5 «Про затвердження Інструкції з організації примусового виконання рішень»]
 
[https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0489-12#Text Наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Інструкції з організації примусового виконання рішень» від 02.04.2012 № 512/5]


== Загальні положення про систему СЕТАМ ==
== Загальні положення про систему СЕТАМ ==
Рядок 46: Рядок 44:


- завантажити файл з підписом.
- завантажити файл з підписом.
[[Категорія:Право власності на землю]]

Версія за 10:01, 4 січня 2021

Нормативна база

Загальні положення про систему СЕТАМ

«СЕТАМ» – це державне підприємство, що створено Міністерством юстиції України для сприяння реалізації державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів або посадових осіб.

Державне підприємство «СЕТАМ» уповноважено на здійснення заходів із супроводження програмного забезпечення системи електронних торгів арештованим майном, технологічного забезпечення, збереження та захисту даних, що містяться у ній, організацію та проведення електронних торгів, виконання інших функцій, передбачених Тимчасовим порядком реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів та Законом України «Про виконавче провадження».

Реєстрація користувачів

Для реєстрації в системі СЕТАМ, з метою подальшої участі в торгах на придбання земельних ділянок, необхідно зайти на офіційний веб-сайт «СЕТАМ» за посиланням setam.net.ua та на головній сторінці веб-ресурсу натиснути «реєстрація», де заповнити відповідні поля. Після реєстрації система автоматично надішле на електронну поштову скриньку лист, в якому потрібно перейти за посиланням для активації облікового запису. У разі, якщо реєстрація пройшла успішно, користувач отримає відповідне повідомлення.

Пошук інформації

Здійснити пошук необхідної інформації можна на електронному веб-парталі СЕТАМ. Для цього у розділі «пошук» необхідно вказати бажаний предмет закупівлі – «земельна ділянка», її розмір, цільове призначення та місце розташування.

Після цього система надасть наявні (активні) варіанти аукціонів, доступні до участі. Для того, щоб дізнатись більш детальну інформацію про лот, необхідно перейти за відповідним посиланням. Інформація про лот складається тегів:

- характеристика лоту;

- інформація про лот;

- вкладення;

- заявки на участь у торгах;

- порядок та умови.

Заявка на участь у торгах на придбання земельної ділянки

Для того, аби прийняти участь в електронних торгах на придбанням земельної ділянки, на сторінці знайденого лоту необхідно відкрити вкладку «Заявки на участь у торгах», потім натиснути посилання «Подати заявку».

Після відповідних дій з’явиться повідомлення про прийняття системою СЕТАМ заявки з обраного лоту. Далі необхідно натиснути посилання «Отримати квитанцію». Слід зазначити, що квитанція формується автоматично системою СЕТАМ. Сформовану квитанцію слід роздрукувати на принтері та здійснити оплату гарантійного внеску в будь-якому Банку України.

Слід враховувати, що в разі, якщо ставка заявника по лоту не переможе, СЕТАМ автоматично поверне внесений гарантійний внесок.

Придбання та оформлення придбаного майна

Переможець торгів в системі СЕТАМ (або його представник за довіреністю) має право отримати майно – земельну ділянку, не пізніше 7 робочих днів з дати отримання акта про проведені електронні торги (акт про проведені електронні торги фактично є документом, що підтверджує факт придбання майна у власність).

Підписання документів здійснюється електронним підписом на порталі системи СЕТАМ. Для цього необхідно:

- завантажити файл підпису та файл для підписання;

- підтвердити підписання;

- завантажити файл з підписом.