Придбання, зберігання, носіння та перевезення мисливської вогнепальної гладкоствольної зброї та бойових припасів до неї

Матеріал з WikiLegalAid

Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем.
Версія від 22:14, 20 грудня 2016, створена Izmayil.odesa (обговореннявнесок) (Створена сторінка: == Нормативна база == Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1992 року...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Нормативна база

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1992 року № 2471-12 «Про право власності на окремі види майна» правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, а мисливської нарізної зброї – 25-річного віку, на холодну та пневматичну зброю – 18-річного віку.

Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність. У разі наявності трьох і більше одиниць вогнепальної, пневматичної зброї, арбалетів приміщення (будинок, квартира тощо) або сейф (шафа) для її зберігання повинні бути обладнані охоронною сигналізацією, автономною або з виводом на ПЦН органів внутрішніх справ. Дозволи на придбання зброї і боєприпасів видають ОВС, а саме міліція громадської безпеки і її структурні підрозділи за місцем реєстрації. Дозволи на зберігання і носіння мисливської вогнепальної зброї, пневматичної і холодної зброї видається громадянам строком на 3 роки, дозволи на придбання та перевезення цих предметів, матеріалів і речовин – на строк до 3 місяців.

Список документів для одержання в органах внутрішніх справ дозволу на придбання мисливської нарізної, комбінованої, гладкоствольної, пневматичної зброї, арбалетів

Для одержання в органах внутрішніх справ дозволу на придбання мисливської нарізної, комбінованої, гладкоствольної, пневматичної зброї, арбалетів громадянами подаються такі документи:

письмове клопотання щодо видачі дозволу на ім’я керівника органу внутрішніх справ; заповнена картка-заява; медичний висновок лікувального закладу про відсутність протипоказань, що перешкоджають придбанню зброї; копія договору страхування; довідка про проходження вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування; платіжне доручення (квитанція) установи банку про оплату послуг за видачу такого дозволу.

Одержання в органах внутрішніх справ дозволу для одержання дозволу на придбання інших видів холодної зброї, її сучасних копій (кагани, мечі, шаблі, кортики, кинджали тощо) з метою їх колекціонування

Для одержання в органах внутрішніх справ дозволу для одержання дозволу на придбання інших видів холодної зброї, її сучасних копій (кагани, мечі, шаблі, кортики, кинджали тощо) з метою їх колекціонування громадяни в органи внутрішніх справ за місцем проживання подають: - заяву; - квитанцію про оплату послуг за видачу дозволу. Військовослужбовці Збройних Сил України, інших військових формувань, а також особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України дозволи на придбання, зберігання мисливської, гладкоствольної, нарізної, комбінованої вогнепальної, пневматичної і холодної зброї одержують: після подання відповідного рапорту; довідки з місця роботи; - платіжного доручення (квитанції) установи банку про оплату послуг за видачу такого дозволу та заповненої картки-заяви. Придбана громадянами мисливська вогнепальна, пневматична та холодна зброя протягом десяти днів з дня придбання має бути зареєстрована в органах внутрішніх справ за місцем проживання власника з одержанням дозволу на її зберігання, носіння. Для одержання дозволу на зберігання, носіння вогнепальної мисливської, гладкоствольної, нарізної, комбінованої та пневматичної зброї, арбалетів власниками в органи внутрішніх справ подаються: письмове клопотання щодо видачі дозволу на ім’я керівника органу внутрішніх справ; три фотокартки розміром 3x4 см; дублікат дозволу на придбання зброї з відміткою магазину про продану зброю або інший документ, що засвідчує джерело надходження та приналежність зброї; платіжне доручення (квитанція) банку про оплату послуг за реєстрацію зброї; копію договору страхування, якщо такий не надавався при отриманні дозволу на придбання зброї.

Одержання дозволу на зберігання колекційної холодної зброї

Для одержання дозволу на зберігання колекційної холодної зброї її власник подає в орган внутрішніх справ за місцем проживання: дублікат дозволу з відміткою магазину про реалізацію такої зброї або інші документи; кольорові фотографії зброї розміром 10 х15 см. На підставі поданих документів орган внутрішніх справ видає дозвіл на зберігання такої зброї. В дозволі ставиться штамп «колекція». Мисливські ножі придбаються громадянами з дозволу органу внутрішніх справ на право зберігання і носіння мисливської вогнепальної зброї, а також арбалетів, що використовуються громадянами виключно для полювання. При цьому в дозволі на право зберігання і носіння зброї магазином робиться відмітка про реалізацію такого ножа. Перереєстрація зброї (продовженні терміну дії дозволу на її зберігання і носіння При перереєстрації зброї (продовженні терміну дії дозволу на її зберігання і носіння) власниками в органи внутрішніх справ подається:

письмове клопотання про продовження терміну дії дозволу; медична довідка про відсутність протипоказань, які перешкоджають володінню зброєю; копію договору страхування; платіжне доручення (квитанція) установи банку про оплату послуг за перереєстрацію зброї. Подарована мисливська нарізна, гладкоствольна вогнепальна, пневматична та холодна зброя може бути зареєстрована, якщо особа, якій вона подарована, має дозвіл на її придбання.

Порядок зберігання та перевезення зброїбоєприпасів до неї

Зброя, боєприпаси до неї, що належать громадянам, мають зберігатися за місцем їх постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників (у дачних будинках тощо) у період проживання в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї. При цьому зброя має бути в розрядженому стані. Під час перенесення або перевезення вогнепальна зброя має бути у розрядженому стані, власник зобов’язаний мати при собі дозвіл органу внутрішніх справ на право зберігання та носіння зброї. Власник зброї у разі зміни місця проживання зобов’язаний звернутися до органу внутрішніх справ із проханням щодо зняття її з обліку, вказавши при цьому нову адресу. Після прибуття на нове місце проживання власник зобов’язаний у десятиденний строк (у прикордонній місцевості протягом 24 годин) поставити на облік особисту зброю в місцевому органі внутрішніх справ.

Обмеженя в праві на придбання, зберігання і носіння вогнепальної, пневматичної чи холодної зброї громадянам

ОВС не мають права видавати дозволи на придбання, зберігання і носіння вогнепальної, пневматичної чи холодної зброї громадянам у разі:

наявності в особи медичних протипоказань; наявності даних про систематичне порушення такою особою громадського порядку, зловживання спиртними напоями, вживання наркотичних речовин без призначення лікаря тощо; пред’явлення такій особі обвинувачення про вчинення злочину, а також віддання до суду; наявності непогашеної або не знятої у встановленому порядку з такої особи судимості за умисні злочини, а також за злочини, учинені із застосуванням вогнепальної зброї або вибухових матеріалів; наявності вироку суду стосовно особи, виконання якого відстрочено, або засудження її до виправних робіт; - відсутності довідки про складання заліків на знання матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та порядку застосування.